Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Някой да знае за такова нещо че търся а няма. Драйвъра ми също няма, а не искам да го ъпдейтвам и някви такива да не се прецака. Слушам песни от тубата и за това ми трябва да целия звук equalizer, а не програма като винамп за четене не мп3

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами когато се инсталират драйвери за аудиокартата, там си има стандартно и еквалайзер. Ако си с Realtek, търси иконката долу вдясно. Ако я няма там, потърси в Program files  къде са инсталирани драйверите на Realtek  или там с каквито си. Ако нищо не може да откриеш, просто си намери и инсталирай драйвери.  Мисля при Realtek  се казваше Sound manager  това, което трябва да търсиш. Нещо такова:

Публикувано изображение

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябват допълнителни програми.В настройкити на драйвъра я имаш тази опция.Погледни в контролният панел /Control panel/ ще го откриеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, явно моя драйвър е стар или трябва да си намеря Sound manager. С Realtek но в Programs File няма нищо такова. Всички exe-та цъках, но няма такова, няма никакви шорткъти до самия драйвър. Аз от както съм изтеглил драйвърите (преди 6 години) не съм търсил нови версии, че малко ме е страх нещо да не се скапи звука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, явно моя драйвър е стар или трябва да си намеря Sound manager. С Realtek но в Programs File няма нищо такова. Всички exe-та цъках, но няма такова, няма никакви шорткъти до самия драйвър. Аз от както съм изтеглил драйвърите (преди 6 години) не съм търсил нови версии, че малко ме е страх нещо да не се скапи звука

Ако можете да си кажете конфигурацията, да видим какъв драйвер ви е необходим и да ви дадем по-нататъчни насоки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Analog Devices AD1986A @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [b-0] PCI

Това пиши, но аз теглих нови драйвъри от сайта на Realtek нищо не се промени. Реално аз имам иконки с една тон клонка оранжеви, видях в ютуб един клип, човека от такава си пусна зуковите ефекти, но аз като я цъкна нищо не става. Може за XP да не бачка както трябва, защото аз като си взех лаптопа, той беше с виста и чакаш няколко месеца да излязат драйвърите за XP. На тези иконки (RTHDCPL) пиши Realtek HD Audio Control Panel но нищо не става като ги цъкам, бъгава работа.

Редактирано от vivio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Analog Devices AD1986A @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [b-0] PCI

Това пиши, но аз теглих нови драйвъри от сайта на Realtek нищо не се промени. Реално аз имам иконки с една тон клонка оранжеви, видях в ютуб един клип, човека от такава си пусна зуковите ефекти, но аз като я цъкна нищо не става. Може за XP да не бачка както трябва, защото аз като си взех лаптопа, той беше с виста и чакаш няколко месеца да излязат драйвърите за XP. На тези иконки (RTHDCPL) пиши Realtek HD Audio Control Panel но нищо не става като ги цъкам, бъгава работа.

Пробвай от сайта на производителя. Доколкото разбирам, си с лаптоп. Значи търси точните драйвери за операционната система и естествено за модела на лаптопа ти. Предполагам е Windows XP 32 bit. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай от сайта на производителя. Доколкото разбирам, си с лаптоп. Значи търси точните драйвери за операционната система и естествено за модела на лаптопа ти. Предполагам е Windows XP 32 bit. 

Мерси но няма да има, те от там бяха свалени, явно моя няма таква функци. Сега идях няма за XP това  е положението без equalizer ще карам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава деинсталирай драйверите за звука и пак ги инсталирай. Няма такова нещо като няма. Ако трябва ползвай някоя програма за почистване на остатъци от драйвери. Например Driver Cleaner Pro. И сигурен ли си, че си изтеглил точните драйвери за аудиокартата? Ти така и не каза точния модел на лаптопа. Освен това трябва да се знае и точната аудиокарта, защото може да е всякаква. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела е: toshiba satellite L40 PS:40E.

Аудиото е: Analog Devices AD1986A @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [b-0] PCI

Никога съм няма контролен панел за звука, правилни са драйвърите, дори при инсталация, не ми правят шорткът до драйвъра. Примерно за видеото, wireless има някаквi неща, но за звука никога няма. Вече ми бягат спомените от къде са теглени, работа преди 6 години, но щом в сайта на тошиба има само за WIN 7 и Vista значи за теглени от производителите realtek.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Модела е: toshiba satellite L40 PS:40E.

Аудиото е: Analog Devices AD1986A @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [b-0] PCI

Никога съм няма контролен панел за звука, правилни са драйвърите, дори при инсталация, не ми правят шорткът до драйвъра. Примерно за видеото, wireless има някаквi неща, но за звука никога няма. Вече ми бягат спомените от къде са теглени, работа преди 6 години, но щом в сайта на тошиба има само за WIN 7 и Vista значи за теглени от производителите realtek.

Това, което искаш за своя модел лаптоп го няма и няма да го намериш. Казвам го от собствен опит, защото отдавна съм имал същият модел лаптоп. Говоря за еквилайзера  за звуковата карта. Ама трябваше точно с тези технически данни да започнеш питането си, а не хората да ти ги вадят от устата.Така се прави, когато се пита.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, забелязал съм, че повечето компове имат такава опция, а моя няма и за това питах за програма. На мен това ми е първия и единствено комп, от както му сложих SSD е доста по-добре от към зареждане на програми и за рабатата която върша, ако не се развали никога няма да го сменя :D

Ами тогава да някой да знае готини слушалки, не от  тези дето се пухат в ушния канал, а от обикновените (тапички), че моите имат малко бас и като ги надуя пищят и дразнят, аз за това исках екраляйзер. Принципни имам големи такива

Публикувано изображение

звука който вадят е направо перфектен, но ме дразнят като трябва да върша някаква работа на компа, спарват  ушите и за това искам малки тапички. Аз съм с един филипс, биват, но басите им се губят пищат... не са много добри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз да попитам, поради каква причина си с XP? Друго, което виждам при твоя лаптоп е това, че не си с Realtek  аудио чип. Това означава, че и да инсталираш драйвери за аудиочипове на Realtek, смисъл никакъв, освен заемане на място на хард диска ти. Та според мен ти трябват драйвери на SoundMax. Тук гледам има такива:

http://www.techspot.com/drivers/driver/file/information/17264/

ПП: Горния еквалайзер го дадох само като пример, какво може да се намери, ако си с определено дъно и определен аудиочип. Не е задължително да трърсиш точно него. Погледни, дали имаш папка на SoundMax  и там търси.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дaaaa един фредн ме светна реших си проблема с hear

post-343196-0-18382000-1394476588_thumb.

Това сменя звука на целия комп, като драйвър има много опции и като първи впечатления е супер, пробрах няколко ефекта доста добре.

Сега като каза sound max  се замислям може би това Analog Devices AD1986A не е реалтек, но защо аз съм с реалтек идея нямам. Като сложа XP нямам звук, трябва да сложа драйваъра за да тръгни, явно пак върщи работа :D. То е не добре така с други драйвъри, но щом 6 г. си е работило ще работи още поне 6 :D

Ползвам XP защото за сега на 90% удовлетворява всичките ми нужди: word, excel, Mozilla, Paint/ Photoshop , FineReader, notepad++, wamp, това са програмите които най-много ползвам, работата ми е да се ровя в много сайтове, да правя разни неща по тях, за което ми помагат добавките на мозила. При Win 7 не видях нищо повече, някои от бъговете на word 2003 го има и на по-новия версии, а аз съм много претенциозен, искам всичко да ми е удобно, все едно да цъкам без да гледам, при премигване към win 7 много неща се променят, както и бекъпите ми. Дори на един Photoshop който най-рядко ползвам, докато му оправя тези кодове, минаха месеци, през няколко седмици не тръгваше, с FineReader и adobe acrobat имах същите проблеми. Не обичам да търся наново програми които с години съм ползвал за да вършат същата работа.

Пробвал съм със 7 и linux , за 7 в продължение на седмица постоянно изскача нещо дето трябва да го направя за да е по старо му, а също не обичам лъскавия дизайн на 7 понякога ме дразни. За linux не ми се говори, за мен това нещо не става за работа или трябва да отделиш 1-2 години да се вманиачиш да го учиш че да ту върши нещата които са на win.

Благодаря че се отзовахте, очаквах никой нищо да не каже, както има един форум в който сам си говоря :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.