Премини към съдържанието
Joll1Roger

ЧасовникЪТ изостава с 2 часа

Препоръчан отговор

Здравейте колеги , проблема е че часовника на компютъра изостава с 2 часа.Става въпрос за Win7 64b Ultimate MSDN прясна инсталация на 2 седмици.Проблема го има от самото начало настроил съм всичко (часова зона,локализация) въпреки това в 8 от 10 включвания на компютъра часовника е с 2 часа назад.На компютъра има и линукс Chakra дуал буут на друг дял и там всичко е наред.

Ако някой има идея как да оправя часовника нека сподели.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или е някаква самоделка или е спрян съответната услуга не работи. смени сървъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема може да е в настройките на часовата зона в Linux. Виж кога се появява проблема с времето в Windows-a. Дали не е когато си ползвал Linux преди да пуснеш Windows-a!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или е някаква самоделка или е спрян съответната услуга не работи. смени сървъра.

Със сигурност не е самоделка , а за услугата това беше първото което проверих дори я стартирах и промених от manual/automatic

Проблема може да е в настройките на часовата зона в Linux. Виж кога се появява проблема с времето в Windows-a. Дали не е когато си ползвал Linux преди да пуснеш Windows-a!

Току що намерих това ще тествам по-късно и ще пиша.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за глупост изрече ? 

Към автора:

Свери си часовника от сървъра на Window$.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Така започва да става все по-интересно.След като сверя часовника от Windows сървъра се сверява и часовника в BIOS , но под линукс съм 2 часа напред , како го сверя под линукс в BIOS&Win7 става два часа назад.

Май темата вече е за линукс раздела. :brick wall:

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така започва да става все по-интересно.След като сверя часовника от Windows сървъра се сверява и часовника в BIOS , но под линукс съм 2 часа напред , како го сверя под линукс в BIOS&Win7 става два часа назад.

Май темата вече е за линукс раздела. :brick wall:

The first thing you need to know is that Windows stores the Local Time in the hardware clock and that is what is displayed in the System Notification Area on the Taskbar, whereas Linux keeps the times in the hardware clock and system clock separate, and only reads the time from the hardware clock at startup. When you boot Linux it reads the time in the hardware clock and sets the system clock to that time and applies any timezone offset that you have defined in a configuration file. Thus the time in the hardware clock and system clock can be -- and usually is -- different.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че трябва да се спре актуализирането на хардуерния (BIOS) часовник при изключване на Linux-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

или да си настроиш часовата зона на Chakra правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че трябва да се спре актуализирането на хардуерния (BIOS) часовник при изключване на Linux-a.

Това точно как става?

или да си настроиш часовата зона на Chakra правилно.

Колко по-правилно ?

П.П.2-3 минути след снимката Chakra си оправи времето и вече съм минус 2 часа в BIOS и Windows.Докато в Windows не синхронизирам ли часовника ръчно не се променя.

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как точно става спирането на синхронизацията на часовника при спиране на твоята дистрибуция, но трябва да гледаш в сервизите при изключване. Някой, който ползва Chakra ще ти каже, надявам се!

Редактирано от supervas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой ли не се сеща, че time.windows.com не бачка от много време (даже и под 8-ца)?! Аз съм си настроил и на 7-цата, и на 8-цата да се синхронизират от time.nist.gov и нямам грижи и под двете OS, а са на различни компютри инсталирани! Даже на тоя със 7-цата имам и още три линукса, и пак нямам грижи! ;)

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Часовника не се ли синхронизира със BIOS-a ?Аз имам подобен проблем на лаптоп, който се връща заводския час като се изключи от тока лаптопа е на 1г. не мисля, че батерията му е остаряла и съм сложил последният Update на биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Часовника не се ли синхронизира със BIOS-a ?

Не, показва след стартиране на системата същото часово време, каквото е в биоса, но се синхронизира през интернет.

Колкото до проблема, за който казваш, то батерията на лаптопа няма общо в случая, но на дъното има друга батерийка, която трябва да поддържа настройките на биоса. При теб явно си е за смяна вече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, показва след стартиране на системата същото часово време, каквото е в биоса, но се синхронизира през интернет.

Колкото до проблема, за който казваш, то батерията на лаптопа няма общо в случая, но на дъното има друга батерийка, която трябва да поддържа настройките на биоса. При теб явно си е за смяна вече.

Това имах впредвид.

За проблема, който описах не се изразих както трябва за батерията на дъното ставаше въпрос, та лаптопа е на 1г. не мисля, че за 1г. батерията отива на кино.Някои батерии на дъното май бяха запоени  :) И от Win-a не е защото пробвах доста дистрибуции пак така става.

Редактирано от GaDDMaNN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, след седмица ще изостава с три! Просто го имай предвид :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да му изостава повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, след седмица ще изостава с три! Просто го имай предвид :P

Ами не всичко е наред дори и след смяната на времето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.