Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bcityb

Помощ при избор на видео.

Препоръчан отговор

Здравейте, не съм много запознат с хардуер, но ми се налага да си подновя видео картата. В момента изполвам вградено видео на ATI, което изпозва 256мб памет от рамта. Засега ми върши добре работа, но усещам, че понякога се мъчи. Днес разглеждах продавалник и забелязох видео карти на nvidia със около 512 и дори 1гб памет на цени около 30-40 лева. Проблемът е, че незнам дали ще си пасне на моя компютър. Малко съм бос по темата, но ще се опитам да ви дам малко информация, за да не гадаете на как да ми помогнете. 

Процесор: AMD Athlon 64 Dual Core Processor 4400+ 2.3GHz

РАМ: 2GB (От които се използват 1,75 заради вграденото видео)

Дънна платка: Незнам къде да проверя, но направих снимка на кутията

post-216698-0-24439200-1394657210_thumb.

Видеото, което използвам в момента мисля, че е  AMD 760G, което върви с процесора.

Ако искате мога да ви снимам и дъното за да видите каква е шината. Ако някой продава видео карта, която би ми свършила работа на ниска цена, може да ми пише. Благадоря много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, не съм много запознат с хардуер, но ми се налага да си подновя видео картата. В момента изполвам вградено видео на ATI, което изпозва 256мб памет от рамта. Засега ми върши добре работа, но усещам, че понякога се мъчи. Днес разглеждах продавалник и забелязох видео карти на nvidia със около 512 и дори 1гб памет на цени около 30-40 лева. Проблемът е, че незнам дали ще си пасне на моя компютър. Малко съм бос по темата, но ще се опитам да ви дам малко информация, за да не гадаете на как да ми помогнете. 

Процесор: AMD Athlon 64 Dual Core Processor 4400+ 2.3GHz

РАМ: 2GB (От които се използват 1,75 заради вграденото видео)

Дънна платка: Незнам къде да проверя, но направих снимка на кутията

Публикувано изображение20140312_224506.jpg

Видеото, което използвам в момента мисля, че е  AMD 760G, което върви с процесора.

Ако искате мога да ви снимам и дъното за да видите каква е шината. Ако някой продава видео карта, която би ми свършила работа на ниска цена, може да ми пише. Благадоря много.

Трябва да кажете какво ви е захранването и за какво ще ползвате видеото. За този процесор нещо от сорта на 4850,4870 на старо или нещо от сорта на Nvidia :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благадаря за бързия отговор, но как да разбера какво ми е захранването???

Видео картата ще се използва за MMORPG игра - Lineage 2. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благадаря за бързия отговор, но как да разбера какво ми е захранването???

Видео картата ще се използва за MMORPG игра - Lineage 2. 

Отваряте компютъра и правите снимка на захранването (ако знаете как изглежда). И с какви пари разполагате?

Иначе това видео е предостатъчно за играта : ASUS HD7750-1GD5-V2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся си нещо втора употреба за около 40 лева. Не съм геймър, просто ми трябва по-добро видео за около месец.

Ето това е захранването:

Публикувано изображение

А това е цялия компютър:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся си нещо втора употреба за около 40 лева. Не съм геймър, просто ми трябва по-добро видео за около месец.

Ето това е захранването:

Публикувано изображение

А това е цялия компютър:

Публикувано изображение

За 40лв ще е доста трудничко да се намери сносно видео... 

8800gt

Но не знам дали захранването ще я издържи

9600GT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз гледах подобни в продавалника, но незнам дали ще си паснат на моя компютър и дали няма да са прецакани нещо. Просто не им разбирам и затова моля за помощ тук. Хората по форумите винаги са ми помагали за всичко. Ще изчакам да видя дали ще има и други коментари и утре ще поръчам една, даже и да не стане 40 лева не са болка за умиране. А отностно игрити на мене и тази вградената ми върши работа, но при повече онлайн играчи ми дава много нисък FPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...