Премини към съдържанието
Бисер Петков

Има ли приложение с което да се ускори андроид ос?

Препоръчан отговор

Пускам темата в този раздел, защото става дума за самата ос, а не за телефона, който е вече почти на две години, но много почна да се бави. Чистя го с Clean Master-а, но няма ефект. Като река да ползвам нещо и забие се получава така, че все едно се е рестартирал т.е. изчезват всички икони от екраните и менюто и се зареждат наново, като почва и сканиране за мултимедия. Едновременно с това започва и ново включване на сим картите. Телефона ми е Samsung ACE и е с андроид 2,3,6 Половината от неговата вградена 4 гигабайта памет е свободна, както и половината от допълнителната карта памет, която е 2 гигабайта. Изключил съм 3G-то, както и синхронизацията, а нет ползвам през Wi-Fi когато съм си вкъщи и то много рядко. Та въпроса ми е има ли начин са де ускори тая версия на андроид ос или не?

Едит: Забравих да кажа, че ползвам антивирусната програма DR.Web Light. Също така това бавене съм го забелязал и когато се понапълни допълнителната карта памет.

Редактирано от zazvida (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този метод доказано върши работа, но аз лично не го препоръчвам за начинаещи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз съм си начинаещ :) Едва ли ще се справя с описания метод. Ако има някое приложение, което да прави това, ама не откривам такова в Google Play.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си напълнил телефона, с приложения които не ползваш или някакви други файлове/игри и т.н. На моята сензация същия проблем имах, след като деинсталирах приложенията които не ползвам, както и игрите които не играех телефона много олекна сега си работи без проблеми. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен стандартните приложения, които си бяха с телефона, когато го купих, съм инсталирал много малко. Антивирусната, чистачката на Clean Master, приложение с което да си изтеглям тапети (като старите ги трия), радио БГ и едно за БГ телевизия. Това са общо взето, но те са от както съм го купил. Даже преместих всички снимки, които съм правил от паметта на телефона в допълнителната карта, но пак го прави. И интересното е, че го прави от време на време. Не е постоянно. Даже се е случвало и така, че ми показва всичко Ок, но ако някой ме търси на едната, или на другата сим карта и все едно ми е изключен телефона. Даже не мога и да набирам. Трябва да вляза в диспечера на сим и от там първо да ги изключа, и отново да ги включа, за да мога да разговарям. Едва ли прави това от много инсталирани приложения, или излишни файлове, които мисля, че Clean Master-а премахва (или не е така?).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен стандартните приложения, които си бяха с телефона, когато го купих, съм инсталирал много малко. Антивирусната, чистачката на Clean Master, приложение с което да си изтеглям тапети (като старите ги трия), радио БГ и едно за БГ телевизия. Това са общо взето, но те са от както съм го купил. Даже преместих всички снимки, които съм правил от паметта на телефона в допълнителната карта, но пак го прави. И интересното е, че го прави от време на време. Не е постоянно. Даже се е случвало и така, че ми показва всичко Ок, но ако някой ме търси на едната, или на другата сим карта и все едно ми е изключен телефона. Даже не мога и да набирам. Трябва да вляза в диспечера на сим и от там първо да ги изключа, и отново да ги включа, за да мога да разговарям. Едва ли прави това от много инсталирани приложения, или излишни файлове, които мисля, че Clean Master-а премахва (или не е така?).

Занеси телефона на сервиз или при човек, който е по навътре в нещата да му се направи една диагностика и профилактика. Може да има и хардуерен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси телефона на сервиз или при човек, който е по навътре в нещата да му се направи една диагностика и профилактика. Може да има и хардуерен проблем.

Благодаря, ще го занеса. Дано да се оправи, че е много дразнещо това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона ти е слабичък, каквото и да правиш ще е бавен. Моя стария Galaxy Y бе със същите симптопми, RAM-а се пълни изключително бързо, а и процесора е много слаб. Тези 4 гб памет от къде ги изкара не знам. Твоя модел го дават с 128 MB вътрешна памет, и 278 MB RAM. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще го занеса. Дано да се оправи, че е много дразнещо това.

Ще се оправи. Предполагам, че проблема е с инсталирани програми или приложения.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мнение: антивирусна на телефон е едно от най-безсмислените неща, за които се сещам.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона ти е слабичък, каквото и да правиш ще е бавен. Моя стария Galaxy Y бе със същите симптопми, RAM-а се пълни изключително бързо, а и процесора е много слаб. Тези 4 гб памет от къде ги изкара не знам. Твоя модел го дават с 128 MB вътрешна памет, и 278 MB RAM. 

Всъщност не е с толкова памет, колкото си написал. Вярно, че не били 4, а 3 вградените + 2 от допълнителната карта = 5 гигабайта общо. А рам а е 512, но в диспечера се отчита само 397. Ето снимка с пълните му характеристики:

post-346887-0-33232500-1394209632_thumb.

Между другото проблема се появи (но беше по-слабо изразен) след последния ъпдейт на софтуера.

Лично мнение: антивирусна на телефон е едно от най-безсмислените неща, за които се сещам.

Явно не си попадал на приложения от Google Play, които правят проблеми по системата, но антивирусната ги унищожава още преди да са се напълно изтеглили в телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускам темата в този раздел, защото става дума за самата ос, а не за телефона, който е вече почти на две години, но много почна да се бави. Чистя го с Clean Master-а, но няма ефект. Като река да ползвам нещо и забие се получава така, че все едно се е рестартирал т.е. изчезват всички икони от екраните и менюто и се зареждат наново, като почва и сканиране за мултимедия. Едновременно с това започва и ново включване на сим картите. Телефона ми е Samsung ACE и е с андроид 2,3,6 Половината от неговата вградена 4 гигабайта памет е свободна, както и половината от допълнителната карта памет, която е 2 гигабайта. Изключил съм 3G-то, както и синхронизацията, а нет ползвам през Wi-Fi когато съм си вкъщи и то много рядко. Та въпроса ми е има ли начин са де ускори тая версия на андроид ос или не?

Едит: Забравих да кажа, че ползвам антивирусната програма DR.Web Light. Също така това бавене съм го забелязал и когато се понапълни допълнителната карта памет.

Разбира се, ПОСЛЕДНОТО нещо, което трябва да направиш, това е да ходиш в сервиз... Освен че ще ти вземат пари, а за този телефон не си струва, там сигурно първото, което ще направят, е да му върнат фабричните настройки и да форматират паметта, а това можеш да си направиш и сам... Махни го тоя Clean Master и сложи нещо за чистене, което не седи постоянно резидентно в паметта да следи кой файл да почисти... Има много добри чистачки, които не са толкова... досадни, но на първо време, почни да разчистваш излишните програми, като почнеш от Clean Master и антивирусната... Като поразчистиш малко, рестартирай телефона. Clean Master и подобните, не успяват да изчистят много, за разлика от например SD Maid, която обаче иска рут за да си върши работата... След всяко приложение, дори и махнатите, остава сума ти боклук. Ако и това не помогне, направи бекъп на важните ти файлове, синхронизирай гугъл профила и върни фабричните настройки на телефона, като зададеш и опцията за формат на паметта (вътрешна и външна, ако имаш такава). Поне за известно време след това, телефона би трябвало да ти работи безпроблемно, разбира се, докато отново не го напълниш с излишни приложения... Телефона е слаб, и то много. Не се опитвай да му изцедиш силиците... Не слагай излишни приложения, сведи ги до най-необходимите.

п.п. Ако за всеки елементарен проблем решението е да се ходи в сервиз, то за какво изобщо са форумите като този?... Емо, да не работиш в сервиз?...

Всъщност не е с толкова памет, колкото си написал. Вярно, че не били 4, а 3 вградените + 2 от допълнителната карта = 5 гигабайта общо. А рам а е 512, но в диспечера се отчита само 397. Ето снимка с пълните му характеристики:

Публикувано изображениеImage 001.png

Между другото проблема се появи (но беше по-слабо изразен) след последния ъпдейт на софтуера.

Явно не си попадал на приложения от Google Play, които правят проблеми по системата, но антивирусната ги унищожава още преди да са се напълно изтеглили в телефона.

Най-добрата антивирусна си ти самия... А защо, точно сега ме мързи да обяснявам. Второ, за Андроид вируси няма!, но има други заплахи, от които много лесно ще се предпазиш с малко четене за какво трябва да внимаваш, когато инсталираш приложение. След ъпдейт, особено на толкова стар телефон, силно препоръчително е да се върнат фабричните настройки + формат, както вече съм написал...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то с тоя формат няма ли да ми отидат снимките на кино? Също така нали съм теглили тия приложения, а след формата ще се наложи отново да ги тегля. Колкото до антивирусната, преди последния ъпдейт телефона си бачкаше добре т.е. еднакво бързо и с нея, и без нея. Нали като се инсталира ъпдейта си прави рестарт телефона, защо е нужен формат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеImage 001.png

Да, защото внимавам какво си инсталирам.

Съгласен съм, че Play Store не е задължително толкова сигурен, колкото се очаква да бъде, но решението дали едно приложение е надеждно или не оставям на здравия разум, който поне от време на време проявявам, а не на приложение, което ще работи във фонов режим и ще се чудя защо телефонът е бавен.

Забързването на такъв телефон според мен ще стане не с инсталиране на някое приложение, ами с пробване на алтернативни ROM-ове, заигравка с кернели, scheduler-и и т.н. работи, за които трябва да се мине първо през root.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то с тоя формат няма ли да ми отидат снимките на кино? Също така нали съм теглили тия приложения, а след формата ще се наложи отново да ги тегля. Колкото до антивирусната, преди последния ъпдейт телефона си бачкаше добре т.е. еднакво бързо и с нея, и без нея. Нали като се инсталира ъпдейта си прави рестарт телефона, защо е нужен формат?

Ами нали за това ти казах да направиш бекъп... Какво ти пречи да си ги запазиш в компютъра и след това (ако сметнеш за нужно) да ги върнеш обратно?... Да не говорим за десетките облачни услуги... За приложенията - този път мисли когато инсталираш. Освен това, всяко едно теглено от теб приложение се пази в Google Play и можеш да си го изтеглиш пак. Да, ще трябва пак да се теглят (то можеш и на тях да направиш бекъп), но в края на краищата, нали имаш Интернет и WiFi мрежа във вас?... Формат е нужен, защото след формата няма да останат стотиците/хилядите малки файлчета, които иначе няма как да почистиш или поне не и с Clean Master-а и без да си рутнал телефона...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с рутването ме е страх да го направя. С други думи ми казвате, че без да форматирам няма да се оправят нещата, или направо да си сменя телефона? Ммм вярно се бях замислил за нов, ама в момента нямам нужните средства, а за 350-370лв. едва ли ще мога да взема нещо хубаво, макар че S2 Plus ми хареса и е горе-долу на тая цена. Ама не съм сигурен дали е добър. Предпочитам да е LG ама там не виждам за тия пари нещо със същите екстри като S2 Plus. Както и да е, ще го занеса в сервиза (все пак там работи братовчед ми) и дано го оправи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутт/а не е за новаци. По-добре недей се пробва да го руут, да не останеш напълно без телефон :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забързването на такъв телефон според мен ще стане не с инсталиране на някое приложение, ами с пробване на алтернативни ROM-ове, заигравка с кернели, scheduler-и и т.н. работи, за които трябва да се мине първо през root. 

Демек тва дето го посъветвах я у първия пост.Казах, че е тествано и работи, всичко останоло е лаф на по бира,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това с рутването ме е страх да го направя. С други думи ми казвате, че без да форматирам няма да се оправят нещата, или направо да си сменя телефона? Ммм вярно се бях замислил за нов, ама в момента нямам нужните средства, а за 350-370лв. едва ли ще мога да взема нещо хубаво, макар че S2 Plus ми хареса и е горе-долу на тая цена. Ама не съм сигурен дали е добър. Предпочитам да е LG ама там не виждам за тия пари нещо със същите екстри като S2 Plus. Както и да е, ще го занеса в сервиза (все пак там работи братовчед ми) и дано го оправи :)

Малко извън темата. Лично мнение придобито от телефон с Андроид. За мен телефон с Андроид представлява телефон, на който процесора е 4 ядрен и минимум 1,7  или 2 гигахерцов. А с телефон с едноядрен процесор на 1000 мегахерца/ които всъщност и реално не са толкова/ нищо не можеш да очакваш, още повече да го товариш с още приложения. Той и така е "муден" с оригинално инсталираните. Допитай се до "djadji" какво ще се произнесе по въпроса. Разполага със по- старите версии на такива телефони и със съвсем новият Compact на Sony. 4 ядра и 2,2 гигахерцов процесор. "djadji" - от мен честито.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко извън темата. Лично мнение придобито от телефон с Андроид. За мен телефон с Андроид представлява телефон, на който процесора е 4 ядрен и минимум 1,7  или 2 гигахерцов. А с телефон с едноядрен процесор на 1000 мегахерца/ които всъщност и реално не са толкова/ нищо не можеш да очакваш, още повече да го товариш с още приложения. Той и така е "муден" с оригинално инсталираните. Допитай се до "djadji" какво ще се произнесе по въпроса. Разполага със по- старите версии на такива телефони и със съвсем новият Compact на Sony. 4 ядра и 2,2 гигахерцов процесор. "djadji" - от мен честито.

Просто няма допирна точка м/у това което съм имал и сегашния :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че са му много приложенията. Махнах Clean Master (щом като работел във фонов режим). И без това рамта си я чиста от диспечера.

Сега ме интересува мнението ви за S2 Plus какво е, че да знам дали да го взимам (а този да дам на жената) или да събирам още пари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Просто няма допирна точка м/у това което съм имал и сегашния :)

Днес си поиграх с модела. Мойта "xperia E" е не само много далеч от този, но и много встрани!Отличен телефон, скъп, но и си заслужава парите. Не бих си купил нищо друго, освем него от серия  Андроид.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, какво му е на двуядрения с 1 гигабайт рам, че да скачам чак на четириядрен? Нали все пак и бюджета е важен. Не всички имаме възможност за скъп телефон, а и нали наскоро пуснах тема за телевизор. Няма как да се охарчиш и да имаш много пари за скъп (бих казал дори прекалено скъп) телефон. Между другото тоя S2 Plus още днес щях да го взема от германос, но са надули прекалено много цената. Дават го за 433лв. свободна цена, а в нета го намерих за 350лв. Това са си 73лв. рекет според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добре де, какво му е на двуядрения с 1 гигабайт рам, че да скачам чак на четириядрен? Нали все пак и бюджета е важен. Не всички имаме възможност за скъп телефон, а и нали наскоро пуснах тема за телевизор. Няма как да се охарчиш и да имаш много пари за скъп (бих казал дори прекалено скъп) телефон. Между другото тоя S2 Plus още днес щях да го взема от германос, но са надули прекалено много цената. Дават го за 433лв. свободна цена, а в нета го намерих за 350лв. Това са си 73лв. рекет според мен.

Приятелю! Аз съм изразил само личното си мнение, а не че карам някой да си го купува. Евентуално би се убедил, след като попадне в ръцете ти. Иначе са празни приказки едноядренния процесор на екран 4,3 инча и една кошница ненужни приложения, качени от производителя.Абсолютно съм сигурен, че си се убедил, както и си написал още от самото начало.Разбира се, че си прав за цената, но това е само лично мое мнение изразено от факта, че поработих с този скъп модел и нищо не му се опираше, докато моя мисли даже по бавно от мен, а аз съм на 64 години. А цените на всички са надути в мобилните оператори. и то е над 100%. Сам си забелязал разликата  както пишеш в последният си пост.Лошото при голяма част от нас е, че си нямаме парички.А техниката реално със всеки изминат ден става все по-евтина, което "топли" някого, а не българският народ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах какво си написал още в предния ти пост ;)

Един колега има S2 Plus и видях за какво става дума в сравнение с моя. И въпреки, че е двуядрен спрямо моя изглеждаше на светлинни години, та какво да кажа за четириядрения. Въпроса беше тоя S2 Plus дали си заслужава като инвестиция спрямо моя джоб (бюджет), или да не бързам? А колкото до моя преди малко му инсталирах (само за спорта) още две приложения свързани със защитата. Та освен DR.Web Light сега има и CM Security и 360 Antivirus. Странно е, но изобщо не бави, а съм махнал само Clean Master-а. Няма да ги държа и трите разбира се, но просто исках да видя дали случайно бавенето не е от някое приложение. За сега се държи както когато беше нов. Ще видя утре какво ще стане при братовчеда, че ми се струва (понеже го държа в джоба с калъфче от левчето), че се  е окислил нещо и за това прави тия аномалии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.