Премини към съдържанието
Aumi

Доказателства за съществуване на духовния свят

Препоръчан отговор

въобще няма да си правя труд!така или иначе няма да повярваш!не ти е дошло времето! :)

:lol6:  кое...моето или твоето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво казва Бог по тоя въпрос,понеже се споменава Неговото име,сякаш Той е установил контакт?

и така-

второзаконие 18  10-13

10. не бива да се намира у тебе (такъв), който прекарва сина си или дъщеря си през огън, предсказвач, гадател, вражач, магьосник,11. омайник, ни който извиква духове, ни вълшебник, нито който пита мъртви;12. защото, всеки, който върши това, е гнусен пред Господа, и тъкмо поради тия гнусотии Господ, Бог твой, ги изгонва отпреде ти.13. Бъди непорочен пред Господа, твоя Бог;

ох още смешки от ония книжлета

зер не мога да си ходя до Дома а - вие ще ми кажете

ще си ходя и още как

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ох още смешки от ония книжлета

зер не мога да си ходя до Дома а - вие ще ми кажете

ще си ходя и още как

това не съм го измислил аз,а Оня,който е негов дома и домостроителството!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Както се вижда, тези думи не ги е казал Бог, а Мойсей. ;)

Второзаконие

Първа глава

1. Това са думите, що говори Моисей на всички израилтяни отсам Иордан в пустинята, на равнината срещу Суф, между Фаран и Тофел, Лаван, Асирот и Дизагав;

2. а от Хорив, по пътя от планина Сеир, до Кадес-Варни има само единайсет дена път.

3. На четирийсетата година, на единайсетия месец, в първия (ден) на месеца говори Моисей на (всички) синове Израилеви всичко, що му бе заповядал Господ за тях.

Как ще докажеш, че Бог му е дал тези заповеди и закони? :)

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го е казал Мойсей: ;)

1. Това са думите, що говори Моисей на всички израилтяни..

Как ще докажеш, че тези думи ги е казал Бог? :)

изход 4

10 А Моисей рече Господу: Моля ти се, Господи, аз не съм красноречив, нито до сега, нито откак си почнал да говориш на слугата си, а мъчно говоря и съм тежкоезичен.

11 Но Господ му рече: Кой е направил човешките уста? или кой прави човек да е ням или глух, да има зрение или да е сляп? не Аз ли Господ?

12 Иди прочее; и Аз ще бъда с устата ти, и ще те науча какво да говориш.

13 Тогава каза Моисей: Моля ти се, Господи, прати чрез онзи, чрез когото искаш да пратиш.

14 И гневът Господен пламна против Моисея, и рече: Нямаш ли брат левиецът Аарон? Зная, че той може да говори добре. А и, ето, той излиза да те посрещне и, когато те види ще се зарадва сърдечно.

15 Ти говори нему и тури думите в устата му; и Аз ще бъда с твоите уста и с неговите уста, и ще ви науча що трябва да правите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изход 4

10 А Моисей рече Господу: Моля ти се, Господи, аз не съм красноречив, нито до сега, нито откак си почнал да говориш на слугата си, а мъчно говоря и съм тежкоезичен.

11 Но Господ му рече: Кой е направил човешките уста? или кой прави човек да е ням или глух, да има зрение или да е сляп? не Аз ли Господ?

12 Иди прочее; и Аз ще бъда с устата ти, и ще те науча какво да говориш.

13 Тогава каза Моисей: Моля ти се, Господи, прати чрез онзи, чрез когото искаш да пратиш.

14 И гневът Господен пламна против Моисея, и рече: Нямаш ли брат левиецът Аарон? Зная, че той може да говори добре. А и, ето, той излиза да те посрещне и, когато те види ще се зарадва сърдечно.

15 Ти говори нему и тури думите в устата му; и Аз ще бъда с твоите уста и с неговите уста, и ще ви науча що трябва да правите

И какво доказва този цитат?

Днес има хиляди книги в които пише за минали животи и прераждания, има стотици живи хора, които разказват за духовния свят. Защо да вярвам на тези думи писани преди хиляди години, а не на хората от нашето съвремие?

Би ли ми обяснил - защо Бог ще иска кръвни жертви? Има ли поне един рационален аргумент за тази негова кръвожадност...така както е описан в Стария завет?

.................

1. И повика Господ Моисея и му каза от скинията на събранието, думайки:

2. обади на синовете Израилеви и им кажи: кога някой от вас иска да принесе Господу жертва, то, ако е от добитък, принасяйте жертвата си от едър и дребен добитък.

3. Ако жертвата му е всесъжение от едър добитък, нека я принесе от мъжко, що е без недостатък; нека я доведе при вратата на скинията на събранието, за да придобие благоволение пред Господа;

4. и да възложи ръката си върху главата на жертвата за всесъжение и ще придобие благоволение за очистване от греховете си;

5. и да заколи телеца пред Господа, а синовете Ааронови, свещениците, да донесат кръвта и да поръсят с кръвта околовръст жертвеника, що е при входа на скинията на събранието;

6. и да одере жертвата за всесъжение и да я разсече на части;

7. а синовете Ааронови, свещениците, да накладат на жертвеника огън и да наслагат на огъня дърва;

8. синовете Ааронови, свещениците, да наслагат частите, главата и тлъстината връз дървата, които са на огъня, върху жертвеника;

9. а вътрешностите на жертвата и нозете й да измие с вода, и свещеникът да изгори всичко върху жертвеника: това е всесъжение, жертва, благоухание, приятно Господу.

10. Ако жертвата му за всесъжение (Господу) е от дребен добитък, овци или кози, нека я принесе от мъжко, що е без недостатък (и нека възложи ръката си върху главата й),

11. и да я заколи пред Господа отстрани на жертвеника към север, и синовете Ааронови, свещениците, да поръсят с кръвта й околовръст жертвеника;

12. и да я разсекат на части, като отделят главата й и тлъстината й; и свещеникът да ги наслага върху дървата, които са на огъня върху жертвеника;

13. а вътрешностите и нозете свещеникът да измие с вода и да донесе всичко и да го изгори върху жертвеника; това е всесъжение, жертва, благоухание, приятно Господу.

14. Ако ли принася Господу всесъжение от птици, нека принесе жертвата си от гургулици, или от млади гълъби;

15. свещеникът да я донесе при жертвеника, да й извие главата, и да я изгори върху жертвеника, а кръвта да изцеди по стената на жертвеника;

16. да отдели гушата й заедно с перата й и да я хвърли до жертвеника към изток, на пепелището;

17. и да я скърши между крилете й, без да ги отделя, и свещеникът да я изгори на жертвеника, върху дървата, които са на огъня: това е всесъжение, жертва, благоухание, приятно Господу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

21 И Господ Бог направи кожени дрехи на Адама и на жена му и ги облече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук кожените дрехи могат да се приемат като метафора. Може да се приеме, че кожената дреха е човешката плът и кожа, с която Бог е облякъл Душите на хората, защото никъде не пише, че ги е облякъл в жиотински кожи.

Но пък в никакъв случай не мога да приема това, че  Създателя на света  ще е кръвожаден любител на печените тлъсти меса. Това си е чист антропоморфизъм, защото са проектирани човешки вкусове и желания върху Твореца на Вселената.

Но разбира се това не трябва да ни учудва, защото антропоморфизмът е характерен за повечето религии от миналото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама вярно ли ?  :)

По някога , когато не им съчувствам на невежеството получавам усещането , че всички които са писали такава "литература" , преди това здравата са се напасали с хашиш...  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама вярно ли ?  :)

По някога , когато не им съчувствам на невежеството получавам усещането , че всички които са писали такава "литература" , преди това здравата са се напасали с хашиш...  :)

Вие мислите, че всеки християнин написал книга за християнството, го е направил за пари, а всеки атеист, написал книга за атеизма – за просвещение на масите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не Той, писачите на тия книжлета

за да всяват страх и ужас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не Той, писачите на тия книжлета

за да всяват страх и ужас

ти чела ли си някога цялата библия?от кое те е страх?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти чела ли си някога цялата библия?от кое те е страх?

не искам и да я чета

то са ми достатъчни цитатите дето ги слагате в тоя раздел

мен не ме е страх от нищо, няма за какво да ме е страх

за това че контактувам с Дома си ли да ме е срам и страх а

че аз нали от Там идвам, тук съм за малко на гости - като теб и всички останали

но жалко че у много предизвиква точно такива асоциации -

видиш ли колко е страшен Бог ако правиш това, ако не правиш онова и тинтириминтири....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра, 

Направи  си  една  регресивна  хипноза  и  тогава  ще  говорим  отново!  Няма  човек  който  да  не  може  да  се  върне  назад!  Друго,  опитай  с  излизане  от  тялото!

Имах  преди  години  спор  с  едно  момче,  което  защитаваше  същата  като  твоята  теза,  само  за  осем  месеца  той  се  срещна  с  наставниците  си,  но  се  изплаши  и  прекъсна  контакта,  сякаш  можеше  да  го  забрави!

Така,  че който  иска  може  да  се  докосне  директно  до  ирационалният  свят. А  ти  искаш  ли?

Не вярвам нито в достоверността на резултатите от регресивната хипноза, нито в тези, свързани излизането извън тялото.

Който иска да ги практикува, аз не изпитвам никакво желание за подобен род забавления.

Достатъчни са ми сънищата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Квантовата физика доказва съществуването на задгробен живот

Повечето учени  твърдят, че не вярват в задгробния живот. Въпреки това, един от експертите твърди, че е в състояние да докаже съществуването на живот след смъртта.Професор Робърт Ланц твърди, че доказателството му се намира в квантовата физика. Според теорията за биоцентризма, смъртта, както ние я разбираме – е илюзия, създадена от нашия ум.“Ние вярваме, че животът се заключава във въглеродната активност и молекулите. Докато те са активни, ние живеем, а след това – гнием в земята” – казва ученият на своя уеб сайт.Ланц от медицинската школа в Университета на Северна Каролина казва, че хората вярват в смъртта, защото това са ги научили, или защото човешкият ум  асоциира живота с работата на вътрешните органи. Неговата теория за биоцентризма обаче обяснява, че смъртта може да не е това, което човек е свикнал да разбира под този термин.Биоцентризмът  се класифицира като теория на всичко и произхожда  от гръцкия израз “център на живот”.Професорът предполага, че животът и биологията са в основата на реалността, и че животът създава вселената, а не обратното. Това от своя страна означава, че човешкият ум определя формата и големината на обектите във Вселената.

Ланц използва като пример това как ние възприемаме света около нас. Човек вижда небето и дава име на цвета, който вижда, но ако клетките в мозъка му  се променят, ще възприема небето не  синьо, а зелено или червено. 

“В крайна сметка: Всичко, което виждате, не може да съществува без вашето съзнание – казва Ланц – Смисълът на Вселената е в умовете ни”.Разглеждането на Вселената от гледна точка на теорията на биоцентризма също така означава, че пространството и времето са “само инструменти на ума”.  Веднага след като човечеството приеме тази теория, става ясно, че смъртта не съществува.Освен това теоретичните физици вярват, че има безкраен брой вселени с различни варианти на хора и ситуации, които се случват по едно и също време. Ланц казва, че всичко, което може да се случи, се случва в някакъв момент между тези вселени, което означава, че смъртта не може да съществува като такава.Според Ланц, животът на човек е като многогодишно цвете, което се връща за да цъфти в мултивселената.

http://nepoznato.energetika-bg.com/2013/11/kvantovata-fizika-dokazva-sa-shtestvuvaneto-na-zadgroben-zhivot/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но жалко че у много предизвиква точно такива асоциации -

видиш ли колко е страшен Бог ако правиш това, ако не правиш онова и тинтириминтири....

Този, когото наричаме с различни имена е напълно безпристрастен към нас и нашите действия.

Той не съди и не наказва, а ни е дал (ако може така да се каже) свободата да правим това, което изберем.

Да съдят и наказват са способни само хората, което пък е доказателство, че библиите, евангелията и пр. религиозни книги са писани от хора и то с определена цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 годишно дете знае в подробности за вътрешността на Титаник, как е възможно това?

Mистериозните истории, понякога колкото и да са странни, успяват да не привличат вниманието.

Предполага се, че в света има множество случаи на малки деца, които разказват как да оцеляват в нещо голямо, което напомня на някое историческо събитие.

Има случаи, когато 3-годишно дете е имало задълбочени познания за вътрешността на Титаник , 6-годишно момче може да превежда речите на Адолф Хитлер, или 3 годишно дете е знаело всички части от които се състои самолета.

Любителите на мистерията знаят, че за отделни случаи има множество документални филми, както и разговори, които се опитват да открият как е възможно.

Макар и да звучи странно, много хора смятат, че подобни случаи са сигурен знак за прераждането на тези деца.

Вярата в прераждането датира още преди много векове, при множество общества и народи, но научните извинения за този процес са малко.

През последните години, обаче са произведени много формати на тази тема, които всъщност предизвикват интерес у много хора.

Има обаче няколко сигурни признаци, които според Сандра Алварес-Смит означават, че детето ви се преродило. Тя е интервюирала много деца в последните години, за които се смята, че са били някой друг в предишния си живот.

Поведение на възрастен човек

Според множество документирани случаи, децата, които са преродени имат поведение на възрастни и всъщност интелектуално се развиват много по-бързо от връстниците си.

Специфични спомени от предишен живот

Децата, които се предполага, че се преродиле казват: "Бях на влака" или "Би трябвало да съм бил ...".

Спомени за насилие

Повечето деца, които имат спомени, че са някой друг в изчезналия живот имат и спомени за насилствена смърт.

Необясними познания по чужди езици

Децата, които имат спомени, че са човек в предишния живот имат и знания за езика, който са говорили в предишния си живот, като 6-годишно дете, което се превежда думите на Адолф Хитлер, без никой от роднините му да го е учил немски език.

Показване на тяхната смърт чрез рисунки

Част от интервюираните деца описвали трагичния край в миналия живот чрез рисунки.

Спомени от периода "между" живота

Децата, които вярват, че са някой друг в предишния живот имат спомен за периода "между събитията".Освен това те твърдят, че са наблюдавали родителите си от прозореца в Рая преди да се родят.

Въпреки че всичко това звучи откачено, все пак, кой знае?

http://www.zajenata.bg/3-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5-%D0%B2-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B5-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B2%D0%B8-%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BE-news16364.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лъжат за пари!няма прераждане!един живот и съд!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Децата, които имат спомени, че са човек в предишния живот имат и знания за езика, който са говорили в предишния си живот

Имах колежка, която имаше две момиченца близначки.

Казваше че си говорели на някакъв странен език помежду си, наричали се и с други имена.

На въпроса им Защо се наричате така, вие се казвате Елизабет и Екатерин - момиченцата й отговорили

Това са ни имената от преди, преди ние пак бяхме заедно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах колежка, която имаше две момиченца близначки.

Казваше че си говорели на някакъв странен език помежду си, наричали се и с други имена.

На въпроса им Защо се наричате така, вие се казвате Елизабет и Екатерин - момиченцата й отговорили

Това са ни имената от преди, преди ние пак бяхме заедно.

Да, интересно какво мислят невярващите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звучи жестоко и несправедливо. Някой се ражда, по силата на случайността в добро, с висок морал и може би заможно семейство - има най-добри условия и му е лесно да води праведен живот. Умира и издържа теста за рая. Друг, пак по силата на случайността се ражда в мърсотия, в клоаката на света - как да живее достойно? Умира и отива в ада. И всичко това се приписва на един МИЛОСТИВ и СПРАВЕДЛИВ Бог...А какво да кажем за родените слабоумни и психически болни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кой по-точно лъже за пари - децата ли?

Много е лесно да живееш само веднъж ...и всъщност много несправедливо, защото нямаш никаква възможност за развитие.

Би ли пояснил, защо Бог ще праща едни да се раждат в добри семейства с добри условия за развитие, докато други ще се раждат в мизерия и бедност, без никаква възможност за развитие. Защо едни се раждат здрави, а други недъгави? Защо всички хора нямат еднакъв старт в живота?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звучи жестоко и несправедливо. Някой се ражда, по силата на случайността в добро, с висок морал и може би заможно семейство - има най-добри условия и му е лесно да води праведен живот. Умира и издържа теста за рая. Друг, пак по силата на случайността се ражда в мърсотия, в клоаката на света - как да живее достойно? Умира и отива в ада.И всичко това се приписва на един МИЛОСТИВ и СПРАВЕДЛИВ Бог...А какво да кажем за родените слабоумни и психически болни?

Това е избор на всеки един от нас, преди да дойдем тук.

Това е картата на живота ни - на всеки един от нас и написана лично от нас.

И Бог няма нищо, ама абсолютно нищо общо.

Да ти обясня за болните - някои в предишните си животи са били зли и лоши хора, сега избират нарочно болестта за да научи душата им какво е и да те боли. Други си избират недъгави и болни тела за изпитание и израстване на душата си.

Също така там няма Ад, той е само тук на земята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звучи жестоко и несправедливо. Някой се ражда, по силата на случайността в добро, с висок морал и може би заможно семейство - има най-добри условия и му е лесно да води праведен живот. Умира и издържа теста за рая. Друг, пак по силата на случайността се ражда в мърсотия, в клоаката на света - как да живее достойно? Умира и отива в ада.И всичко това се приписва на един МИЛОСТИВ и СПРАВЕДЛИВ Бог...А какво да кажем за родените слабоумни и психически болни?

това е абсолютно невярно,има хиляди примери как хора,убийци,престъпници,всякакви след като чуят Словото се обръщат и разкайват,както и аз,но понеже тук всеки търси да се заяжда,няма абсолютно никакъв интерес не ми се пишат примери!но все пак ще дам няколко,това е разбойника,разпнат заедно с Христос,също и ап.Павел,повечето Св.Отци на църквата са били много богати,но са се обрекли на доброволна бедност!

няма смисъл да си губите времето с лъжи,легенди и митове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои избират Светлината, но някои си се въртят още и още в низшето междинно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.