Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

Вчера реших да си тествам хард диска , но когато пусна HDtune  ми изписва че няма хард диск. Лаптопът е Acer E1-571g

, процесор i3-3110m( 2.4Ghz ) , 64 битов Windows 7 Ultimate , хард диска ( WDC WD7500BPVT-22HXZT3 ATA Device  (750 GB, 5400 RPM, SATA-II)) . Пробвах да преинсталирам Hdtune-a  но без промяна , а в AIDA-та диска си го показва. Някакви идеи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак искам да проверя диска , дали всичко е наред. Някаква друга програма за тестване да ми препоръчате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, при мен се показа макар диска да е друга ревизия:

Публикувано изображение

Пробвай с по-стара версия на HD Tune.

А за друга програма... в една съседна тема ми напомниха за Hard Disk Sentinel.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак искам да проверя диска , дали всичко е наред. Някаква друга програма за тестване да ми препоръчате?

CrystalDiskInfo ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AIDA64  също има секция за тест на хард дискове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Вчера реших да си тествам хард диска , но когато пусна HDtune  ми изписва че няма хард диск. Лаптопът е Acer E1-571g

, процесор i3-3110m( 2.4Ghz ) , 64 битов Windows 7 Ultimate , хард диска ( WDC WD7500BPVT-22HXZT3 ATA Device  (750 GB, 5400 RPM, SATA-II)) . Пробвах да преинсталирам Hdtune-a  но без промяна , а в AIDA-та диска си го показва. Някакви идеи ?

А като нямаш харддиск как се зарежда система от такъв ? :)  Бъгава е програмата

Редактирано от DD-WRT (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах няколко версии на HDtune и все така изписва. Сега ще пробвам със сентинел-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като нямаш харддиск как се зарежда система от такъв ? :)  Бъгава е програмата

Искал е да каже че HDTune не му вижда диска. Естествено че е бъг. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора просто трябва да се направят на интересни , както и да е . С Hard disk sentinel е същото ( No disk found ). А държах на ползването на HDtune , защото не съм на вътре с тези тестове , а тази програма изписва където има проблем .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли с AIDA64? Там също има тестове на хард диска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора просто трябва да се направят на интересни , както и да е .

Мен ли визираш ? Къде видя някой да се е правил на интересен не ми стана ясно ? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид DD-WRT.

П.П: Подкарва теста в AIDA , но както казах по-горе , не съм навътре със скорости на четене/писане и т.н.

Използвах Tune-a за да гледам таб-а с warrnings (  не се сещам за конкретното име ) , ако има такива . И за да тествам за лоши сектори.

Редактирано от Rejaxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора просто трябва да се направят на интересни , както и да е.

а в AIDA-та диска си го показва.

Не знам кой е искал да се направи на интересен, защото не бих пуснал тема заради един бъг в програма, при положение че е пълно с такива. Сам си казваш, че AIDA го вижда. Ако толкова държиш да ти оправят бъг-а пиши на support-а на софтуера, а не във форума.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение. Отвори диспечъра на устройствата и виж, дали там диска няма проблеми. Щом с две програми не се вижда, значи няма да е бъг в програмата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като е пълен форума с такива теми и не ти се отговаря защо влезе в темата , че дори и отговори ( без видима полза естествено ). Няма случай да съм писал в този форум и да не ми дойдат двама  "всезнайковци" да ми казват колко ми е безполезна темата . Като е безполезна не пишете. 

П.П: В диспечъра е наред диска.

Редактирано от Rejaxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ние се правим на интересни, а вие уважаеми авторе.

Очевидно има някаква недоразумение на диска, свалете си един Hiren's Boot CD и тествайте на воля. Аз лично не бих се притеснявал щом поне една програма го "вижда" диска - това на 99.9 % означава че се разпознава и от биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам каква ще е ползата, нито сме поддръжка, за да пишеш какво да фикснем, нито да го разгледаме като случай. Имаш харддиск, нали ? Вижда ли се в BIOS ? Зарежда ли нормално ? Само една програма не го вижда и ти опищя всичко. Ето ти e-mail за връзка, пиши си на екипа и решете проблема. Не ни занимай нас, защото ако всеки почне да пише колко бъгове има по програмите няма да стигнат "всезнайковци", за да ми казват колко е безполезна темата.

Редактирано от DD-WRT (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше за алтернативни програми , дадоха ми нужната информация . Ти продължавай да си пишеш безполезни постове. И престанете с тези глупости с това да не ви занимават , с онова да не ви занимават . Не всички се занимават с тази област , за да пиша темата явно има защо . Според теб половината теми трябва да се премахнат защото на теб ти е елементарно и край всички трябва да го знаят това. Спирам да се занимавам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.