Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

От седмица-две изпитвам проблеми с зареждането на тубата особено на клипове. Качеството на клиповете постоянно се мени макар и да сам го задал примерно на 360п, страниците зареждат бавно, клипове от по 1-2 мин за мен са като 10 минутни поради бавното зареждане и направо се отчайвам вече. Последен флаш плеър, драйвери на видео карта даже и чисто нова инсталация на ОС не помогнаха. Във всички други сайтове за видео споделяне нямам проблеми само в тубата, помогнете :)

Благодаря предварително и се извинявам ако съм пуснал темата на неправилно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тубата от край време налагат ограничния на кеша на някои клипове. Като цяло по-непопулярните зареждат по-бавно. Проблема е основно при тях и сървърите им. Ако проблема беше при теб, и флаш плеъра ти, то нямаше да ти зарежда бавно само там. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си на Виваком? Пусни един ping до сайта и виж дали има загуби на пакети.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ме съмнява загуба на пакети да е причината, но нека провери. :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм на виваком. Нямам загубени пакети.

#Tech Предимно гледам клипове на известни тубари, едва ли на тях ще има такова ограничение

Редактирано от MasterTroller2014 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

#Tech Предимно гледам клипове на известни тубари, едва ли на тях ще има такова ограничение

Ами не знам, пробвай с HTML5 да пуснеш клиповете. 

http://www.youtube.com/html5

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм на виваком. Нямам загубени пакети.

Браузъра..., пробва ли с друг?  Може доставчика ти да има затруднения с международния. Напоследък често срещано...

Много ме съмнява загуба на пакети да е причината, но нека провери. :)

Той казва, че сайта се зарежда бавно съответно и клиповете. Поне така чета в първия пост. Възможно е загуби на пакети да предизвикват проблема :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виваком вече решиха проблема с youtube.com и vbox7.com

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с много браузари и се оказа ,че ИЕ-то се справя най-добре, но след препоръката от тек за HTML5 се оправи проблема. Работя с Опера 12 

Редактирано от MasterTroller2014 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виваком вече решиха проблема с youtube.com и vbox7.com

Може Емо, не съм техен абонат и не следя. Питах профилактично. То да е само това... ;)

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно, проблема не е във Вас, нито в интернет доставчика ви. "YouTube.com" имат огромни проблеми с претоварването на сървърите си, защото базата им данни се задръства с постоянно качване на клипове с продължителност повече от един час. Не случайно, преди няколко дни, обявиха че ще изтрият огромно количество клипове които надхвърлят 60 мин. и това доведе до голямо недоволство, за това се съгласиха да пипат клипове свързани предимно с игри. Колкото по-популярен е един клип, толкова по-бавно ще ви зарежда, тъй като много потребители опитват да направят достъп до клипа. Загадка е само, защо това забавяне се наблюдава само в Европа.

Ако, въпреки това имате някакви съмнения, че все пак проблема е във вас, можете да направите една собствена проверка по един изключително лесен начин: Опитайте се да заредите клип в "YouTube.com" в късните часове от деня (например: 20:00ч.; 21:00ч.;22:00ч. или Неделя), след това попитайте приятел от друг град или друга държава (в Европа) дали при него клипа се зарежда бавно, ако резултата е еквивалентен на вашия, сами ще се досетите за отговора.Малко извън темата ще кажа, че "Google" имат такива проблеми постоянно, макар и да са трудно забележими от нас, преди около 1 година и половина, те увеличиха капацитета на сървърите си за да избегнат претоварване, малко след това закупиха "YouTube.com". Изводите ги оставям на вас! 

Редактирано от Yaskata (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.