Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nordland22

Как да прехвърля инсталационен DVD с Windows7 на USB под Linux

Препоръчан отговор

Здравейте!Искам да си направя инсталационно USB защото на компютъра си нямам двд и ми е нужно usb за целта.Имам лаптоп с двд и инсталационен диск с Windows7.Лаптопа ми е с Линукс.Така,че трябва да прехвърля Уиндоуса на USB-то.Има ли такава опция,програма за линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-ubuntu сваляш си едно iso и следваш инструкциите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го знам.Въпроса е.че имам готов двд диск с Уиндоус7,няма ли начин да го прехвърля,инсталирам на usb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го знам.Въпроса е.че имам готов двд диск с Уиндоус7,няма ли начин да го прехвърля,инсталирам на usb.

Ми нали тва описва статията - как се прави бутващо USB с ISO.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да направиш копие на имиджа на диска, и с програмата да си напрвиш бутващата флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя програма се прави копие на имиджа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С програма няма да стане, ето ти една статия:

http://www.tech-recipes.com/rx/2769/ubuntu_how_to_create_iso_image_from_cd_dvd/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oт статията разбрах това-слагам диска в двд-то и след това в терминала пиша следната команда - cat /dev/scd0 > /home/shamanstears/test.iso

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oт статията разбрах това-слагам диска в двд-то и след това в терминала пиша следната команда - cat /dev/scd0 > /home/shamanstears/test.iso

Да но трябва да се увериш как е монтирано при теб DVD устройството, и да заместиш след home директорията твоя root. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Убунту няма парола на root. За да се изпълни някаква програма с права на root се ползва sudo, при което се изисква паролата на потребителя, а не на root.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

dd if=<файл> of=<устройстви> bs=4M; sync

<файл> е името на файловия образ, например Windows 7 X64.iso

<устройство> е устройството, отговарящо на преносимата памет USB, например /dev/sda, /dev/sdb. Това е пътя до устройството    

bs= 4M  Ако харда ти е форматиран по блокове от  4096 байта.

sync  - това дава сигурност за коректно записване на данните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рик,ти хубаво си го написал,ама на мен трябва да ми се обясни по подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Убунту няма парола на root. За да се изпълни някаква програма с права на root се ползва sudo, при което се изисква паролата на потребителя, а не на root.

Имах предвид твоята директория, а не root парола. Пффф...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рик,ти хубаво си го написал,ама на мен трябва да ми се обясни по подробно.

По-добре отиди при приятел, който е с Windows и си направи там бутваща флашка. Ще стане за около 30 мин. После вече и да стане проблем не е опасно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

По-добре отиди при приятел, който е с Windows и си направи там бутваща флашка. Ще стане за около 30 мин. После вече и да стане проблем не е опасно.

Най-разумно е така.

Има си програмка за това .

Windows 7 USB/DVD Download Tool.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...