Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,бих искал да попитам как може да се добави база данни на сайт,който ще бъде суб домейн.Ползвам cPanel,вече имам качен основен сайт и неговата база данни е в phpMyadmin.Къде и как трябва да добавя тази за субдомейна.Като я качвам в phpMyadmin,при импорта излиза следната грешка "Error 1046 No database Selected".Моля помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,бих искал да попитам как може да се добави база данни на сайт,който ще бъде суб домейн.Ползвам cPanel,вече имам качен основен сайт и неговата база данни е в phpMyadmin.Къде и как трябва да добавя тази за субдомейна.Като я качвам в phpMyadmin,при импорта излиза следната грешка "Error 1046 No database Selected".Моля помогнете.

просто създайте нова база данни, с някакво име и я ползвайте за другия сайт. Няма никакво значение дали ще е в поддомейн или приложението ще се показва в главния сайт

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

просто създайте нова база данни, с някакво име и я ползвайте за другия сайт. Няма никакво значение дали ще е в поддомейн или приложението ще се показва в главния сайт

Значи създадох нова БД от MySQL Databases.след което влязох в phpMyadmin,отворих я и импортирах SQL файла.Качил съм и папката от локалната директория с файловете на сайта в категория Subdomains,чрез файловия мениджър на cPanel.но като въведа името на директорията www.mainsite.com/subdomain name, ми излиза  "Error displaying the error page: Application Instantiation Error".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи създадох нова БД от MySQL Databases.след което влязох в phpMyadmin,отворих я и импортирах SQL файла.Качил съм и папката от локалната директория с файловете на сайта в категория Subdomains,чрез файловия мениджър на cPanel.но като въведа името на директорията www.mainsite.com/subdomain name, ми излиза  "Error displaying the error page: Application Instantiation Error".

Проверете какво има в логовете, по това съобщение нищо не може да се каже

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Проверете какво има в логовете, по това съобщение нищо не може да се каже

[sun Mar 09 16:11:43 2014] [error] [client 79.100.23.xx] File does not exist: /home/mysite/public_html/favicon.ico, referer: http://www.mysite.com/subdomain/[sun Mar 09 16:05:11 2014] [error] [client 79.100.23.xx] File does not exist: /home/mysite/public_html/favicon.ico, referer: http://www.mysite.com/subdomain/[sun Mar 09 15:30:43 2014] [error] [client 79.100.23.xx] File does not exist: /home/mysite/public_html/favicon.ico, referer: http://www.mysite.com/

Редактирано от ElectroniX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[sun Mar 09 16:11:43 2014] [error] [client 79.100.23.xx] File does not exist: /home/mysite/public_html/favicon.ico, referer: http://www.mysite.com/subdomain/[sun Mar 09 16:05:11 2014] [error] [client 79.100.23.xx] File does not exist: /home/mysite/public_html/favicon.ico, referer: http://www.mysite.com/subdomain/[sun Mar 09 15:30:43 2014] [error] [client 79.100.23.xx] File does not exist: /home/mysite/public_html/favicon.ico, referer: http://www.mysite.com/

не, тук няма нищо интересно, проверете в access лога

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, тук няма нищо интересно, проверете в access лога

Ако имате предвид Raw access log,влязох там  и кликнах на новия субдомейн и изтеглих един файл,който съдържаше само името на субдомейна.Също така в графа disk usage излиза None.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имате предвид Raw access log,влязох там  и кликнах на новия субдомейн и изтеглих един файл,който съдържаше само името на субдомейна.Също така в графа disk usage излиза None.

шел достъп нямате ли? И така като го достъпвате ще търсите в логовете на основния домейн, не на поддомейна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

шел достъп нямате ли? И така като го достъпвате ще търсите в логовете на основния домейн, не на поддомейна.

Нямам SSH/Shell достъп.Може ли да ме ориентирате в какво точно е проблема?(Ползвам Superhosting).Ако е нужно да направя друг subdomain и да кача файловете наново?

Редактирано от ElectroniX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам SSH/Shell достъп.Може ли да ме ориентирате в какво точно е проблема?(Ползвам Superhosting).Ако е нужно да направя друг subdomain и да кача файловете наново?

вие достъпвате приложението като част от пътя на стандартния домейн, не като нов хост (това не е събдомейн)

ако сега го достъпвате ввв.домейн.екст/път то трябва да е новхост.домейн.екст и съответно да настроите папки и пътища

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вие достъпвате приложението като част от пътя на стандартния домейн, не като нов хост (това не е събдомейн)

ако сега го достъпвате ввв.домейн.екст/път то трябва да е новхост.домейн.екст и съответно да настроите папки и пътища

Здравейте,

Това е стандартна php грешка основно за Joomla , като сте създали нова база данни, в която сте импортнали старата сте я създали под ново име и с нови юзър и парола. Трябва да отидете в директорията, където сте качили файловете на апликацията и да смените настройките в конфигурационния файл. В случай, че е Joomla , се казва configuration.php . Там сменете името на базата , юзъра и паролата и ще проработи.

Редактирано от capnemo
подпис? (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.