Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вие все още коментирате санирането, а има една новина, която много ме обезпокои.

Предложение на ЕЦБ: Махат гарантираните депозити, отпускат джобни на ужилени вложители

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Мойра написа:

Вие все още коментирате санирането, а има една новина, която много ме обезпокои.

Предложение на ЕЦБ: Махат гарантираните депозити, отпускат джобни на ужилени вложители

прочетох статията, но нищо не ме обезпокои, ако имаш над 10 000 в банка то те се гарантират от държавата

коя част те притеснява

и сега има лимит на дебитните карти, прочети условията на избраната от теб банка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Без умствен капацитет написа:

коя част те притеснява

Тази част

Цитат

...схемата с гарантиране на депозитите ще бъде заменена с възможност за лимитирани тегления, които обаче ще бъдат позволени от компетентния орган, за да му се осигури гъвкавост в ситуацията.

Или иначе казано, на собствениците на парите ще бъде предоставена възможност да получат подходяща сума, с която да покриват разходите си за живот до пет дни след пет дни, след като изпратят молбата си до компетентния орган.

...

Оказва се, че обикновеният европеец, а в това число и обикновения българин, няма да има право да тегли собствените си пари от фалираща банка, те няма да бъдат гарантирани, но за сметка на това след петдневно чакане ще може да получи пари за храна и вода.

Бих била много благодарна, ако някой с икономическо образование обясни какво ни очаква, ако предложението бъде прието.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Без умствен капацитет написа:

графитен стереопор

тва е имало в складаи какво толкова шарен  стиропор мешани черни балончета и бели ....

да не говорим че черния  е от  рециклиран стиропор тъй че колко ка издействали ...

на глупака му дай сам да си избере матерелиати туй ми е казал един майстор .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Мойра написа:

Тази част

Бих била много благодарна, ако някой с икономическо образование обясни какво ни очаква, ако предложението бъде прието.

https://dskbank.bg/индивидуални-клиенти/банкови-карти/полезна-информация-карти/промяна-на-24-часови-лимити

всяка банка слага лимит за деня който можеш да теглиш с цел някой хакер да не ти изтегли всичко, например има ограничение и за брой транзакции за 24 часа, моя лимит на дебитната карта мисля че е 400 от АТМ

http://www.ccbank.bg/bg/others/tariffs_limits_visa/limiti-za-plashaniyata-s-debitni-karti/

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не става въпрос за лимита от банкомат. Теглене на суми се прави и с преводи и на каса от самата банка ако не знаеш :)

Сега можеш около 5 000 без предизвестие за същия ден ако не се лъжа...  и без никакъв банкомат. / отделно че можеш да махеш този лимит  от 400 лв ако искаш/

Това което се цитира като предложение е наистина обезпокоително.

Защото  реално банката при фалит може спокойно да ти изплати сума за 5 дневна издръжка, която за България вероятно е спрямо минималната заплата, и това ще е около 20 лв на ден. т.е. до 100 лв ще ти изплати при фалит.

Чиститу...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Без умствен капацитет написа:

https://dskbank.bg/индивидуални-клиенти/банкови-карти/полезна-информация-карти/промяна-на-24-часови-лимити

всяка банка слага лимит за деня който можеш да теглиш с цел някой хакер да не ти изтегли всичко, например има ограничение и за брой транзакции за 24 часа, моя лимит на дебитната карта мисля че е 400 от АТМ

http://www.ccbank.bg/bg/others/tariffs_limits_visa/limiti-za-plashaniyata-s-debitni-karti/

Значи е разумно тези, които имат депозити, да ги закрият и да прехвърлят парите си в разплащателни сметки?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между депозит в банка и разплащателна сметка в банка  има ли разлика при фалит ? ?? :)

Разумно  разбирам едно -  изтегляш си всичко от банката. В какво ще го вложиш после е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

целата шумотевица  бише едни пари да минават през банка и банката да си папка  таксички и удръжки

много ще следи някои по тъмните улички куфарчетата с пари и кой какво плаща и на кого плаща .

едно от най лесните нещата на планетата е прането на пари

взимаш един декар земеделска земя

отваряш заводче за пестициди

и пишеш ф тефтера изхарчени  5 милиона тона пестициди  за еди колко си пари и прехвърляш пачките от единия джоб  в другия нищо че  реално са от кокаин примерно ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, miro20 написа:

Въобще не става въпрос за лимита от банкомат. Теглене на суми се прави и с преводи и на каса от самата банка ако не знаеш :)

Сега можеш около 5 000 без предизвестие за същия ден ако не се лъжа...  и без никакъв банкомат. / отделно че можеш да махеш този лимит  от 400 лв ако искаш/

знам, че от каса на банка може и повече, но при очакван фалит - самата банка адва ли ще е с отворени врати, по скоро с 10 катинара на вратата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едно време са казали банката всеки може да я ограби

а мафията не всеки  :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Yvan Sergeev написа:

то като не бе безплатно пак имаше откъртена изолация

и проверката трябва да се прави на фирмите как са усвоили прорамата, а не програмата как е усвоила фондовете - явно който е поискал проверката не желае да се разбере какво става. И разни тъпаци като някои хора се хващат на имитацията на работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://zapernik.com/2017/11/22/40307/

преди 19 минути, Без умствен капацитет написа:

то като не бе безплатно пак имаше откъртена изолация

някъде в началото като беше модерно мангалите не слагаха дюбели а с теракола върху стереопора обаче нали е синтетика  и  се лепи временно  и се държи само на мрежета ако въобще сложат и мрежа /.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Yvan Sergeev написа:

кажи нещо за безмислената проверка която иска БСП какво ще открие проверката - фирмата е избрана според закона , с конкурс

но никой не проверява фирмата -кой е собственика, от къде е купила материали - с същите параметри ли са каквито е обявила че ще ползва. От къде е взела "майсторите" имат ли документ изобщо че могат да мажат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нищо няма да намери бспто  са некадърни от друга планета 

по трудно ще излъжеш дете да му вземеш бонбоните 

няма закон на който да не  намеря задна вратичка на бсп-то  от както са на полит  сцената .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ли намерихте да спорите за санирането?

В Германия или поне в Бавария започнаха да гледат по-реално на въпроса с "бежанците".

https://www.24chasa.bg/mnenia/article/6569229

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

САЩ се оттеглят от Глобално споразумение за миграцията

https://www.novini.bg/news/457969-сащ-се-оттеглят-от-глобално-споразумение-за-миграцията.html

Тръмп дали показа среден пръст на ЕС?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато чакаме края на ЕС...:

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2017/12/10/3094723_es_i_iaponiia_dogovoriha_nai-goliamata_sdelka_za/

Ех къде е Гоце да им обясни за евразийския съюз и няколко шлема между другото :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.