Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

moniiii

Здравейте,може ли съвет за видеокарта

Препоръчан отговор

Привет на всички и поздравления за интересния форум.

Значи конфигурацията ми е: I5-4440,ram 4GB ddr3-1600,MB Asus H81M plus,Hdd 2 seadate baracuda 500gb i 320gb,case CM 350 600W psu,монитор LG 23ea 63v-p full hd 

Отскоро играя World of Tanks и забелязвам,че по време на игра процесора се товари на 50% а рамта на  70% и когато включа на снайперистки режим кадрите падат на 15-20 в сек,което ме навежда на мисълта,че няма да мина метър с вграденото видео.Толкова ли е слабо наистина HD4600 или трябва да се ръчка по настройките нещо?Ако все пак се налага да вземам видео,бих искал да предложите някое,което да е съобразено със наличното захранване и да е до 300 лева.Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли на по-ниски настройки как се държи играта. Не мисля че HD4600 не може да се справи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума.

Всички драйвери инсталирани ли са коректно? На каква резолюция и настройки се играе?

MSI nVidia GeForce GTX 750Ti, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на всички и поздравления за интересния форум.

Значи конфигурацията ми е: I5-4440,ram 4GB ddr3-1600,MB Asus H81M plus,Hdd 2 seadate baracuda 500gb i 320gb,case CM 350 600W psu,монитор LG 23ea 63v-p full hd 

Отскоро играя World of Tanks и забелязвам,че по време на игра процесора се товари на 50% а рамта на  70% и когато включа на снайперистки режим кадрите падат на 15-20 в сек,което ме навежда на мисълта,че няма да мина метър с вграденото видео.Толкова ли е слабо наистина HD4600 или трябва да се ръчка по настройките нещо?Ако все пак се налага да вземам видео,бих искал да предложите някое,което да е съобразено със наличното захранване и да е до 300 лева.Мерси

Не съм я тествал играта, но когато рамта е на 70% ще имаш проблеми. Моята препоръка:

ADATA 4GB DDR III 1600

POWERCOLOR 2048M R7 260X TurboDuo, AXR7 260X 2GBD5-TDHE/OC PCI-E 3.0

Крайна цена 299,90 лв.

Марката на рамта е примерна - вземи си същата като твоята ако желаеш, не че има някакво значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами играя на най-ниските настройки на картината  на 1600/1050,защото на по-висока изкарва 20 кадъра сек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами играя на най-ниските настройки на картината  на 1600/1050,защото на по-висока изкарва 20 кадъра сек

Пак е висока резолюцията. Пробвай на 1280х720, макар че и тя вероятно ще затрудни картата. Тая игра е повече процесорнозависима, но в случая това не е от значение, защото ползваш вградено видео. Това, че получаваш по-малко кадри при увеличение е нормално.  Ако номера с ниската резолюция, малкото детайли и изключването на всякакви филтрации не мине, явно ще трявба да вземеш и някоя външна видеокарта. Не е необходима да е толкова мощна. Ето ти едни примерни кадри, които се получават при тая игра с различни процесори и видеокарти:

Публикувано изображение

Както виждаш, не ти трябва толкова бърза видеокарта с тоя процесор, за да играеш добре тая игра. Така, че предложението на @XECUTIONER за видеокарта е резонно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията и компетентните съвети,обаче искам да попитам каква е разликата между:

Видео карта Gigabyte AMD Radeon R9 270, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E  и    POWERCOLOR 2048M R7 260X TurboDuo, AXR7 260X 2GBD5-TDHE/OC PCI-E 3.0 

В такъв смисъл,че тези 256 бита заслужават ли си по-високата цена и дали с 

R7 260X ще мога да играя повечето съвременни игри без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R9 270 си е 7870 с леко повишени честоти, а 260Х е 7790, като 7870 е доста по-добра от 7790. Ако играеш само World Of Tanks може да вземеш 260X, но ако цъкаш и по-новите игри R9 270 е по-разумното решение. Като цяло и с двете карти ще си играеш всички игри. А РАМ най-лесно се добавя, та ти си решаваш! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R9 270 си е 7870 с леко повишени честоти, а 260Х е 7790, като 7870 е доста по-добра от 7790. Ако играеш само World Of Tanks може да вземеш 260X, но ако цъкаш и по-новите игри R9 270 е по-разумното решение. Като цяло и с двете карти ще си играеш всички игри. А РАМ най-лесно се добавя, та ти си решаваш! 

Мерси за бързия отговор,но аз всъщност не разбирам изобщо от видеокарти.Парите не са проблем, въпросът е дали  захранването ми ще позволи да сложа R9 270. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е доста зле но на хартия тия 400W трябва да са достатъчни. Ако парите наистина не са проблем смени захранването та да не береш ядове в бъдеще.Също така обмисли варианта за някоя по-икономична и студена карта а не гледай само производителност в игрите. В крайна сметка не ти е тупнал някой звяр.Например 750TI ще ти свърши чудесна работа. Две изгодни промоции с безплатна доставка - http://www.emag.bg/video-karta-msi-nvidia-geforce-gtx-750ti-2048mb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-pci-e-n750ti-2gd5-oc/pd/DY7H4BBBM/ и GB с по-добро охлаждане - http://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-nvidia-geforce-gtx-750ti-2048mb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-pci-e-n75toc-2gi/pd/DW2H4BBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е доста зле но на хартия тия 400W трябва да са достатъчни. Ако парите наистина не са проблем смени захранването та да не береш ядове в бъдеще.Също така обмисли варианта за някоя по-икономична и студена карта а не гледай само производителност в игрите. В крайна сметка не ти е тупнал някой звяр.Например 750TI ще ти свърши чудесна работа. Две изгодни промоции с безплатна доставка - http://www.emag.bg/video-karta-msi-nvidia-geforce-gtx-750ti-2048mb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-pci-e-n750ti-2gd5-oc/pd/DY7H4BBBM/ и GB с по-добро охлаждане - http://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-nvidia-geforce-gtx-750ti-2048mb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-pci-e-n75toc-2gi/pd/DW2H4BBBM/

Супер, но каза нещо странно за мен - по-добро охлаждане. От кое? Та тая карта е толкова тиха и студена с референтното охлаждане, че това на GB  ми изглежда изгъзица, за привличане на клиенти. 

Но щом става въпрос и за други игри, то добра идея е да се вземе по-бърза видеокарта, щом и парите не са чак такъв проблем. За предпочитане версия с 2 GB видеопамет. В случая R9 270 е идеална в диапазона около 300 лева. А и тая карта ще се представи доста по-добре при World Of Tanks, въпреки процесорната зависимост на играта. Друг вариант е GTX660, със същата бързина и на същата цена. Предимство - поддръжка на PhisX. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...