Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

черная кошка

Един загинал и трима ранени полицаи при стрелба в Лясковец

Препоръчан отговор

Един полицай е убит, а трима са ранени при спецакция в Лясковец

Според очевидци 53-годишният безработен мъж живее с майка си на първия етаж в триетажната кооперация. Около 5.30 сутринта спецполицаи са щурмували дома му, за да изземат оръжие. Полицията е разполагала с информация, че той представлява опасност за хората, включително и за децата от съседното училище.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ако някой се опита да ми влезе посреднощ в къщата и имам оръжие ще го гръмна без да ми мигне окото.За тоя човек е трябвало да пратят униформен полицай със заповед от съдия и на 99% съм сигурен че всичко щеше да мине нормално.Кой може да гарантира че нахлуват полицаи а не бандити посреднощ.

Темата я написах по повод на неадекватните действия на баретите които щурмуват домовете на хората без да е опитана друга възможност и дори без съдийска или прокурорска заповед.Подобна акция преживя "човека глас",едно семейство с няколко кутии цигари без бандерол,друго семейство от Кърджали,един бивш министър и още куп подобни случки.Те всичките можеха да бъдат арестувани само с един или двама полицаи като им представят съответния документ за арест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А на мен най- лошо  впечатление ми направи журналистката , която бърка град Лясковец със град Севлиево! Поне България не е голяма като Русия, че да не знае кой град къде се намира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според Дарик http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1232428  шоу, дъ енд...Направи ми впечатление този цитат:

След няколкочасови преговори с психолози стрелецът бе обезвреден и изведен от дома, в който се бе барикадирал. По последна информация Петко Савов е ранен и откаран в лечебно заведение.

Психологията, била доста агресивна, май.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами дано вече българина си отвори очите за положението, което е в момента. Ако това са спец полицаи мога само да се изсмея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото чух по радиото, обезвреди ли са го и няма други ранени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупава история отвсякъде. Толкова години са знаели, че този човек е агресивен, въоръжен и има психически проблеми, и нищо. Накрая, когато лудостта му явно излиза от контрол, решават да проведат поредната си брилянтна спец акция. Така я провеждат, че си оставят ръцете. Един полицай убит, трима ранени, егати професионализма, и то срещу един селски чичак с психични проблеми... Иначе съм учуден, че са го заловили жив. След като има убит полицай, очаквах, че няма да се церемонят много-много...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве кво да кажа, пълен фарс. Как може да се държи опасен човек на свобода, че и да притежава оръжие, нямам думи !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Позорна операция на СОБТ! Луд с ловна пушка уби един и рани трима от "командосите" на СОБТ. Интересно ми е какво ли ще стане ,ако не дай си боже се изправят срещу голяма терористична група ,като тази в Беслан. Но в крайна сметка ,няма нищо учудващо. Все пак там се влиза не за заслуги ,а с пари или връзки ,нормално е "елитните ни командоси" да станат за смях . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве кво да кажа, пълен фарс. Как може да се държи опасен човек на свобода, че и да притежава оръжие, нямам думи !

То в моя град пълно с психопати, които имат разрешително за бойно оръжие .....  :doh: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спецполицаите са направили психопата от Лясковец буквално на решето. Преди минути Петко Савов Петков е докаран във великотърновската болница с няколко прострелни рани в корема, съобщи за БЛИЦ шефът на МОБАЛ "Д-р Стефан Черкезов" - д-р Стефан Филев. "Пациентът е докаран в шоково състояние, вкарваме го за операция по спешност. Има опасност за живота му", уточни д-р Филев.Тримата пострадали полицаи са в стабилно състояние, те са били простреляни в ръцете, коментира още за БЛИЦ шефът на болницата. По думите му в момента служителите на реда се подготвят, за да бъдат транспортирани до столицата. /БЛИЦ

http://www.blitz.bg/news/article/255807

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не оръжието , а задспусъчното устройство убива! Българския народ е изтрещял масово. Колкото до разрешителните , те се взимат трудно и скъпо ,но дори и при пълна забрана ,никъде по света не може да се спре незаконната търговия с наркотици и оръжие. Който е решил да си ги набави ,го е сторил без проблем. Да погледнем страна ,като Швейцария ,там всеки млад мъж след службата получава своя боен автомат SIG-550 ,с който е служил и му остава за цял живот. Така поне нормалните хора имат правото да се бранят от психопатите. А в България престъпниците си намират по един или друг начин оръжие , и тероризират останалите граждани без особено много законни методи за самоотбрана. Затворите са претъпкани с кокошкари влизащи най нагло из домовете на хората ,а на полицията особено в селцата хич не може да се разчита. Далеч по-цивилизовани страни са се справили много лесно с този проблем. На времето само робите не са имали право да притежават оръжие , не че ние българите не сме роби по един или друг начин ,но ние нямаме и мотивацията да променим живота си и да живеем нормално. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой ви разбие вратата посреднощ ,откъде ще знаете дали са полицаи или бандити.Нормално е ако човек има оръжие да защити дома си.Ако денем един или двама униформени полицаи му бяха занесли призовка сигурен съм че нямаше да се стигне до това.Човека не е бил луд както искат да го изкарат.От такива барети малко ли хора пострадаха без да има заповед от прокурор или съдия.Един от пострадалите е и "човека глас"който бе арестуван така по погрешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако човекът е бил луд, най- малкото полицията са задължени да изземат предварително предоставеното му оръжие и разрешителното, което точно те са му издали. И погледнете времето, когато са почнали задържането на лицето.Вярно е, че при екстремни случаи, времето или часът са без значение, но той в това време какво е правел? Нима е стрелял по хората с пушката?А оплакванията на хората спрямо неговите заплахи и действия са от 2-3 месеца.За това време какви действия са предприети от полицията?Не че го оправдавам. Обикновено се сещаме да се предприемат мерки винаги, когато вече е много късно - отнел е човешки живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са хора ,които трябва да могат да влязат от всякъде по възможно най-тихия начин. За да се избегне престрелка се използват газови или шокови гранати и има стотици методи ,по които да се обезвреди ефективно ,въоръжено лице. Колкото до "случайните" погрешни прониквания в домовете на хората , те са напълно неоправдани и по никакъв начин не бива да се случват. Пълна идиотщина е да изпращат СОБТ за обикновени арести ,защото те са отряд ,който отива да залови лицата живи или мъртви (не визирам конкретната акция). Не случайно са тежко въоръжени. Напълно некадърна акция! МВР от години на ред ,са под всякаква критика. Пък преди 1989 са били на световно ниво. Човека за да получи законно бойно оръжие е минал съответните прегледи и не е бил луд. На всеки един човек , в един момент може да му писне и да извърши глупост. Живота на съвременния българин никак не е лек , което е предпоставка за такива инциденти. Не слушайте и не вярвайте на медиите ,те много спекулират и дават грешна информация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой ви разбие вратата посреднощ ,откъде ще знаете дали са полицаи или бандити.Нормално е ако човек има оръжие да защити дома си.Ако денем един или двама униформени полицаи му бяха занесли призовка сигурен съм че нямаше да се стигне до това.Човека не е бил луд както искат да го изкарат.От такива барети малко ли хора пострадаха без да има заповед от прокурор или съдия.Един от пострадалите е и "човека глас"който бе арестуван така по погрешка.

Стига писа глупости. Един нормален човек няма да тръгне да заплашва деца с пушка и да не излиза 3 години от дома си. Луд си е за връзване, друг е въпросът защо след като от много време са знаели за него, знаели са, че има оръжия, знаели са, че е отправял многократни заплахи към учениците, са реагирали чак сега?

Когато стигнали до дома на Петков, спецполицаите извикали към него: „Полиция, предай се!”. Той, обаче открил стрелба, при която са ранени двама полицаи.

Екипът се изтеглил назад и отново приканил Петков да се предаде. Тогава той заявил, че се предава, след което отново открил огън. При тази стрелба пред апартамента загинал единият полицай, а още един бил ранен. Когато униформените отговорили на огъня, те ранили психичноболния мъж.

Да, невинен е човекът, той не знаел, че тия са полицаи, и си е защитавал дома, нали... :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче много разбирате, даже и оценка на психичното му състояние направихте.

Оставете специалистите да говорят.  Все едно сте се изправяли срещу въоръжен човек с пушка.  Това не са ви американските филми с престрелки,който гледате. Не бързайте със заключенията!

Един полицай няма да се прибере при семейството си... Нека почива в мир.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставете специалистите да говорят.  Все едно сте се изправяли срещу въоръжен човек с пушка.  Това не са ви американските филми с престрелки,който гледате. Не бързайте със заключенията!

Много си сигурен кой срещу какво се е изправял. Това е свободен сайт и с изненада ще откриеш ,че дори бивши и настоящи служители на МО и МВР имат достъп до него(открихме Америка и топлата вода). Да в България има боеспособни "командоси" ,но те не са в МВР ,а в МО с по 3-4 мисии зад граница. Като гледам резултата "специалистите" в МВР не са особено по-компетентни от хората тук. Иначе да , съболезнования към близките на загиналото момче ,и лека му пръст. В момента има опасност и за още двама от ранените до колкото разбирам от медиите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си сигурен кой срещу какво се е изправял. Това е свободен сайт и с изненада ще откриеш ,че дори бивши и настоящи служители на МО и МВР имат достъп до него(открихме Америка и топлата вода). Да в България има боеспособни "командоси" ,но те не са в МВР ,а в МО с по 3-4 мисии зад граница. Като гледам резултата "специалистите" в МВР не са особено по-компетентни от хората тук. Иначе да , съболезнования към близките на загиналото момче ,и лека му пръст. В момента има опасност и за още двама от ранените до колкото разбирам от медиите. 

За разлика от вас, аз не правя заключения.

Пожелавам ви лек и спокоен ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За разлика от вас, аз не правя заключения!

Всеки човек си има мнение и вижда нещата по свой начин. Какво лошо има да сподели мнението си ,дори и да не е експерт? В крайна сметка единствения факт е ,че някакъв си дядка убива един и ранява трима командоса от СОБТ. Това не просто е провал , това е позор и никой не го отрича. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При операцията в Лясковец са спазени всички процедури и утвърдени практики на Специализирания отряд за борба с тероризма. Това заяви в отчет пред Народното събрание министърът на вътрешните работи Цветлин Йовчев.

По думите му още през март 2012 г. е имало решение да се проведе операция срещу Петко Савов, при която оръжейният арсенал, който притежавал, да бъде иззет.

Йовчев посочи, че разрешителните за оръжията на мъжа са изтекли през 2012 г. Въпреки изготвения план обаче е взето решение операцията да не бъде провеждана.

От 2011 г. мъжът има асоциално поведение, не излиза от дома си и демонстрира изключително висока степен на агресия спрямо околните, абсолютно изключва всякакви форми на диалог и на социален живот, каза пред депутатите министър Йовчев. Той докладва, че стрелецът от Лясковец е притежавал законно две ловни карабини и две ловни пушки, като през юни 2012 г. разрешението му е изтекло. Многократно, и преди, и след това са правени опити той доброволно да предаде оръжието.

Йовчев обясни, че е бил направен и профил на личността от психолози от Института по психология, като някои от бележките са били, че мъжът е емоционално нестабилен, има прояви на агресивно поведение, което може да бъде насочено както към служители на реда, така също и към случайни хора.

"Предвид високата степен на обществена опасност и директната заплаха, че той може да използва притежаването от него оръжие спрямо учениците от училището, което се намира в непосредствена близост, е мотивирало и това решение, което е взето съвместно с прокуратурата да се действа неотложно", обясни Йовчев.

На 13 март е изготвен план за провеждане на полицейска операция на главна дирекция "Национална полиция" и специализирания отряд за борба с тероризма, утвърден от главния секретар на МВР.

В 6.00 ч. на 14 март съгласно плана и заповедите е започнала полицейската операция. При подхода към жилището и на влизане служителите на спецотряда призоват мъжа да се предаде чрез четири команди "Полиция, предай се!". В този момент той открива стрелба по полицаите. Ранени са двама души в резултат на рикошети на куршумите. Служителите на МВР се изтеглят и отново подават команди да се предаде и да прекрати стрелбата. Мъжът заявява, че ще се предаде, след което открива огън по осигуряващата група извън апартамента. При открития огън загива служител на спецотряда за борба с тероризма, а друг е ранен, каза министърът. Йовчев бе категоричен, че са спазени всички нормативни документи, процедури и утвърдените практики на специализирания отряд за борба с тероризма.

Вътрешният министър Цветлин Йовчев няма намерение да подаде оставка заради акцията в Лясковец, но ще поиска оставки, ако проверката покаже нарушения. „Операцията е проведена спрямо всички законови изисквания. При планирането и провеждането са спазени тактическите процедури, проведена е съгласно изискванията и съгласно утвърдените практики”, потвърди вътрешният министър. „Ако се установи, че някой е извършил действие или бездействие, в резултат на които се стигна до този развой на операцията, ще искам оставки. Планирането и провеждането на операцията е съгласувано с окръжния прокурор, взети са предвид всички условия и обстоятелства”, уточни министърът.

източник

Да се смееш ли, да плачеш ли......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали е така , кой да ти каже ?

На мен ми се струва като подготовка за нещо друго....

Той , и Енимехмедов......някой да разбра нещо?

След 1 година в ареста , го освободили......ей така , нищо нямало !

За мен случаят с Енимехмедов беше да се покаже , че никой и при никакви обтоятелства не е недосегаем за тези които водят хорото!

В този случай - ще видим.....!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали е така , кой да ти каже ?

На мен ми се струва като подготовка за нещо друго....

Той , и Енимехмедов......някой да разбра нещо?

След 1 година в ареста , го освободили......ей така , нищо нямало !

За мен случаят с Енимехмедов беше да се покаже , че никой и при никакви обтоятелства не е недосегаем за тези които водят хорото!

В този случай - ще видим.....!

Не знам дали е било така, но това го е казал министъра на вътрешните работи, пред народното събрание.....Залавянето ми заприлича на една циганска постановка, за залавянето на Левски:

-Левски, сдай са!!!!

-Няма сдам са....

-Левски, сдай са, калабалък сме!!!!!

-Няма сдам са, цял кочан патрони имам....

Накрая му рекли:

-Левски сдай са ве, стига прай цигански номера.....

И той се предал......Браво за успешната операция......

Интересно, как от 2012 година, все се канят да му вземат оръжието, ама не им се занимавало......Само на мен ли ми прави впечатление, на целия този абсурд?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

След направената от Вас забележка, аз преставам да коментирам този инцидент. А Вие прочетете изказването на вътрешния министър по случая и помислете защо хората коментират такива събития!

Прочети това:

"Интересно, как от 2012 година, все се канят да му вземат оръжието, ама не им се занимавало......Само на мен ли ми прави впечатление, на целия този абсурд?"

сега ни го обясни по твоему!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига писа глупости. Един нормален човек няма да тръгне да заплашва деца с пушка и да не излиза 3 години от дома си. Луд си е за връзване, друг е въпросът защо след като от много време са знаели за него, знаели са, че има оръжия, знаели са, че е отправял многократни заплахи към учениците, са реагирали чак сега?

Да, невинен е човекът, той не знаел, че тия са полицаи, и си е защитавал дома, нали... :whist:

Би трябвало да четеш внимателно. Написаното е за некадърно извършената акция от камандосите което се потвърждава от фактите:Един убит и двама осакатени спецполицаи от един дядка вероятно мръднал(което не е доказано)Добре че не е бил терорист защото един читав командос нямаше да остане жив.Освен това са можели да арестуват човека по сто различни начина без да се стига до показни акции.Ами те дори не са му пратили призовка да се яви някъде където ще е лесно да го арестуват.Тая акция трябваше да се проведе ако наистина няма друг начин.

А за другото: Да не дава господ да попадаш на бандит предрешен като полицай.Само късмета ме опази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...