Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :P
Искам някой който разбира да ми предложи конфигурация до макс 550 лева . Да е максимално добра за парите си .
Понеже старият ми лаптоп вече не става и знам че настолен компютър е много по-добре и реших да задам въпроса тук. :)

Така нямам претенции от кой сайт ще са частите само искам сайта да е сигурен без проблеми с продавачите и така

Благодаря предварително ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли монитор,и каква марка и модел е?

Имате ли мишка и клавиатура?

А озвучаване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно ли си,че за тия пари забравяш за игри  от последните 3 години назад и че частите ще са най ниското възможно ниво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли монитор,и каква марка и модел е?

Имате ли мишка и клавиатура?

А озвучаване?

Имам и озвучение и минитор .... :)

Наясно ли си,че за тия пари забравяш за игри  от последните 3 години назад и че частите ще са най ниското възможно ниво.

Абе не са баш 3 ама последните 2 може ... Но аз не искам да играя модерни игри просто искам сегашните които играя да вървят гладко а не с 25-30 фпс :) Ето защо ми трябва нова конфигурация не заради новите и модерни игри ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вторият ми въпрос не сте отговорил ,а на първият сте отговорил само наполовина.Хайде стегнете се малко,за да можете да получите някакви отговори,които ви интересуват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

На вторият ми въпрос не сте отговорил ,а на първият сте отговорил само наполовина.Хайде стегнете се малко,за да можете да получите някакви отговори,които ви интересуват.

Имам всичко и монитор и клавиатура и мишка и озвучение монитура е марка Fujitsu модела не го знам :D ... Всичко , даже и кутия си имам само части ми трябват :)

Редактирано от Ruyzzaki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооооо пич ти за 550 лева  очакваш да видиш повече от 30фпс :) Тоя филм го забрави.Тия пари са ти точно за видео и захранване  и за другото не останаха пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооооо пич ти за 550 лева  очакваш да видиш повече от 30фпс :) Тоя филм го забрави.Тия пари са ти точно за видео и захранване  и за другото не останаха пари.

Не е баш така за 550 може доста добро оборудване ... Просто ти искаш най-доброто на пазара в момента, а аз искам най-доброто според бюджета ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нищо не искам а само ти казвам ,че средно ниво видео карта  е 250+ лева и като сложим едно дъно за 100 лева + захранване за 80 лева + пороцесор за 200+ 80 лева за рам памет +100 лева за хард диск и  вади сега калкулатора и смятай. Бюджета ти е за  компютър  за офис  с някое  смотано захранване от 30 лева и някой селерон + 2 гб рам памет колкото да бута  едно XP . За да имаш високи кадри в игрите ти трябва  хубав процесор с 4 ядра и  свястно видео и за другото пари не останаха. Разцъкай малко  из форума и погледни хората  какви пари дават за геймърски компютри и  си помисли ти какво ще си купиш.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,ние не искаме най-доброто на пазара,а искаме да излагате своите теми с достатъчно добро описание,за да не се налага да откриваме истината с множество въпроси и впоследствие.

Ето какво ви предлагам аз.

Количка

Обща стойност - 566.67 лв. с ДДС

Малко е надвишена цената,ако прецените,може например да се махне едната плочка рам.Добър процесор с вградена видеокарта от ранга на АМД HD7750.Хард с три години гаранция,бърз и тих.Достатъчно рам,ще работи и в двуканален режим.Захранването е минимума,който може да се позволи в този бюджет.Щом имате кутия,ползвайте си я.
Добре ще е за процесора да се купи по-добро и тихо охлаждане.Ако махнете едната рам,на нейно място може да се вземе например 
CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES ,Но ще трябва да съобразите ширината на кутията.

п.п.А най-добре съберете още парички,поне 800 да станат.и тогава вече може да се говори за приличен гейминг.
Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,ние не искаме най-доброто на пазара,а искаме да излагате своите теми с достатъчно добро описание,за да не се налага да откриваме истината с множество въпроси и впоследствие.

Ето какво ви предлагам аз.

Количка

Обща стойност - 566.67 лв. с ДДС

Малко е надвишена цената,ако прецените,може например да се махне едната плочка рам.Добър процесор с вградена видеокарта от ранга на АМД HD7750.Хард с три години гаранция,бърз и тих.Достатъчно рам,ще работи и в двуканален режим.Захранването е минимума,който може да се позволи в този бюджет.Щом имате кутия,ползвайте си я.
Добре ще е за процесора да се купи по-добро и тихо охлаждане.Ако махнете едната рам,на нейно място може да се вземе например 
CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES ,Но ще трябва да съобразите ширината на кутията.

п.п.А най-добре съберете още парички,поне 800 да станат.и тогава вече може да се говори за приличен гейминг.

Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това ти е максимума което ти е дал колегата. Аз няма да ти предлагам конфигурация  защото ти освен да се хилиш с разни имот иконки не  написа  поне какви игри играеш  да може малко от малко да се ориентират  хората какво да ти предложат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля.Снимай кутията си и качи снимката тук.Или ни кажи марка и модел.

Имай в предвид,че всичко е с компромиси,в този бюджет.Новите игри ще вървят на ниски и средни настройки.Повече ниски.Добре ще е да предвидиш и добър въздушен поток в кутията си,става с помощта на няколко вентилатора.И си предвиди и един 20 лв за доставка на частите.Сглобяването можеш и сам да си направиш,погледни клиповете в нета за това.

и качи някоя и друга снимка,да видим какво са ти доставили и като е сглобено също.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това ти е максимума което ти е дал колегата. Аз няма да ти предлагам конфигурация  защото ти освен да се хилиш с разни имот иконки не  написа  поне какви игри играеш  да може малко от малко да се ориентират  хората какво да ти предложат.

Точно пък ти не ми се обяснявай защото той ми показа части според бюджета а ти освен да се обаждаш като мусински нищо не направи ... Не се обаждай

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно пък ти не ми се обяснявай защото той ми показа части според бюджета а ти освен да се обаждаш като мусински нищо не направи ... Не се обаждай

Так нельзя,дорогой   :nono: 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясен си ми че нищо няма да купиш  щом и модела на монитора си не знаеш. Напиши си темата грамотно и ще получиш и адекватни отговори. И  както ти е казал колегата ще ти трябват и едни 50 лева още за транспорт,инсталация  и  тн. С това вградено видео ще играеш всичко на 1024x768  с минимални ефекти  и детайли, за флаш игрите във фейса ще  ти летят.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ти има ли възможност за подобрения? Защото до някъде съм склонен да се съглася с AlkatrazBG ,че с този бюджет не можеш да очакваш кой знае какво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 565.77 лв. с ДДС

Дъното ти има ли възможност за подобрения? Защото до някъде съм склонен да се съглася с AlkatrazBG ,че с този бюджет не можеш да очакваш кой знае какво. 

Не очаквай новите неоптимизирани шутъри да ти вървят на добри настройки.Иначе ако погледнеш в steam да речем 90 процента от игрите ще ти вървят. Относно това с apu-то,виж сравнение http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1787&gid2=797&compare=radeon-hd-8670d-vs-radeon-hd-7750-1gb-gddr5

Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 565.88 лв. с ДДС
Ползваш си старата кутия. Това ти е минимума, за да играеш що годе комфортно.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 586.91 лв. с ДДС

Малко над бюджета е но си заслужава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се избере това дъно и процесор, ще трябва ъпдейт на BIOS. 

Знаеш ли, аз също искам нов Мерцедес за 20 000 лева, ама няма.  Показаха ти се части според бюджета, ама ако тръгнеш сам да ги сглобяваш ще има да пускаш теми, защо не ми изгрява компютъра и как да го връщам. 

Няма да го сглобявам аз пък и ще пускам теми щом имам нужда от помощ ... peace.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да го сглобявам аз пък и ще пускам теми щом имам нужда от помощ ... peace.

Абе много знаеш, но ето ти какво получаваш с Пентиум и GTX780 - едно нищо. Представи си сега колко кадри ще имаш с 3 пъти по-слабата GTX 750. И никой не е длъжен да ти вади думите с ченгел. Като искаш нещо, ще кажеш - имам това и това. Искам компа да ми сглобят в магазина и аз няма да се занимавам. Защото сега си представи, че сам си поръчаш частите. И да питаш и да не пшиташ, тоя процесор няма да запали на това дъно с тоя BIOS. А ъпдейт не може да направиш по простия начин, защото нямаш работеща система. Трябва ти стар процесор, с който да подкараш конфигурацията и да направиш ъпдейт. Ама за теб явно тия неща не са важни и тая темичка ми се струва поредната с фейк насоченост. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе много знаеш, но ето ти какво получаваш с Пентиум и GTX780 - едно нищо. Представи си сега колко кадри ще имаш с 3 пъти по-слабата GTX 750. И никой не е длъжен да ти вади думите с ченгел. Като искаш нещо, ще кажеш - имам това и това. Искам компа да ми сглобят в магазина и аз няма да се занимавам. Защото сега си представи, че сам си поръчаш частите. И да питаш и да не пшиташ, тоя процесор няма да запали на това дъно с тоя BIOS. А ъпдейт не може да направиш по простия начин, защото нямаш работеща система. Трябва ти стар процесор, с който да подкараш конфигурацията и да направиш ъпдейт. Ама за теб явно тия неща не са важни и тая темичка ми се струва поредната с фейк насоченост. 

Моля ти се ... За първи път пиша във форум така че не ми се карай,  не разбирам от компютри аз ако разбирах нямаше да питам

Редактирано от Ruyzzaki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от PigManu
      Безплатно изтегляне на играта за членове на PS Plus!!!
      https://store.playstation.com/en-bg/product/EP0002-CUSA02624_00-BLACKOPS3GAME000
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.