Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам ограничен бюджет, с който искам да си купя няколко неща. Искам да заделя от него не повече от 350-360 лв, дори щях да кажа 400, но честно казано, освен ако няма друг вариант, по възможност да не надвишава дори 390.

Почти се бях отказала от смартфон, но става все по-трудно да се свързвам с хората, защото или трябва да навъртам големи сметки за говорене или трябва да стоя залепена за лаптопа, а един телефон, на който има viber, what’sapp, facebook messanger е доста голямо предимство, понеже веднага получаваш съобщенията!

На първо място искам да ми предложите най-добрия избор от къде да купя телефон (дали да е от магазин на Виваком, Глобул, Мтел, Германос) или от интернет (с предложение за конкретен сайт – сайтовете, които аз гледам са mobilebulgaria, Технополис и Емаг, но ако има някой друг с предложения на добри цени е добре дошъл! И не знам защо в mobilebulgaria един и същи телефон е с различна цена???Малко ми е съмнителен.)

Изискванията, които имам са:

- да не е безизвестна китайска марка, която чувам за 1 път

-модел по възможност 2013 година

-да има актуализации

-Android (сега тези 4.1, 4.2.2 Jelly Bean и т.н. честно казано не ги разбирам какво значат, знам само, че колкото по-голямо число, толкова по-добре,)

-Относно процесора – също знам елементарното, че 4-ядрен е по-добре от 2-ядрен, но четох в един друг сайт, че е по-добре нов модел двуядрен, отколкото стар модел четириядрен – вие кажете кое е по-добре...

-задължително WiFi (няма да ползвам мобилен интернет) !!!

-задължително втора камера (даже май нея повече ще я използвам, до колкото знам не е добре да е VGA, че били по-лоши снимките? По възможност да е около 2 мпх) и основната камера по възможност да е над 5 мпх или ако е 5, то да възможно по-добра понеже ще я ползвам да снимам лекции, страници от учебници и подобни и трябва детайлите да се виждат, а не да са размазани.

Телефонът ще го използвам главно за:

- съобщения (fb messanger, viber, what’sapp), говорене и смс-и естествено

- снимки, в това число приложението Instagram

- да кажем ще си сложа една игра за разнообразие (Candy crush) (обяснявах се доста за процесорите по-горе понеже знам, че много игри забиват или направо целия телефон забива)

Мисля, че само това ще са приложенията, които ще си сложа.

Не държа:

-на вградена памет, не ми е проблем и карта памет да ползвам, освен това не качвам много музика, картинки, снимки и такива подобни.

-видео няма да правя

-батерията не знаех дали тук или към „изисквания” да я напиша, понеже нямам мнение

--

Изписах всичко това, защото искам да намеря възможно най-добрия вариант за тези пари, защото следващия телефон, който ще си купя едва ли ще е в близките 2-3 години!

--

По начало си бях харесала HTC Desire 500, но не мога да го намеря за толкова пари, а и като попитам в някои магазини ми казват, че е изчерпан от склад. Другите предложения, които разглеждах са: Sony Xperia L, Sony Xperia E, Huawei Ascend G510, LG Optimus L7, LG Optimus L7 2, Samsung Galaxy S Advance, Huawer Ascend Y300, LG L9 2 (този уж в разни форуми пише, че е в този диапазон, но не го намерих на тази цена),  но не искам да се влияете от тези предложения, понеже това бяха само телефоните, които аз намерих, част от спецификите им не ми харесват и са под бюджета.

Приемам насоки какво да гледам в спецификите за изискванията, които имам и също други модели телефони!

Редактирано от Glasgow_girl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://obiavi.grad.bg/o-831239-Iphon_4_%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE Iphone е истината. Цената , на която са го пуснали е супер. Кой е казал ,че е задължително телефона да е чисто нов? Добре е да вметна ,че чисто нов струва над 600лв.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих рискувал с втора ръка, освен това HTC-то се намира за почти 350 лв.: HTC Desire 500 а като негова алтернатива можеш да погледнеш и Samsung I8190 Galaxy S III mini. Намират се и на други места, просто за справка. Имай предвид, че предната камера на S3 mini е VGA. И двата са с Android, така че проблем с приложения няма да имаш. И по-добре търси в магазини (проверени!) различни от тези на мобилните оператори, където първо, че ако искаш да го вземеш на приемлива цена, задължително ще е с 2-годишен договор, а на свободна продажба от там са на двойни цени и просто не си струва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този сайт смартфон.бг сигурен ли е?

И такива магазини в София можеш ли да ми препоръчаш, понеже не се сещам в момента да знам за такъв, освен на мобилните оператори?

HTC-то не съм го виждала за толкова малко пари никъде, все над 400 лв., иначе си бях харесала точно този телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този сайт смартфон.бг сигурен ли е?

Сайта е сигурен и хората са много коректни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сайтът смартфон.бг е сигурен, аз съм пазарувал от там няколко пъти. Може да поразгледате в сайтовете за втора ръка стоки има много добри предложения с остатъчна гаранция! От там за около 400лв. бихте взели доста добро телефонче, отколкото чисто ново... Това е моят съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HTC-то в смартфонбг е 370, а в гет.бг - 410 лв. ... въпреки това да разбирам, че са си чисто нови, без дефекти, "небутани", незаключени и т.н.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да има изключения от правилото( но все пак е бил 669 лв. преди намалението),  и да, "чисто нови са, без дефекти, "небутани", незаключени и т.н." 

Редактирано от lupis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще помисля ден-два, но тази оферта ми харесва. Скептична съм към онлайн пазаруването без преглед и тест (поне в сайта не пишеше да има), дано да не даде някакъв дефект телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При доставка с куриер може да се заложи точно тази опция (преглед и тест) и освен това по закон имаш право да върнеш всяка закупена стока в срок от 7 дни (при пазаруване онлайн), без да дължиш обяснение как и защо и ти връщат парите. Освен това, всяка техника си има и гаранция, в случая обикновено 2 години.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питах ги, казаха, че е без тест, понеже са неразпечатани, но ако му има нещо може да се замени или върне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът ще го използвам главно за:

- снимки, в това число приложението Instagram

Не държа:

-на вградена памет, не ми е проблем и карта памет да ползвам, освен това не качвам много музика, картинки, снимки и такива подобни.

При положение, че си трябва памет е по-добре да  е вътрешна за този ценови клас.

И от опит с ползване на HTC Desire 500 - колкото и малко снимки да правиш и колкото и малко да чатиш, рано или късно апарата се задъхва от липса на каквато и да е памет и се започват проблемите.

Също от постовете на мен не ми стана ясно - апарат с две карти ли се търси или с една?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С една.

Но аз ще си купя карта памет, пак ли ще е проблем? Какви проблеми имаш предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

С една.

Но аз ще си купя карта памет, пак ли ще е проблем?

За телефона е важна вътрешната му памет, щото можеш да си купиш и 64 гига като външна, но това няма да му помогне. Най- много да я ползва като...архив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е съвсем ново нещо, което научавам.. каква е логиката да правят телефони "без" вътрешна памет тогава, след като няма да работят изправно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С една.

Но аз ще си купя карта памет, пак ли ще е проблем? Какви проблеми имаш предвид?

Щом е с една карта се обезмисля купуването на този модел HTC, който говориш.

Той е с две карти, ако не знаеш.

Когато апарата ползва външна памет (карта), ако е по-слаб процесора и оперативната памет на апарата се получава голямо забавяне и в трансфера на снимки и в обработката им (ако правиш такава с програма) и повечето дейности пречат на нормалното функциониране на апарат в по-долен ценови клас.

Не ме разбирай погрешно - пак ще работи, но забавянето поради затормозяване от дадена операция ще е по-голямо.

Затова и казах, че е по-добре да е с повече вътрешна памет, но и с външната ще си работи, разбира се.

Едит: сета се усетих, че говориш за едносимовия вариант на HTC-то.

Сори за объркването ми.

Обърнах внимание на отделения бюджет, но ще си позволя да ти покажа един много, много добър апарат в класа си, който е с 50 лева над определения от теб.

Ползвал съм го 6 месеца и за мен това е един от най-сполучливите модели на LG.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"

"Ползвал съм го 6 месеца и за мен това е един от най-сполучливите модели на LG."

Точно за този модел, мой приятел, работещ във Виваком /който го има - същият/ вече няколко пъти ми казва, че ще бъда много по доволен от него, отколкото с това "Desire500" но така и не проявих никакъв интерес, може би заради това, че е "негов". Иначе е много хубаво телефончето, само това предубеждение, че е LG ме накара отново да не се интересувам. И той го има повече от половин година.следващата седмица , заради поста на algor ще отида да го поразгледам по-обстойно.Извинявам се, че се намесих. Но на думите на algor вярвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"

"Ползвал съм го 6 месеца и за мен това е един от най-сполучливите модели на LG."

Точно за този модел, мой приятел, работещ във Виваком /който го има - същият/ вече няколко пъти ми казва, че ще бъда много по доволен от него, отколкото с това "Desire500" но така и не проявих никакъв интерес, може би заради това, че е "негов". Иначе е много хубаво телефончето, само това предубеждение, че е LG ме накара отново да не се интересувам. И той го има повече от половин година.следващата седмица , заради поста на algor ще отида да го поразгледам по-обстойно.Извинявам се, че се намесих. Но на думите на algor вярвам.

Аз пък ако нямам лични впечатления няма да бъда толкова категоричен, знаеш.

Момчето, на което го продадох ми е близък и до ден днешен го ползва с кеф и без никакъв проблем. 

Всички знаем за късмета при покупка на даден апарат какъв ще ни се падне (то е като избора на жена, разбира се), та ако се спреш на него дано имаш късмет и с безпроблемна бройка.  :)

Какъв процесор да търся в този случай?

Нямаш ли вариант да вдигнеш малко бюджета (дори с изплащане, примерно)?

Ще те разбера, ако кажеш, че не можеш, но съм длъжен да попитам, а и погледни апарата който ти показах.

Също за големината на дисплея не видях да си писал, а си е важно какво ще държи човек в ръката си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз пък ако нямам лични впечатления няма да бъда толкова категоричен, знаеш.

Момчето, на което го продадох ми е близък и до ден днешен го ползва с кеф и без никакъв проблем. 

Всички знаем за късмета при покупка на даден апарат какъв ще ни се падне (то е като избора на жена, разбира се), та ако се спреш на него дано имаш късмет и с безпроблемна бройка.  :)

Нямаш ли вариант да вдигнеш малко бюджета (дори с изплащане, примерно)?

Ще те разбера, ако кажеш, че не можеш, но съм длъжен да попитам, а и погледни апарата който ти показах.

Също за големината на дисплея не видях да си писал, а си е важно какво ще държи човек в ръката си.

Ако честно трябва да отговоря, бих се спрял и на него, макар че това Сони ме разтрепера, но цената му с абонаментен план за две години е 720 лева. Иначе - 1000. А този със същият абонаментен план ще ми излезе около 330-350-. Ако печатах пари,  щях да взема Сонито без да се замислям, но са ми твърде много при сегашната обстановка, даже и с абонаментен план. А с него, те ще минат много над 1000 лева. За съвета благодарности.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел е с 80 лева над 490, но също е много, много добър и също съм ползвал.

Отговаря на всички твои желания и потребности и е много бърз и безпроблемен при работа с всякакви приложения.

Ако честно трябва да отговоря, бих се спрял и на него, макар че това Сони ме разтрепера, но цената му с абонаментен план за две години е 720 лева. иначе - 1000. А този със същият абонаментен план ще ми излезе около 330-35-. ако печатах пари,  щях да взема Сонито без да се замислям, но са ми твърде много при сегашната обстановка, даже и с абонаментен план. а с него, те ще минат много над 1000 лева. За съвета благодарности.

За кое Сони говориш, че пропуснах?

А за съвета - за мен е удоволствие да съм ти от полза.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Този модел е с 80 лева над 490, но също е много, много добър и също съм ползвал.

Отговаря на всички твои желания и потребности и е много бърз и безпроблемен при работа с всякакви приложения.

За кое Сони говориш, че пропуснах?

А за съвета - за мен е удоволствие да съм ти от полза.  :)

Sony xperia Z Compact

A Този модел е с 80 лева над 490, го пробвал и изчел всичко за него и работи учудващо добре но ме притеснява само че е абсолютно китайско производство. Че и почти прилича на айфона, само дето е с голям 4,7 инчов екран, което не много ми харесва. Аз съм за 4,3 екраните. Ръката ми е по-пригодна за тях.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony xperia Z Compact

Ох, да...

Съгласен съм с теб.

Говоря като усещане в ръката и технически параметри.

Няма къде да ми влезе в употреба в момента, иначе бих го пробвал с удоволствие, а и цената му е малко височка за момента.

Но съм съгласен принципно - това е апарата!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.