Премини към съдържанието
Stoichev

Каква трябва да е нормалната температура на видеокартата?

Препоръчан отговор

Здравейте! Извинявам се предварително ако има подобна тема. Та на въпроса, ползвам лаптоп http://www.notebook.bg/laptopi/toshiba/satellite/c855-1lw . Този месец, ще стане година от както съм го взел. Играх игри, не много тежки от рода на WoW и Warcraft 3. Когато съм играл температурата на видеото не е скачала над 70 градуса, а при нормална работа без товар е около 50 градуса. И се чудя да ходя ли да го нося на ремонт, но ме е страх да не го развалят повече. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно е пълен с прах. Занеси го в сервиза да го продухат и почистят. 70 градуса и то при студено време е висока температура за видеокартата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Другата седмица ще го занеса дано да помогне.

Тук пуснах и Core temp, но не знам дали тези температури са нормални.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приемливи са, но и не са много нормални. Както е казал колегата - за почистване.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Другата седмица ще го занеса дано да помогне.

Тук пуснах и Core temp, но не знам дали тези температури са нормални.

Публикувано изображение

Въобще не са нормални. 60 градуса в покой си е аларма за бъдещ проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

60 градуса в покой си е аларма за бъдещ проблем.

Чак пък... за лаптоп говорим в случая.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК са температурите. Но на видеото, обикновено като почне да вдига над 78-80 градуса, започва да тротва и да засича, та да не се чудиш що ти лагвали игрите (ако развива такива температури де)

Иначе 60 градуса в покой на процесора, извинете ме, но не го считам за нормално. Говорим за температури без товар. Ако под стрес тест не вдига 80-85 градуса - всичко е ОК.

Редактирано от Атанас Пачoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е чак 80 не ми се е случвало да я виждам да дига. Дано почистването помогне за охлаждането й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е чак 80 не ми се е случвало да я виждам да дига. Дано почистването помогне за охлаждането й.

Не е дано, а ще помогне задължитено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да изпозлвам темата, при моят лаптоп в покой температурите са около 40-45 градуса на процесора и видеото. Процесорът е i7 Q4500U и видеото Nvidia Gforce 745M и като пусна battlefield 4 процесора стига 60-65, а видеото 65-70.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да изпозлвам темата, при моят лаптоп в покой температурите са около 40-45 градуса на процесора и видеото. Процесорът е i7 Q4500U и видеото Nvidia Gforce 745M и като пусна battlefield 4 процесора стига 60-65, а видеото 65-70.

Нищо не са тия градуси и нямаш причина за притеснение. По-скоро се радвай, че е голкова хладен
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая игра не е за тоя лаптоп. Слабичък е - енергоспестяващ процесор и не много добро видео. За това натоварване температурите изглеждат добре. Това не означава, че е особено разумно да продължавате да играете. То е на ваш риск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърках се процесорът е до 70, видеото до 65, ако има значение изобщо. На другият потребител сте писали, че 70 градуса са много. Лаптопът се води мултимедиен - игри, програми, филми, музика, не виждам къде има риск.

Редактирано от BaiIvan1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор слабичък, ама друг път... 3900 точки в Passmark. И видеокартата не е лоша и би трябвало да ти върви на минимални настройки и 1366x768. А това, че не вдига повече от 70 градуса на процесора и 65 на видеокартата си е много похвално.

Лаптопът се води мултимедиен - игри, програми, филми, музика, не виждам къде има риск.

като изключиш първото - да, става.

Но щом като не вдига повече от 70 градуса, няма никакъв проблем или опасност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Battlefield 4 на 1920х1080 при това на medium настройки, ако не ми вярвате ще направя демо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!  Дадох лаптопа на сервиз, изчистиха го, смени ли му и термопастата и за сега всичко е точно. Можете да затворите темата.

Поздрави!

Редактирано от Stoichev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.