Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

черная кошка

Един загинал и трима ранени полицаи при стрелба в Лясковец

Препоръчан отговор

Е, нашите ченгета просто са се по*рали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кой е тоя човек?какво е направил?защо акция на командоси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

кой е тоя човек?какво е направил?защо акция на командоси?

Има 3 страници изписани по този трагичен инцидент.Не си ли ги прочел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не разбирам!психично болен. освидетелстван ли е?кой кого прави на луд?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не разбирам!психично болен. освидетелстван ли е?кой кого прави на луд?

не е освидетелстван

че и ще го лекуват от раните му....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май само ти не си разбрал че нашите милиционери са влезли в холивудски екшън. Знаеш ли колко постановки има тоя да го хванат по гащи без даже да използват оръжие ама друг е ефекта когато са 50 към 1 въоръжени. Падни, стани, да ти виждам ръцете ...

Тренират като малоумни и тоя адреналин трябва да се изразходи и като няма за какво при най малкия повод правят от мухата слон и хайде на акция ,,, камери, фанфари , али бали туй онуи.

Другаря Чикатило знаеш ли къде го арестуваха и как без да извадят даже и оръжие и без никой да разбере че става арест.

А ти как си направи заключенията, че това е пиар акция? Аз мисля трезво, понеже съм далече от нещата и възможните интриги. Затова ти казвам, че в България сигурно има 100 такива като тоя с пушки и автомати и че няма как всички те да бъдат опандизени по предположение, че в бъдеще ще извършат беля. Вижда се, че такива бели стават много рядко, а в случая дори няма аналог в новата история! Тогава как да обвиняваме някой, че не си е свършил работата? А кажи ми това.  Каквито и да са баретите, те работят. Някой казва за семействата. Аз казвам, че още преди да са имали семейства, са станали барети и едва ли това е причината. Имах една информаторка преди години, която се чукаше с един от тия барети, та съм понаучавал някои неща. Не, те не са тръгнали да бачкат за семействата си! Поне повечето. Това е по-скоро професия - призвание. Нито аз, нито ти просто ей така за пари ще отидем да Фащаме лошите, нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега сигурно ще си измият ръцете с редовите полицаи... Аз не мога да разбера, тия редови полицаи да не би самоволно да са отишли да го снимат тоя, че да са те виновни? Все някой им е наредил да свършат тая работа. Освен това, решили са да правят специализирана акция, за какво възлагат неизменната част от проучването на редови полицаи?В тая ситуация, вместо да уволняват редовите полицаи, всички които са имали отношение по възлагането на определени задачи от тази "спец" операция трябва да напуснат системата на МВР, защото явно са некадърни и освен че не могат да планират една операция, ами и не могат да контролират подчинените си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега сигурно ще си измият ръцете с редовите полицаи... Аз не мога да разбера, тия редови полицаи да не би самоволно да са отишли да го снимат тоя, че да са те виновни? Все някой им е наредил да свършат тая работа. Освен това, решили са да правят специализирана акция, за какво възлагат неизменната част от проучването на редови полицаи?В тая ситуация, вместо да уволняват редовите полицаи, всички които са имали отношение по възлагането на определени задачи от тази "спец" операция трябва да напуснат системата на МВР, защото явно са некадърни и освен че не могат да планират една операция, ами и не могат да контролират подчинените си.

Е, не редови полицай , а прекият им началник който ги е изпратил, е бил в охраната на Б.Борисов. И той, прекият им началник, ги е пратил да снимат и не е докладвал нарочно, че са ги видя ли. Очевидно именно с цел да им се устрои засада....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не редови полицай , а прекият им началник който ги е изпратил, е бил в охраната на Б.Борисов. И той, прекият им началник, ги е пратил да снимат и не е докладвал нарочно, че са ги видя ли. Очевидно именно с цел да им се устрои засада....

Дори и така да е... нали са спец отряд... трябва да са подготвени и за засада... пък и са знаели че тоя е въоражен предварително... трягедия... ДАно не ни нападнат някакви терористи, че чак тогава ще ни се Е** м*****....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И командосите имат своята вина. Те обаче си понесоха последствията за неадекватната им реакция. 
Повече от ясно е ,че след предупреждение от МВР ,той вместо да съдейства ,барикадира дома си ,запасява се с провизии и се готви едва ли не за война. СОБТ и преди няколко години имаха подобна издънка. Убиха някакъв човек след обстрел с гранатомети. Операцията бе под ръководството на Бойко Борисов , по онова време главен секретар в МВР. Скандала стигна чак до ЕС. 
Издънките на СОБТ през годините са много!
Сещате ли се за документалния филм правен от БНТ преди 10-тена години? Аз го помня , не за друго , просто тогава нашумя ,защото трима от командосите при скок от Ми-17 не им се отварят парашутите и се размазват пред очите на репортерите. 
Ако гледаме реално на нещата СОБТ са далеч от световния елит. Ще дам пример в един руски театър ,как руски офицер от Спецназ ФСБ за 6 минути убива 15 чеченски терориста невредим. 

Не смятам ,че това е работа за хора със семейства. Това е по-скоро за хора с тежък живот ,които нямат какво да губят. Подготовката на такива кадри е преди всичко на психологическо ниво. Човек като въпросния загинал от СОБТ със съпруга моделка и малко дете ,на дали би дал живота си без да се замисли. А почнеш ли да мислиш и да се боиш от най-лошото не си за тая работа.
Гаврите им и глупостите им не са от днес. Преди година - две бяха нахлули в детски център да арестуват някакъв , който бил с жена си и детето си. Беше станал грандиозен скандал тогава. Наистина безмозъчно ,да се пратят въоръжени полицаи ,да арестуват потенциално опасен и въоръжен човек на място със десетки ,та дори и хиляди деца. Или когато си получиха тейзарите и пържеха хора не указващи ,каквато и да е било съпротива. 
Подготовката на СОБТ е тежка , но едно е да стреляш по мишена ,която не отвръща на огъня. 
Въпросния щит не е бил предназначен да издържи на подобен боеприпас. Пробивността на тези оловни съчми не е голяма ,но от близо силата ,която се отделя направо е огънала щита. Ако е стрелял с някоя от нарезните си карабини е могъл да прониже щита без проблем. И реакцията на момчетата не е била адекватна за да бъде убит един и ранени трима. 
Колкото до снайперистите ,с барикадирани прозорци какво биха могли да направят? 
Пък и ,ако аз всеки арест разполагаха снайперисти по съседни сгради примерно . . . 
Имало е много начини да се проведе по-успешно и безопасно мисията. Проблема е ,че е пренебрегнато основното правило - винаги да са готови за най-лошото. 
По този въпрос можем само да гадаем. Няма как да знаем всичко с точност понеже не сме присъствали , но фактите са ,че това бе позорна мисия за МВР - СОБТ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една димка и откачалката щеше да е на вън!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък есета за тия лекета. Само ни се наду главата колко добър бил колко кален?! Кален в какво кален колко не знам си какъв айде стига вече с тия велики спецченгета...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък есета за тия лекета. Само ни се наду главата колко добър бил колко кален?! Кален в какво кален колко не знам си какъв айде стига вече с тия велики спецченгета...

Есето го изгледах до момента в който се заговори как не се е изкушил да хване лесния път.  От там на татък такъв вид застраховки са ми ясни поне на мен.

Наблюденията ми са (общи не в конкретния случай и не мога да говоря за някой с който не съм делил пари че го познавам) че повечето от тия специалните си работят и от девете страни на барикадата. А с такива случай като пенсионера само си лъскат имиджа. Риска на професията с две думи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майката на Петко: Не мога да съжалявам за починалия командос

standartnews.com

Публикувано изображение

"Съжалявам само за сина си, не мога да съжалявам за момчето, което почина, защото той беше влязъл у дома, в къщата ми", каза от ефира на Нова телевизия майката на стрелеца от Лясковец Стефанка Савова, като заяви, че не е видяла убития командос.

"Петко не ме предупреди, че ще стреля по командоса, аз не знаех", допълни още тя и заяви, че именоо тя самата е позвънила за линейка, а не баретите. "Казах на прокурорката няколко пъти да го изведат, ще му изтече кръвта, а тя казваше - ей сега и накрая е станало 12 часа", разказва майката на Петко, която е категорично убедена в неговата нормалност и смята своите съседи за виновни за всичко.

"Вече изтръпнах, не че съм спокойна, нямам въобще никакви сили да живея повече. Взимам успокоителни, не са ми предписани - глог, валериан и валидол", разкри тя.

Майката на Петко сподели още, че няма промяна в отношението на хората към нея, а тя много пъти вече е говорила с тях за кървавия инцидент в Лясковец.

"Не мога да вляза в жилището си - като в Кербала е надупчено. Петко беше на земята в коридора, аз бях в кухнята. Нищо не са ни казвали, идват с една сила и почват да чупят на цялата къща стъклата, влязоха със стълба, сложена под гаражите и цялата къща се напълни с барети", спомня си Стефанка, запитана дали баретите са ги предупредили, че ще влязат.

Стана ясно и че Стефанка я грози принудително внедряване в психиатрично лечебно заведение, съобщи адвокатът й Виктор Костов, след като прокурор Галя Николова е започнала процедура за задължително настаняване в психиатрична клиника. Експертизата е поискана от Окръжна прокуратура, за да се изясни дали е достоверен свидетел, а в последствие се оказва, че е нужна още една експертиза, но в стационарен модел.

"В един момент от искане за оценка на един свидетел в искане за задължително настаняване, идентично на лишаване от свобода. Тази ескалация на прокуратурата може да лиши случая от единствения свидетел освен баретите. Страхувам се, че искат да я скрият", заяви адвокатът й Виктор Костов.
Копирано от standartnews.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако навреме бяха лекували майката, може би синът нямаше да стане психопат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако навреме бяха лекували майката, може би синът нямаше да стане психопат.

е, как да я лекуват, ако тя не е поискала и не е отишла на преглед  ? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е, как да я лекуват, ако тя не е поискала и не е отишла на преглед  ? :ohmy:

Никой с психични отклонения не подозира, че ги има и естествено не търси помощ.

На преглед е трябвало да я заведат близките и, ако са забелязали някакви отклонения, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе изтървана работа. Майката й хлопа дъската, на сина - целия гредоред, и така... Не са имали близки роднини явно, водели са затворен живот, лудостта им е избивала в постоянни кавги със съседите и подхранване на фобията им, че целия свят ги преследва и им има зъб. Накрая се стига до сакатлъка, значително улеснен и от неадекватните действия на органите на реда. Изключително некадърно планирана операция, за която виновни са тези, които са я организирали. Но явно такова ни е нивото. Вкъщи гледаме "Под прикритие" и във всеки епизод лошите си правят та*ак с ченгетата и постоянно им бягат и ги правят смешни. Жената ми вика абе верно ли са ни толко смешни и жалки ченгетата, като в сериала? Ми, викам, ти глей кво става в реалния живот - отряд спецченгета отидоха да приберат един чалнат чичка, и той им разказа играта, за какво да говорим повече... Ами ако беше не чичо Петко, ами някой истински терорист, какво правим тогава? Мани бегай, трагедия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мъртвите или добро, или нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве кво да кажа, пълен фарс. Как може да се държи опасен човек на свобода, че и да притежава оръжие, нямам думи !

Питаш или си задаваш риторичен въпрос?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питаш или си задаваш риторичен въпрос?!

Просто се чудя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто се чудя...

Ами то само в Плевен в момента има поне 10 човека на свобода с присъди и рекет, така че не се учудвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то само в Плевен в момента има поне 10 човека на свобода с присъди и рекет, така че не се учудвай.

Е така де, то вече за нищо да не се чуди човек...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е така де, то вече за нищо да не се чуди човек...

То винаги е било така. И преди е имало същите изцепки и проблеми, просто нямаше чак такива източници на информация. Проблема си е бил в полицаите. Просто не са си свършили работата както трябва и резултата е налице. Не че казвам, че е хубаво, че е загинал човек, но и сегашната полиция си мисли, че всичко е игра или е нашега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...