Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Не знам дали това е правилният начин за задаване на такъв въпрос и ако не е, моля да ме извините!Преди няколко дни се появи следният проблем с лаптоп Тошиба Satellite L 500:Докато играех на Drakensang /не за пръв път/ екранът стана черен, звуците обаче си продължаваха нормално. Спрях лаптопа от power бутона и отново го пуснах. Изкара ми черния екран с опции при неправилно загасяване със съобщение disk error, питаше дали да пусне windows нормално и това направих, изкара нещо като collecting files / не си спомням точно/ ,приключи и windows започна нормално и си работи нормално цяла вечер. На следващата сутрин, като го пуснах, излезе пак черен екран но се чуваше как компютърът си работи. Загледах по-внимателно и със светлината от фенер иконите и нормалният екран се виждаха" в тъмния". Когато затворих и отворих капака на лаптопа, екранът си светна и продължи да работи без никакъв проблем. Реших да пусна все пак system restore. Три пъти с различен restore point но накрая повтаряше,че не е успял да екстрактне някакъв файл от папка С и не е възстановил или изтрил нищо. Така че спрях с това. Лаптопът продължава да си работи напълно нормално, но забелязях,че когато "заспи" и го "събудя" остава черен с обичайния си вид в тъмното. Оправя се като затворя и отворя капака. Забравих да кажа, че го включвах на друг монитор и работи, докато мониторът на лаптопа стои тъмен. Оставам с вплечатлението, че ако се работи на лаптопа екранът не гасне. А сутрин, след като не е работил цяла нощ, винаги се пуска с такъв черен/ затъмнен екран и все едно има нужда да "загрее" . Не виждам смисъл да го нося на сервиз защото е на 3 години.Ще бъда много благодарна за съвети и мнения!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подсветката на екрана е за ремонт(смяна).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто работи през част от времето, в другото не. Възможно е връзката между монитора и лаптопа, нещо да е пострадала от разхлабени панти или нещо в този дух и да не подава захранване към подсветката. При всички случаи това е само предположение, а какъв е точно проблема с подсветката ще се разбере в сервиза. Ако трябва само да се затегне някоя и друга връзка, то много лесно всичко ще си е постарому. В противен случай -> нова подсветка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато угасне, затъмни се, се появява картинката на юзера, все едно е заспал. Почти веднага. Натискам enter и се чува обичайния звук, но екранът си е тъмен. Като затворя и отворя бързо капака, след няколко пъти, се оправя. Мисълта ми е, дали не може това да е някакъв проблем с бутона или прекъсвача, или както се казва, за заспиване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.