Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

streleca_stz

Проблем при тестване производителността на системата.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Тъй като изпитвам проблем с изключване на PC-то ми и след подмяна на захранването, за да проверя дали не е от него (не е), реших да направя оценяването на производителността (system raiting), за да разбера от къде идва проблемът с изключването (като натовари определени части предполагам, че ще изгърми отнякъде). Но по време на теста ми изкара следната грешка: "The windows experience index for your system could not be computed. Could not measure video playback performance.".

Проверих в интернет, че може да се провери от папка с клипове в windows папката и видях, че не ми ги отваря. Инсталирах k-lite кодеците и пак пробвах, но отново ми показа въпросната грешка и сега не мога да разбера от какво  точно се получава това изключване на машината ми. :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси ПС на сервиз, за да му се направи диагностика и да се провери всеки един от хардера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става ясно,как тествате системата и с кой плейър опитвате да отваряте тия клипове?

Махнете К-лайт кодеците,няма полза от тях.

Инсталирайте програмата AIDA64,пуснете стрес тест.Ще се натовари процесора и ще се види и какви са температурите.Пуснете резултатите тук.

Огледайте дъното и захранването за подути кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. При windows 7 има т.нар. рейтинг, който прави обща оценка на системата. И тъй като при изчислението на този рейтинг се натоварват ралични компоненти реших да го изпробвам този метод, за да видя дали ще се изключи при тестването.

2. Клиповете се опитвам да ги отворя с windows media playar / windows media classic

3. Вместо k-lite кои да сложа? След като ги инсталирах ми се стартираха клиповете, които се пускат при тестването от папка C:WindowsPerformanceWinSAT (освен клиповете с разширение .wmv)

4. Пуснах стрес тест, издържа към 5 минути и се изключи. Температурите бяха около 110-120 градуса. (не знам дали е прекомерно високо, но преди 2-3 дни сменях термопастата на процесора + видеокартата). Използвам портативна версия на аида и не знам дали мога да публикувам резултати..?

5. Огледах - няма. На оригиналното ми захранване имаше 2 подути (най-големите), но ги смених и си работи. Но в момента и при стрес теста беше с друго (което със сигурност е здраво).

ЕДИТ: ще я инсталирам и ще направя пак теста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са високи,даже много.

Сигурен ли сте,че сте поставил правилно и хубаво охладителите?Сигурен ли сте,че сте поставил правилно термопастата?Сигурен ли сте,че вентилаторите се въртят?

Хубавите плейъри си вървят със свои кодеци.Няма нужда допълнително да се инсталират такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах, пак се изключи и не е записало резултата. Но ядрата на процесора стигнаха до 125 градуса... Ами да, на процесора има много слабичко местене, но то винаги го е имало (а и трябва по-силно да го местиш, че да се премести с няколко милиметра). На видео картата няма как да се размести, защото се прикрепя много здраво за платката. Мисля, че правилно съм ги поставил - на процесора я смених дори с учителя ми по практика (все още съм ученик). И да, сигурен съм - кутията е с отворен капак и се вижда, че се въртят.

И не знам, може. Просто с windows media player-a не се отвори нито един от въпросните клипове, чак след като инсталирах кодеците тръгнаха.

ЕДИТ: Дали може да е от сервения мост? PC-то е от 2007-ма и е с чипсет на AMD, а знам, че те по-бързо се разваляли... (+ че повече и греят, може би затова процесора ми дава такива температури, също е AMD)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да има местене.Пак опитай да поставиш хубаво процесорният охладител.А колкото до процесор,той пък изобщо не трябва да мърда.Тествай и с програмата Speccy за температурите.

Каква паста си сложил?Кажи и цялата конфигурация каква е.Можеш да вземеш данните от Speccy.

И дай една снимка на отвореният компютър,да видим вътре какво е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това е, че няма накъде повече - винаги е имало леееекичко местене, но само ако го натиснеш силно - иначе не се мести сам. Дънната платка ми е тази и може да се види, че е с държачи за щифтовете на охладителя.. просто няма по-застопорено положение.

Ето снимка от програмата:

Публикувано изображение

Снимка на самото PC - понеже съм с тестовото захранване още и кабелите са доста разгъчкани. Вентилаторът на кутията го спрях още като сменях захранването, но с или без него пак си се изключва (а и е ненужно като кутията е отворена...)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

забравили са да ти сложат паста на процесора или да ти включат вентилатора на процесора (или са го включили в конектор за вентилатор, примерно на чипсета, който си грее еднакво независимо от натоварването)

п.с. развалят се nVidia, не ATI.

http://store2.data.bg/professor/HTML/snm/snm.html тук може да видиш как и колко паста се слага. пастата НЕ се размазва преди поставянето на радиатора (щото така може да остане въздух) ако процесора е с капачка, размазва се само ако кристала е гол!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да са забравили, при положение, че я сменях с господина ми по практика и даже ми направи впечатление, че пастата е кафява (с мед била), включихме го в конектора за вентилатор на CPU, винаги там е бил включен. :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А правите ли нещо специфично,когато става изключването?

Температурите са сравнително добри.На процесора малко са в повече,но той си е котлон....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, нищо по-различно от това, което прави средностатистическият потребител - пуснат браузър, скайп и гледане на клип да речем + отворени няколко таба. Също и ако се пусне някоя флаш игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...