Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dokdok

Някои да се е занимавал с такова животно-Fujitsu ZERO CLIENT

Препоръчан отговор

Здравейте,случайно ми попадна Fujitsu ZERO CLIENT dz22-2.Иска ми се да го подкарам,но срещам трудности.Прочетох много информация в интернет,но като цяло материята с виртуализацията ми е малко чужда и за момента съм  до кривата круша.Разполагам с HP xw6400 Workstation с Xeon Е5345 i 4GB RAM quad channel с 2 гигабитови LAN карти.Предполагам,че за експериментът трябва да свърши работа...машината е с инсталиран Windows Server 2008 R2,добавена роля за Hyper-V пусната виртуалка с windows7...и до там.Може и да не съм в правилна посока,затова търся помощ."Ако някой зане как се процедира step by step  за да подкарам това чудо ще съм много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,случайно ми попадна Fujitsu ZERO CLIENT dz22-2.Иска ми се да го подкарам,но срещам трудности.Прочетох много информация в интернет,но като цяло материята с виртуализацията ми е малко чужда и за момента съм  до кривата круша.Разполагам с HP xw6400 Workstation с Xeon Е5345 i 4GB RAM quad channel с 2 гигабитови LAN карти.Предполагам,че за експериментът трябва да свърши работа...машината е с инсталиран Windows Server 2008 R2,добавена роля за Hyper-V пусната виртуалка с windows7...и до там.Може и да не съм в правилна посока,затова търся помощ."Ако някой зане как се процедира step by step  за да подкарам това чудо ще съм много благодарен.

А пуснати ли са bootp, tftp и подобни демони на хост платформата, нали това чудо трябва да зареди от някъде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пуснати ли са bootp, tftp и подобни демони на хост платформата, нали това чудо трябва да зареди от някъде

Не,нищо друго не е пуснато,Нямам идея какво трябява да се случи от тук нататък,надявам се на компетентен отговор тук в форума.Не намерих никъде инофрмация на български предполагам,че скоро още някой ще се сблъска с подобен проблем и темата ще му е от полза.Благодаря за отговорите предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,нищо друго не е пуснато,Нямам идея какво трябява да се случи от тук нататък,надявам се на компетентен отговор тук в форума.Не намерих никъде инофрмация на български предполагам,че скоро още някой ще се сблъска с подобен проблем и темата ще му е от полза.Благодаря за отговорите предварително :)

Ами пуснете ги, настройте bootp да разпознава МАК адреса на устройството и т.н. Това е интересна джаджа но честно казано не виждам много голямо приложение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми помагаш особенно с тези отговори,благодаря ти все пак,че се отзоваваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми помагаш особенно с тези отговори,благодаря ти все пак,че се отзоваваш.

Извинете ме, но ако тези отговори не са ви полезни не разбирам защо искате да се занимавате с това устройство след като не сте готов да влезете в дълбоките води за да го псунете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За човек който се сблъсква за първи път с нещо подобно е нужна малко по-подробна информация...систематизиран отговор кое как и от каде се прави стъпка по стъпка.Ако знаех кои са "подобни демони" и какви са нещата "т.н."  предполагам нямаше да ми се налага да питам нищо.Отново ти благодаря за отделеното време....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За човек който се сблъсква за първи път с нещо подобно е нужна малко по-подробна информация...систематизиран отговор кое как и от каде се прави стъпка по стъпка.Ако знаех кои са "подобни демони" и какви са нещата "т.н."  предполагам нямаше да ми се налага да питам нищо.Отново ти благодаря за отделеното време....

претърсвате ролите и услугите (services) които предлага операционната система и намирате boot server, tftp server, dhcp server

Те трябва да са пуснати (може да трябват и други) за да работи джаджата. Но как точно става за Windows Ще трябва да прочетете в документацията на ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...