Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

От известно време обмислям покупката на мощен компютър - цена 1500-2000лв, но наскоро ми влезе в главата идеята за All in One и по-точно http://www.dell.com/us/p/inspiron-2350-aio/pd?oc=fdcwmp1365&model_id=inspiron-2350-aio ( Dell Inspiron 2350), който в България е ~2500лв(този с i7). Проблема в All In One компютъра е, че за същите пари(1500-2000 + 500 за монитор и др) мога да взема много по-мощен с опция за евентуални ъпгрейди в бъдеще.

Целта на тази скъпа покупка е да мога да пускам няколко виртуални машини и емулатори на смартфони. Максималното натоварване, на което бих искал да подложа машината, ще се получи при пускането на  емулатор на Android, Windows Phone, iPhone(това означава виртуален iMac), SQL Server(с минимални ресурси за тестови цели) и техните девелопмент среди (Visual Studio, Eclipse etc...). Като някакъв минимум слагам нормална работа във виртуален Mac. Dell Inspiron 2350 е някъде по-средата.

Задължително процесора трябва да е intel i5 или i7, заради опцията за виртуализация - с нея мога да пускам виртуални Mac-ове. Трябва да е с поне 4 ядра, за да мога да вържа SQL-a да ползва само 4-тото и да не ми пречи на работата. Виртуалките са много гладни за RAM и за това бих искал 16GB RAM 1600MHz, за 2100MHz мисля, че не дават много по-добър preformance за цената си. На Dell AIO е с 12 GB и май без опция за повече, което ме притеснява доста. Твърд диск - 240 GB SSD - 240 GB са ми напълно достатъчни - държа да е само SSD или основния диск да е SSD. Видео карта - отделна 1GB минимум без претенции за марка. Като студент имам безплатен Windows 8, така че конфигурации без Windows са с предимство.

Има ли някой опит в подобен сценарии. Бих ли усетил осезаемо разликата между i5 и i7 в моя сценарии? Дали не е по-добър вариант да взема i5 със по-висока скорост от колкото i7. Може ли някой да ми предложи конфигурация, която с производителността си, да ме откаже от All In One модела на Dell?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Имай на предвид че мобилния I7 които гледаш е с по-малко кеш. Най-добре си сглоби един десктоп според нуждите пък нищо не пречи да вземеш нещо по-миниатюрно ако това е целта.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 982.16 лв. с ДДС

Другия вариант е да се вземе i7 4771, но Xeon е идея по-добре. GTX 760 ще е предостатъчна за целите, а и ссд-то ще придаде бързина. 
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

пс. Не ми стана съвсем ясен бюджета но ако е 2 500 лв. може да сложиш още 2х8GB и да станат 32GB. Ще излезе 2 343 лв.

Това е в случай че държиш все пак на няква прилична видеокарта иначе ако караш на вграденото HD4600 цената пада с 300 лв.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер сте, забравих за All in One :)

Доста рових из разни сайтове и винаги докарвах нещата до около 2500-3000 лева, което са много пари. За бюджет съм си сложил максимум 2000 лева само за PC-то (монитори, клавиатура .... отделно). Дадените конфигурации тук надминават доста очакванията ми :) Конфигурацията на Naruto ми допада повече. На първо време мога да я взема без едната плочка рам и без видеокартата, с което PC-то става 1300 лева първоначално (махам и цената на екрана) и другите 450 за на заплата :)

Гледах го и аз мобилния i7, и не бях очарован, но би вършил работа. Като цяло конфигурациите тук ще са актуални още едно 3-5 години.

Колко би струвало да ми го сглобят и дали е удачно да рискувам и да го сглобя сам? Не съм сглобявал компютър от до, но гледам има доста материали по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглобяването е безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XEON-а няма да му свърши работа понеже човека е решил да кара с вграденото видео. Видеокарта ако реши да си купува в бъдеще може да я обсъдим. Но съм съгласен че ако се търси нещо за игри 270 е за предпочитане.пс. А дъното е микро заради по-компактната кутия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виртуален MAC няма, нарича се по друг начин. Виртуализация поддържат повечето процесори пуснати през последните 3-4 години, значи не е задължително да е Интел.

Виртуалките не са гладни за Рам, пълна глупост, ползват нормално, задава им се, дори имат опции да са с предимство. Дъно нямаш, обаче си тръгнал да пишеш, каква Ram искаш и коя щяла да ти върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виртуален MAC няма, нарича се по друг начин. Виртуализация поддържат повечето процесори пуснати през последните 3-4 години, значи не е задължително да е Интел.

Виртуалките не са гладни за Рам, пълна глупост, ползват нормално, задава им се, дори имат опции да са с предимство. Дъно нямаш, обаче си тръгнал да пишеш, каква Ram искаш и коя щяла да ти върши работа.

http://prikachi.com/images/789/7141789L.png

Така 2 GB минимум! Препоръчителното е 4GB за да се работи нормално, това което искам.

2GB Ram за Windows 8 да работи + 2GB za WindowsPhone Emulator-a(толкова RAM има телефона) 

до тук станаха 8GB, хайде сега да сложим за андроид емулатора(нямам опит с андроид предполагам още 2 GB) и един тестови SQL server минимум 1 GB

Хайде сега си представи, че искам да работя с тези неща едновременно, така че тази RAM не само да я резервират ами и да я ползват.

RAM-та е евтина :) ако ти потрябва слагаш още 4 GB и си готов

пп

Дай примерна конфигурация с не интелски процесор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй че и вградената графика няма собствена памет.  :D 2GB за Windows особено при вгр. графика е добре само на хартия. За комфортна работа си трябват 4GB.

Но при 16GB в двуканален режим не виждам проблеми. Все пак имаш четири слота за рам та може да добавиш винаги още.

Всъщност даже е добре че нямаш парите накуп. Така ще прецениш в процеса на работа дали да взимаш още както и дали имаш нужда от видеокарта.

Edit: Има и по-добра (тайминги и волтажи) от тази която съм ти предложил но е по-скъпа а разликата е незабележима.

http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-2x4G-Ares-1600MHz-CL8-1.5V-F3-1600C8D-8GAB/description.html

Все пак я имай предвид. Като гледам RipjawsX е същата но е с по-високи охладители - http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-2x4-RipjawsX-1600M-C8-F3-12800CL8D-8GBXM/description.html

Дори да те кефи повече като дизайн не е много практична. Утре ако решиш да сменяш охладител може да имаш ядове.

Това е по-производителния вариант но се губи място та ако държиш да оползотвориш лимита от 32GB взимай плочки по 8GB като първоначалното ми предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/789/7141789L.png

Така 2 GB минимум! Препоръчителното е 4GB за да се работи нормално, това което искам.

2GB Ram за Windows 8 да работи + 2GB za WindowsPhone Emulator-a(толкова RAM има телефона) 

до тук станаха 8GB, хайде сега да сложим за андроид емулатора(нямам опит с андроид предполагам още 2 GB) и един тестови SQL server минимум 1 GB

Хайде сега си представи, че искам да работя с тези неща едновременно, така че тази RAM не само да я резервират ами и да я ползват.

RAM-та е евтина :) ако ти потрябва слагаш още 4 GB и си готов

пп

Дай примерна конфигурация с не интелски процесор

Аз конфигурации не давам, достатъчно представители на магазини има тук, те да си рекламират стоката.

Не е глад, а нужда. Няма минимум, но има определено количество, което е препоръчително, за да работи виртуалката нормално.

Все едно да кажеш, че някой софтуер е гладен за Ram, когато просто му трябва за работа.

Освен това някой хора предпочитат да не пускат по десет виртуални машини едновремено, защо ли, защото е неефективно, не могат да ги ползват, само заемат ресурс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз конфигурации не давам, достатъчно представители на магазини има тук, те да си рекламират стоката.

Разбирам да се даваха линкове към по-скъпи части та да обвиниш някой в реклама? По-ниските цени сами се рекламират и фирмата не е нужно да плаща на някой.  ;)

Целта на темата е предложения а не обиди та нищо не ти пречи да напишеш частите без да даваш линкове към конкретен магазин. Ако не можеш избягвай да пишеш в раздела!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.