Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Shooter

Удачна ли е тази комбинация

Препоръчан отговор

Здравейте,скоро ще преинсталирам ОС. и искам да пробвам друга защитна стена.Последно съм се спрял на Private Firewall + 360 internet security(за антивирус)+MBAM.......... Понеже и двете програми разполагат с HIPS модул на коя програма е добре да спре въпросната функция?Изгледах няколко ревюта на 360 IS с различни стени и винаги спираха функцията (proactive defense i keylloger).............Та въпросът ми е удачна ли тази комбинация и дали трябва да изключа тези опции на 360 IS,ако ще ползвам и въпросната стена(Private Firewall)

Ако имате и други предложения ще се радвам да ги споделите.

Благодаря предварително.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,скоро ще преинсталирам ОС. и искам да пробвам друга защитна стена.Последно съм се спрял на Private Firewall + 360 internet security(за антивирус)+MBAM.......... Понеже и двете програми разполагат с HIPS модул на коя програма е добре да спре въпросната функция?Изгледах няколко ревюта на 360 IS с различни стени и винаги спираха функцията (proactive defense i keylloger).............Та въпросът ми е удачна ли тази комбинация и дали трябва да изключа тези опции на 360 IS,ако ще ползвам и въпросната стена(Private Firewall)

Ако имате и други предложения ще се радвам да ги споделите.

Благодаря предварително.........

aз бих пробвал без да изключвам хипса на кихо, ако имаш проблеми, чак тогава го спри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върнах се пак на Comodo,най лесна и разбираема ми е............(5.12)Ползвам целия пакет......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върнах се пак на Comodo,най лесна и разбираема ми е............(5.12)Ползвам целия пакет......

Комбинацията между Кихо и Приват е прекрасна не се налага даи зключваш хипса на 360 всичко върви перфект. А смятам, че качеството е по-високо от колкото при комодо, но все пак въпрос на личен избор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комбинацията между безплатните Кингчо и Приват  също е интересна. CIS изненадва с доста FP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комбинацията между безплатните Кингчо и Приват  също е интересна. CIS изненадва с доста FP.

При мен не е давал фалшиви тревоги от доста време...нито една да да бъде по-конкретен... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@B-boy[styLe]  настройките на евристиката в реално време на какво ниво си ги настроил?При активиране проактивната конфигурация,настройкитте бяха на "ниско" направих ги на средно.........и понеже  заговорихте за  фалшиви тревоги(не съм сигурен дали е от това) но с новата версия на Utorrent преди сваляне на нов торент засича HeurPackedUknown в "'TEMP" директорията........получава се при всяко сваляне на торент........ще мина на по-ниското ниво да видим дали пак ще е така.......

На "ниско" проблема го няма..........и като,че PC-то работи малко по-леко.........не помня преди как беше оставено,понеже познат ми беше инсталирал програмата..........отказах се от Private,понеже след втория рестарт "взе да дава заето" :D при отваряне на програмата полето беше бяло.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това не мисля, че е от евристиките...самия utorrent е с вградени неща, които дори да се премахнат по-време на инсталацията, се разархивират в темп папката при инсталацията на самата програма при обновяване и Comodo засича тях. Ако почистиш веднъж после не би трябвало да ти засича нищо заради uTorrent (поне до следващото обновяване на Utorrent-a).

Иначе настройките на евристиките ми са на "високо" ниво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@B-boy[styLe]  настройките на евристиката в реално време на какво ниво си ги настроил?При активиране проактивната конфигурация,настройкитте бяха на "ниско" направих ги на средно.........и понеже  заговорихте за  фалшиви тревоги(не съм сигурен дали е от това) но с новата версия на Utorrent преди сваляне на нов торент засича HeurPackedUknown в "'TEMP" директорията........получава се при всяко сваляне на торент........ще мина на по-ниското ниво да видим дали пак ще е така.......

На "ниско" проблема го няма..........и като,че PC-то работи малко по-леко.........не помня преди как беше оставено,понеже познат ми беше инсталирал програмата..........отказах се от Private,понеже след втория рестарт "взе да дава заето" :D при отваряне на програмата полето беше бяло.........

А пробва ли със стара версия на utorrent? Новата версия идва пакетирана с готовност за инсталация на какви ли не непотребни боклуци, които може да се засичат като пуп-ове (в случая дефиницията му е явно HeurPackedUknown) и възможност за връзка със сайтове, спонсори на торента, които са за сваляне на разни глупости... А някои от тези тулбарове си присвояват привилегии (да четат данни, които не им е работа да четат, да променят регистрови стойности, които нормално зловред променя и т.н.), които имат поведение подобно на зловред. В старите версии на utorrent няма толкова боклуци.

Иначе и аз си държа Комодо 5.12 на средно, когато го инсталвам. 6-та не знам как е, а версията на торента ми е 2.2.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставям го по подразбиране на "никско"понеже на "средно" все така упорито си открива този tmp. файл........и става доста досадно всеки път,когато свалям торент да "изкача"тревога от АВ.........Ще пробвам със стара версия на Utorrent........

Минах на по-стара версия на Utorrent и проблема го няма...........Проблемната беше версия 3,4.............сега съм с 3,3,2 дори и на високо ниво на евристика Комодо си мълчи :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безплатният Кингчо също дава FP.   Кингчо е в уникална комбинация с DW 2.56  от една уж стогодишна промоция. Много са другите всевъзможни удачни и неудачни комбинации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...