Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, (извинявам се ако има подобна тема)

Решил съм да си закупя телевизор, тъй като от как се помня такова животно не е живяло в къщи (а съм фен на техниката), изпаднах в голямо затруднение при избора. Рових, четох, гледах и както обикновенно който и да попиташ различни мнения (в магазините абсурд като ги питаш нещо по-конкретно и те гледат кът телета). Едни казват Самсунг други ЛГ, та препоръчайте нещичко като бюджета е около 1000лв., около 40-42 инча, 3D, smart май това е като описание. След дълго проучване се спрях на този модел Lg-42la620s има ли смисъл да търся нещо друго или тази цена-качество си е добре (бюджета много трудно мога да го надвиша понеже беше 800лв и го увеличих, най-много 100лв. отгоре мога да събера)

Второто ми въпросче е за аудиото, понеже забелязах че всички телевизори са с оптичен кабел и т.н. (става въпрос за 5.1 колони), а аналогов има само стерео чинч, някой има ли евтино решение на проблема, понеже си имам колони които от мнооооого години ми служат вярно и не ми се иска да ги сменям поне за моента (няма и стотинки за нещо по-добро). В ebay изкопах това нещо, но не знам дали наистина ще свърши работа имайки предвид че и цената не е много ниска за пробата - линк, в България не съм мяркал подобно.

И последно има ли наистина голяма разлика между пасивни и активни очила за 3D или е само в цената хехеххе идните са сто и нещо другите са два и нещо.

Дано съм се изразил ясно :clown:  и благодаря предварително за отделеното време.

Нека бирата се лее и времето да лети. :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте, (извинявам се ако има подобна тема)

Решил съм да си закупя телевизор, тъй като от как се помня такова животно не е живяло в къщи (а съм фен на техниката), изпаднах в голямо затруднение при избора. Рових, четох, гледах и както обикновенно който и да попиташ различни мнения (в магазините абсурд като ги питаш нещо по-конкретно и те гледат кът телета). Едни казват Самсунг други ЛГ, та препоръчайте нещичко като бюджета е около 1000лв., около 40-42 инча, 3D, smart май това е като описание. След дълго проучване се спрях на този модел Lg-42la620s има ли смисъл да търся нещо друго или тази цена-качество си е добре (бюджета много трудно мога да го надвиша понеже беше 800лв и го увеличих, най-много 100лв. отгоре мога да събера)

Второто ми въпросче е за аудиото, понеже забелязах че всички телевизори са с оптичен кабел и т.н. (става въпрос за 5.1 колони), а аналогов има само стерео чинч, някой има ли евтино решение на проблема, понеже си имам колони които от мнооооого години ми служат вярно и не ми се иска да ги сменям поне за моента (няма и стотинки за нещо по-добро). В ebay изкопах това нещо, но не знам дали наистина ще свърши работа имайки предвид че и цената не е много ниска за пробата - линк, в България не съм мяркал подобно.

И последно има ли наистина голяма разлика между пасивни и активни очила за 3D или е само в цената хехеххе идните са сто и нещо другите са два и нещо.

Дано съм се изразил ясно :clown:  и благодаря предварително за отделеното време.

Нека бирата се лее и времето да лети. :eek:

Има много теми точно в този бюджетен клас. Аз Ви съветвам обстойно да ги прегледате, но внимателно! Иначе препоръките ще се пишат може би за 20-ти път!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...След дълго проучване се спрях на този модел Lg-42la620s има ли смисъл да търся нещо друго или тази цена-качество си е добре (бюджета много трудно мога да го надвиша понеже беше 800лв и го увеличих, най-много 100лв. отгоре мога да събера)...

Ако наистина бюджетът е краен (съмнявам се, но щом твърдиш), това е моделът, който ти е нужен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много теми точно в този бюджетен клас. Аз Ви съветвам обстойно да ги прегледате, но внимателно! Иначе препоръките ще се пишат може би за 20-ти път!

Предполагам, но търсих четох и все пак реших да пусна нова тема понеже нямям много време и да ровя. :ph34r:  А съм написал и още два въпроса за които не съм намерил до сега адекватен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...А съм написал и още два въпроса за които не съм намерил до сега адекватен отговор.

Адекватен отговор на третия (за видовете очила) можеш да намериш и сам тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Предполагам, но търсих четох и все пак реших да пусна нова тема понеже нямям много време и да ровя. :ph34r:  А съм написал и още два въпроса за които не съм намерил до сега адекватен отговор.

"...понеже нямям много време и да ровя"

В такъв случай е редно да цените и времето на отговарящите на въпросите.Във форума всичко е на добра воля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече от 1 година съм с Panasonic ET5E и съм повече от доволен. Качеството на картината е много добро. Честота на опресняване също е много добра 300Hz. Има си всичко нужно за един Smart TV (Много приложения и екстри), и вградена антена за WiFi. 3D-то е доста добро (RealD 3D) и представя реална картина която е 3D,но е възможно най-близко до реалността (без излишни преувеличения като например обекта да излиза на 10 метра от телевизора). Очилата са пасивни (без батерии и електроника). Единствено леко куца качеството на звука от говорителите. Не е лошо, но не е и много добро. За тези пари наистина е доста добро телевизорче. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... реших да пусна нова тема понеже нямям много време и да ровя. :ph34r: ...

Ами спести си тогава ровенето! За тази сума LG-то ти е решението.

С активна технология за тази сума и което да си струва-няма.

Ако се охарчиш още малко може би по-добро от LG е този модел! И ако ще се примириш с 2 чифта по-малко очила,но за сметка на качеството.Поне за мен е по-добрия вариянт!

А за аудиото кой може да ти отговори след като не се знаят колоните какви са?Ако са някакви с плеър към тях?Само колони! Кой знае?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за аудиото кой може да ти отговори след като не се знаят колоните какви са?Ако са някакви с плеър към тях?Само колони! Кой знае?

Колоните са доста стари Logicfox t5.1 с усилвател в буфера, но както казах и по-горе си работят добре.

Panasonic-а сега го разглеждам, не изглежда лош, и главното което видях (ако съм разбрал правилно) е 600 херца което май се равнява на 100 херца реални ли там както му се казва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...е 600 херца което май се равнява на 100 херца...

Моделът е с 50 Хц панел IPS панел.

Тия панели сме ги коментирали сигурно 300 пъти. Няма как за толкова малко пари да се вземе голям екран със 100 Хц панел, просто не се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колоните са доста стари Logicfox t5.1 с усилвател в буфера, но както казах и по-горе си работят добре.

Panasonic-а сега го разглеждам, не изглежда лош, и главното което видях (ако съм разбрал правилно) е 600 херца което май се равнява на 100 херца реални ли там както му се казва.

Хм тая системка е доста стара и някой ,който е по на ТИ с аудио техниката да те насочи как да я свържеш-аз се сещам за изхода на слушалките на телевизора,но едва ли е най-удачния вариант!

Иначе както ти казаха Panasonic-а е с реални 50HZ панел,но има някои предимства пред LG-то най-важното от които е ,че ще се представя по добре на SD сигнал,който е преобладаващ!

Избора си остава твой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      с няколко думи изпаднал съм в следната ситуация. Искам да се снабдя с Netflix, тъй като така или иначе, често гледам сериали, именно тяхна продукция, не виждам смисъл постоянно да се занимавам с флашки, да търся субтитри и т.н. Преди около 2-3 месеца ми беше подарен от близки LED телевизор, който като параметри ме устройтва идеално(32 инча, full hd качество на картината и т.н), но за мое съжаление не е смарт. Разбираемо не ми се дават още 500-600 лв за нов, при положение, че реално имам такъв, който е изваден от кутията преди 2 месеца, затова ми се ще да се посъветвам с вас дали е възможно въпросният да стане смарт, посредством популярните за целта джаджи?
      Зачетох се, вариантите са много, в общия случай се включват в HDMI порт, какъвто аз имам свободен. На пръв поглед доста добре, но някой пробвал ли го е реално и работи ли изобщо така както би работил един телевизор, който е произведен с опцията Смарт? Струва ли си да дам 50-60 лева за такова нещо?
      Разбира се би ми било изключително полезно, ако някой, който е ползвал подобно нещо и е доволен, ме насочи към него
      Благодаря на всички, които ще се включат
    • от [4Vendeta] Николай Николов
      Здравейте колеги. Преди 2 месеца закупихме климатик LG pm09sp (Smart Inverter Advance Wi-Fi).
      Интересното, което забелязахме е, че при отопление, при достигане на желаната температура, външното тяло спира да работи (както си му е реда), но отвътре въздуха се циркулира постоянно, което съответно издава някакъв шум на работа (напълно нормален).
      До колкото четох из разни статии и форуми, това било нормално, за да може датчика да взима температурата и на база на това да взима решение дали да започне отоплението отново ако е нужно. Въпросът ми е, че това за мен е леко дразнещо, особено вечерта когато се намаляват градусите за сън, самият климатик да върти въздуха. Не ме дразни това, че се върти въздуха, а че издава един лек шум (който е напълно НОРМАЛЕН) при въртенето на въздуха. От настройките на дистанционното сме разгледали всички функции, но няма "опция" за това въртене на въздуха. Забелязахме, че има отделен режим, който само върти въздуха, но при отопление, явно това въртене идва като "бонус".
      Отделно дистанционното е наистина много странно. До сега не бях виждал такова без осветяване на самият дисплей. Вечерно време е изключително трудно да се работи с дистанционното и се налага да се използва някакъв източник на светлина, за да осветя дистанционното и да видя какво реално съм натиснал. За това има ли отново някаква опцийка да пусна подсветката на дисплея (и евентуално на копчетата). Мисля, че за 2017г климатик, това трябваше да са се усетили да го направят, а не да се чудя какво става и да гледам старите климатици на по над 5 години да ги имат тези "екстри", а аз тихичко вечерно време да си светкам с телефончето, за да видя какво изписва на дисплея след като съм натиснал бутона да видя каква е температурата в стаята. 

Благодаря за вниманието.
    • от Деньо Денев
      Здравейте! На скоро си купих ТВ ето този модел  https://www.emag.bg/televizor-led-smart-samsung-55-138-cm-55mu6102-4k-ultra-hd-ue55mu6102kxxh/pd/DP3V67BBM/  55MU6102 на самсунг и всичко си е ок, но има само един проблем, който не мога да оправя и то е не може да разпознае български когато говоря на микрофона на  дистанционното. Какво трябва да променя и направя, благодаря!
    • от Kolew11
      Здравейте! За коледа си мисля да си купя една такава джаджа "смарт". Хартесах си няколко модела ама проблема ми е, че са водоустойчиви до 1 метър за 30 минути, това ме смущава най-много, защото често ходя да плувам и би ми било приятно да ми измерва пулса и метрите, които плувам. В същото време обичам и да бягам и моделът, който ми е най е LG urbane 2nd Edition(LTE) има доста полезни екстри и също така за бягане е перфектен. Nixon The Mission (който е водоустойчив доста повече от ЛГ-то) също ми се стори добър избор, но не знам може би качеството ме притеснява. Garmin Fenix 3 той е прекалено спортен хаха голям съм каприз(плюс, че няма тъч и едва ли ще мога да правя нещата, който мога да правя с андроид). Предпочитам андроид за операционна система, и искам да мога да отговарям на съобщения от часовника, та за това съм се спрял на ЛГ-то, не съм сигурен дали с нискона може, но аз съм много невеж в тази сфера. Та моля някой компетентен за помощ, поздрави!   
    • от mantodeus
      Здравейте,
      Решил съм да взема нов телевизор, но като гледам избора е доста голям и ми се искаше да събера малко мнения преди да се прецакам с някой дърво. Бюджета ми е около 1.5-1.6к като единствените ми критерий са 55 инча и да е смарт. Изобщо не държа да е 4к. Гледам в емаг и други сайтове доста евтини уж промоционални ЛГ-та и т.н. от 2к на 1.3 примерно, но със сигурност има нещо нередно. Последно ми хареса ето този Sharp - http://sharpbg.com/?item=397&group=1
      Всички мнение и препоръки биха били от голяма полза.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.