Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

greenville

Freelander px2 счупено стъкло

Препоръчан отговор

Счупено стъкло,дисплея свети, но таблета не реагира на допир. Къде и как мога да го отремонтирам? Не ме интересува каква ще е цената на поправката-таблетчето си е много добро, независимо от китайския си произход. И две уточнения-от Бургас съм /тук местните фирми отказват ремонт, под предлог че модела е нов и няма резервни части/  и съм жена, което означава че на мен трябва да ми се обяснява повечко и с по-прости понятия. :shy11:

http://www.freelanderstore.com/freelander-px2-tablet-pc-android-4-2-mtk8389-quad-core-7-inch-3g-gps-black.html

Това е таблета: 

Предварително благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнява ме да намериш резервни части за този таблет... Освен, ако някоя известна марка не използва абсолютно същия екран, но доколкото разбрах, екрана не е счупен, а само стъклото отгоре. Точно то е това, което отчита докосването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Счупено стъкло,дисплея свети, но таблета не реагира на допир. Къде и как мога да го отремонтирам? Не ме интересува каква ще е цената на поправката-таблетчето си е много добро, независимо от китайския си произход. И две уточнения-от Бургас съм /тук местните фирми отказват ремонт, под предлог че модела е нов и няма резервни части/  и съм жена, което означава че на мен трябва да ми се обяснява повечко и с по-прости понятия. :shy11:http://www.freelanderstore.com/freelander-px2-tablet-pc-android-4-2-mtk8389-quad-core-7-inch-3g-gps-black.htmlТова е таблета: Предварително благодаря

Не сиописала от къде си го купила. В България няма сериозни фирми каито да извършват такива ремонти. Аз съм притежател на 'Samsung' и те имат сервизи само в СОФИЯ и ВАРНА. Най-добре пиши на някоя софийска фирма който внасят такива части или влез в сайта на производителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има такава фирма - компютър 2000 (тяхната марка е privileg, но понеже всички таблети са китайски и частите вътре са еднакви). ама не ми се вярва да ти се дават около 200-250 лв за ремонт (100 и нещо ще ти искат за дисплея и отделно за тъча малко по малко и останалото за труд)...

п.с. нищо чудно че отказват ремонт - просто няма да имат печалба от ремонта, ще си губят времето за да си сложат 20-30-40 лв надценка тъй като частите яко надуват цената... другата причина никой да не се наема, е че няма части в наличност и си е риск да поръча нещо и то да не стане... щото освен че дисплея и тъча не работят, може да се окаже че и платката се е пукнала при удара/падането

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сърдечно благодаря на хората, които намериха време да ми отговорят. Ако се справя с проблема, обещавам да кажа алгоритъма.

Още веднъж благодаря!

Не сиописала от къде си го купила. В България няма сериозни фирми каито да извършват такива ремонти. Аз съм притежател на 'Samsung' и те имат сервизи само в СОФИЯ и ВАРНА. Най-добре пиши на някоя софийска фирма който внасят такива части или влез в сайта на производителя.

Благодаря за отговора. Таблета е внесен директно от Китай. Идеята да пиша директно на производителя ми дойде на ум, но ми се видя някак странно да ги моля за едно стъкло.Извадих си списък на фирмите в София,ще им драсна по един сърцераздирателен имейл, може и да се намери някакво решение.Още веднъж благодаря за отговора! :)

има такава фирма - компютър 2000 (тяхната марка е privileg, но понеже всички таблети са китайски и частите вътре са еднакви). ама не ми се вярва да ти се дават около 200-250 лв за ремонт (100 и нещо ще ти искат за дисплея и отделно за тъча малко по малко и останалото за труд)...

п.с. нищо чудно че отказват ремонт - просто няма да имат печалба от ремонта, ще си губят времето за да си сложат 20-30-40 лв надценка тъй като частите яко надуват цената... другата причина никой да не се наема, е че няма части в наличност и си е риск да поръча нещо и то да не стане... щото освен че дисплея и тъча не работят, може да се окаже че и платката се е пукнала при удара/падането

Компютърни специалисти отвориха таблета и го огледаха и казаха че само стъклото е пострадало., останалото е наред. Всъщност, как се казва горния пласт на таблета, който се чупи? "Стъкло" правилния термин ли е? Благодаря за отговора и за информацията. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...