Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!Може ли някой да ми каже къде в София боядисват качествено коли на по тънка цена-за не повече от 800 максимум 1000лв.Преди време имах драскотини по колата и се опитах с шпрейове и лак да я мина(голяма грешка)и ето че след три години лака се напука(явно съм напръскал в повече) и мисля тази година да и тегля някъде една боя...която да може да изкара няколко...поне 4-5 години. :huh:

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Може ли някой да ми каже къде в София боядисват качествено коли на по тънка цена-за не повече от 800 максимум 1000лв.Преди време имах драскотини по колата и се опитах с шпрейове и лак да я мина(голяма грешка)и ето че след три години лака се напука(явно съм напръскал в повече) и мисля тази година да и тегля някъде една боя...която да може да изкара няколко...поне 4-5 години. :huh:

Ако парите са само за труд - може и да намериш... Има места на които цената е около 80-100 лв/детайл - грубо 1000лв.

Но ако включваш и материалите - забрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това 100 лева на детайл е само труда без боята??? Направо ме разби. :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като искаш по-евтино, отиди някъде в провинцията, а не храни мазни софиянци.В провинцията мисля, че ще можеш да боядисаш колата за тия пари.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като искаш по-евтино, отиди някъде в провинцията, а не храни мазни софиянци.В провинцията мисля, че ще можеш да боядисаш колата за тия пари.

При въшливи провинциалисти ли?!?!

Че те нормално е да взимат по-евтино - нали си оставят пръстите върху нея...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При въшливи провинциалисти ли?!?!Че те нормално е да взимат по-евтино - нали си оставят пръстите върху нея...

Въшливи провинциалистите със сигурност не са. И вземат по-евтино, защото табелката им не стои в София. Но си работят хората без да си оставят пръстите върху колата, за разлика от софиянците с големите претенции за заплащане, които не винаги са с покритие.
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи в София няма да се намери качествено боядисване до 1000 лв.?В провинцията не смятам че са по сакати от софиянци,по скоро проблемът е каква боя ще ми сложат...не че в София ще е по качествена за повече пари.То малко ли пари дадох докато я постегнах,но явно  моторното масло и боята ще ми бъдат проблем.Смятам че все някъде в София би трябвало да се прави добро боядисване до 1000лв,още повече че по колата няма грам за изчукване по ламарините-просто добро изшкуркване и после боя и лак.В провинцията не искам защото трябва да пътувам с колата и после с някакъв транспорт да се прибирам.Евентуално от провинцията само в гр.Сандански може да потърся и ако намеря за тези пари защото често ми се налага да пътувам до там. :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно 1000лв. с материалите ли ?

Отделно това че вие смятате че няма за изчукване това не означава че няма за китосване. Изобщо ако говорим за качествено тоест да не си личи че е пребоядисвана (да ти кажат че е пребоядисвана и да се вглеждаш и да спориш че не е) ме съмнява да намериш за 1000лв без материали. Иначе ако ще е с маламашката и валека може и да намери при някой стажант с областта. Много е разтегливо понятието качествено това ми е мисълта.

Направо кажи каква кола и на колко е години и според това и какво качество да гониш.

А на Симтеч му знаем критериите за коли. Да върви и да е минала преглед и съединителя да е 40 лв. е достатъчно за него и покрива стандартите му.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така-до 1000лв с материалите-без изчукване.Колата е старичка-96 год.и ми върви чудесно.Качествено значи да не е мината с валяк или шпрей, да има блясък,да не е текла боята и както ти каза-почти да не си личи че е пребоядисана,както и да не се налага след 1-2 години пак да се пребоядисва защото бил изгорял или паднал лака от слънцето.Колата е тъмно син металик: ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така-до 1000лв с материалите-без китосване.Колата е старичка-96 год.и ми върви чудесно.Качествено значи да не е мината с валяк или шпрей, да има блясък,да не е текла боята и както ти каза-почти да не си личи че е пребоядисана,както и да не се налага след 1-2 години пак да се пребоядисва защото бил изгорял или паднал лака от слънцето.Колата е тъмно син металик: ЛИНК

"Колега" с материалите (син металик) и до 1000 лева силно се съмнявам да намерите и точно в София. Металика и не всеки го пръска качествено.

Моя опит с майстори в България за пребиядисване на коли казва че винаги материалите са от клиента а при  добрите авто бояджии беше с ред и се чакаше по месеци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Колега" с материалите (син металик) и до 1000 лева силно се съмнявам да намерите и точно в София. Металика и не всеки го пръска качествено.

Моя опит с майстори в България за пребиядисване на коли казва че винаги материалите са от клиента а при  добрите авто бояджии беше с ред и се чакаше по месеци.

Значи положението не е на добре.Поохарчих се докато я постегна и остана да и сменя маслото и да я боядисам.Всеки ми казва различно масло и вискозитет и никакъв сервиз.Слагах MAXXUS 5/40 и като загрее започваха да чукат клапани,после VAICO 10/40 и не вървеше добре.Сега съм с STATOIL 10/40 и взе да го гори на 6000км.Един час ми спориха че трябва да сложа заради турбината минерално 15/40 или по гъсто с което ептем ме объркаха та поне сега купих CASTROL MAGNATEC 5/40 защото уж било по добро,макар че било пълно с ментета а и на тубата на производител пише само европейски съюз.Все пак в интернета му чукнах бар кода и се изписа че е произведено в Австрия.Както и да е.Ще го сложа и да се надявам че няма да се налага както при MAXXUS да му търся добавка за сгъстяване защото като загреело и започвали да чукат клапани.Сега проблемът е че мога да заделя до 1000лв.и не мога да си намеря къде да я пребоядисам за да  и придам приличен външен вид. :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая кола както почуква, направо е за смяна май. А за маслото - има си книжка и конкретни препоръки от производителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая кола както почуква, направо е за смяна май. А за маслото - има си книжка и конкретни препоръки от производителя.

С MAXXUS 5/40 почуваше след като загрее а със STATOIL 10/40 само първите 2-3 минути докато започне да загрява.Хубаво масло но взе да го гори на 6000км.Мисля че поне за сега двигателя е добре и нямам течове.Ауспуха не пуши а и отдолу преди 2-3 дена дръпнахме маркуча на турбината и дори не беше влажен-чисто сух.Производителя дава препоръки за нови коли но не и за такива на по 15 и повече години.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи в София няма да се намери качествено боядисване до 1000 лв.?В провинцията не смятам че са по сакати от софиянци,по скоро проблемът е каква боя ще ми сложат...не че в София ще е по качествена за повече пари.

Пич, глупостите, които написах за провинциалистите са лишени от съдържание и са само в отговор на онзи, който отговарям и ти казва, че ще "храниш мазни софиянци".

Добри майстори има както в провинцията, така и в София.

Заплащането също е според зависи, но тук актуалната дума е на хора, които в последната година са ползвали бояджийски услуги.

Ако тук писалите не сме ползвали, отиваме в графа разтегни локум и глупости на търкалета.

Аз не мисля, че някой ще ти даде адекватна цена без оглед на самия автомобил.

Имам приятел в Орландовци, който от 30 години с това се занимава, но при него се чака наистина доста, защото си знае нещата и хората го познават като добър в занаята си.

Ако кажеш мога да го попитам и при съгласие да ти дам номера му да се чуете и вече да си се разбирате нататък.

Ползвал съм му услугите, но беше доста отдавна и тогава бях перфектно доволен.

Сега за качество и цена не мога да кажа нищо и най-малкото аз гаранция не мога да дам.

Защо не се поразходиш направо с колата до 2-3-4 сервиза и места, където правят такива услуги и да попиташ сам.

Събери си 3-4 оферти и преценявай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи положението не е на добре.Поохарчих се докато я постегна и остана да и сменя маслото и да я боядисам.Всеки ми казва различно масло и вискозитет и никакъв сервиз.Слагах MAXXUS 5/40 и като загрее започваха да чукат клапани,после VAICO 10/40 и не вървеше добре.Сега съм с STATOIL 10/40 и взе да го гори на 6000км.Един час ми спориха че трябва да сложа заради турбината минерално 15/40 или по гъсто с което ептем ме объркаха та поне сега купих CASTROL MAGNATEC 5/40 защото уж било по добро,макар че било пълно с ментета а и на тубата на производител пише само европейски съюз.Все пак в интернета му чукнах бар кода и се изписа че е произведено в Австрия.Както и да е.Ще го сложа и да се надявам че няма да се налага както при MAXXUS да му търся добавка за сгъстяване защото като загреело и започвали да чукат клапани.Сега проблемът е че мога да заделя до 1000лв.и не мога да си намеря къде да я пребоядисам за да  и придам приличен външен вид. :huh:

Моя съвет е понеже не е първа младост да не гоните перфектно качество за боядисване и също да ползвате присадки докато един ден стане невъзможно и ще и трябва ремонт на мотора. Но на 6000 ако ви харчи до 500 грама е нормално и не е за притеснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е понеже не е първа младост да не гоните перфектно качество за боядисване и също да ползвате присадки докато един ден стане невъзможно и ще и трябва ремонт на мотора. Но на 6000 ако ви харчи до 500 грама е нормално и не е за притеснение.

Да колега,не гоня перфектно качество а просто приличен външен вид и най вече да не си е оставил пръстите по колата.За 5000 км.не бях долял и 100гр а за последните 1000км-долях към 600-700гр.Сега взех Castrol пълна синтетика и да видя дали ще го губи или гори като полусинтетичното.Колкото до предложението на algor ако ми пратиш телефона или адреса на майстора(в Л.С)  ще отида до Орландовци(близко ми е) за да я огледа и да каже някаква цена.То напоследък и за майсторите няма много работа(благодарение на кризата и беднотията) та да видя какво ще ми предложи. :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как не ви се свиди да давате луди пари за коли на 15 години, просто не ми го побира главата. Освен, ако нямаш една готина кола, а тази да ти е да се кефиш, да й правиш подобрения, да си я ръчкаш, да си лежиш под нея защото ти е просто хоби, да си поръчваш разни чаркове от интернет и т.н. 

Ако караш такава кола, все си мисля, че ще я караш докато не изпуши нещо сериозно, като разбира се я поддържаш в рамките на разумното, защото сигурността е най-важна, след което ще я продадеш цялата, а ако не успееш, ще я разпродадеш на част и ще вземеш друга. Та тя струва сигурно 3 бона макс, ти искаш да дадеш половината от цената й за боя?!

Но да наливаш хиляди левове в кола на 15 години за мен е неприемливо. Още повече пък само за боя. 

Колкото до майстори, на дали някой би препоръчал. А дори и да го направи, винаги има доволни и недоволни. Един ще каже добри думи, друг лоши. Просто си избери някой по-читав сервиз, а не някой умрял гараж, в който се пие повече бира, от колкото да се работи. За да не ти се напука пак догодина. 

Редактирано от ostavime (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свържи се с ей този човек. Върши чудеса.  --> http://forums.mbclub.bg/user/17915-%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD/

За пари.. нямам идея колко ще иска, но мисля, че ще се договорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свържи се с ей този човек. Върши чудеса.  --> http://forums.mbclub.bg/user/17915-%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD/

За пари.. нямам идея колко ще иска, но мисля, че ще се договорите.

Какъв линк даде !!! Кашперски на фабрични настройки изрева и отказа достъп.

Публикувано изображение

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв линк даде !!! Кашперски на фабрични настройки изрева и отказа достъп.

Форума на Мерцедес е това...

Не виждам защо пищи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми не знам..към мерцедес форума дадох линк.. единственият признат официален фен клуб на марката. Аз членувам и пиша там от години..а и човека е проверяван многократно. Няма по-добър бояджия на коли.

Няма вируси там.

Редактирано от Madonna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как не ви се свиди да давате луди пари за коли на 15 години, просто не ми го побира главата. Освен, ако нямаш една готина кола, а тази да ти е да се кефиш, да й правиш подобрения, да си я ръчкаш, да си лежиш под нея защото ти е просто хоби, да си поръчваш разни чаркове от интернет и т.н. 

Защо да не я карам при положение че съм доволен от нея.Няма никъде ръжда,сменил съм и ремъци,феродо,дискове,съединител,маркучи,комутатор и още други неща.Щангите нямат грам луфтове,амортесьорите грам не са текли или казано накратко-в много добро състояние и много по нови коли може да сложи в малкият си джоб по подръжка.Какво като е по стара щом си я харесвам и е добре подържана. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се :) 

Както казах, избора си е личен. Надявам се да успееш да намериш читави майстори за боядисването. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах, избора си е личен. Надявам се да успееш да намериш читави майстори за боядисването. 

Стига някой да ми предложи за тези пари.Няма как да се класирам за сервиз който работи на 300-400%печалба.Това е като бананите на пазара-купил ги на 1 лв и ги продава на 3 лв.-с три кила да си плати наема за месеца,с половината да отива на печалба и накрая...заради високата цена ще изхвърли някой кашон който се бил развалил вместо да продаде всички на по ниска печалба. :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ти остава да направиш гараж за боядисване на коли и да работиш с 200% печалба. Ще станеш милионер... резко. 

Що все броите парите на другите, а не гледате какво и колко работят не ми е ясно. 

Редактирано от ostavime (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.