Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Neyd Shu

Споделяне на 3g интернет от мобилен оператор в домашна безжична мрежа с рутер.

Препоръчан отговор

Здравейте. Има теми за това как може да се сподели интернет от едно PC  към друго със кроснат кабел и допълнителна LAN карта, но аз искам да попитам за конкретна ситуация. Става дума за настолно PC със интернет от мобилен оператор 3g на виваком, ползва от онези малки "флашки" с гнездо за sim карта usb интерфейс и софт. Питам от името на друг човек за да се подсигуря дали закупуването на рутер (примерно D-Link dir 600) които ще се свърже в свободния LAN адаптер на компютърът ще може да се конфигурира да споделя безжичен интернет към други устройства. Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане по описания начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Има теми за това как може да се сподели интернет от едно PC  към друго със кроснат кабел и допълнителна LAN карта, но аз искам да попитам за конкретна ситуация. Става дума за настолно PC със интернет от мобилен оператор 3g на виваком, ползва от онези малки "флашки" с гнездо за sim карта usb интерфейс и софт. Питам от името на друг човек за да се подсигуря дали закупуването на рутер (примерно D-Link dir 600) които ще се свърже в свободния LAN адаптер на компютърът ще може да се конфигурира да споделя безжичен интернет към други устройства. Благодаря ви предварително.

Не е ли по-просто да се ползва 3G маршрутизатор, който ще служи едновременно като мобилен приемник и безжичен маршрутизатор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както е казал Капитана трябва ви 3g рутер, но това е безмислено. Дата картата, която използвате от страна на виваком е с ограничени мегабайти. След тяхното използване минавате на 128 kb/s, което е доста малка скорост. Няма ли интернет доставчик в района в който се намирате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както е казал Капитана трябва ви 3g рутер, но това е безмислено. Дата картата, която използвате от страна на виваком е с ограничени мегабайти. След тяхното използване минавате на 128 kb/s, което е доста малка скорост. Няма ли интернет доставчик в района в който се намирате.

За момента няма друга алтернатива човекът каза, че се е интересувал. Доволен е от интернета които ползва за момента, но разполага и със лаптоп, таблет и прочее.

Не е ли по-просто да се ползва 3G маршрутизатор, който ще служи едновременно като мобилен приемник и безжичен маршрутизатор?

Не бях наясно. Сега чукнах в нета и видях нещо като рутер със слот за usb. Ако устройството може да се логва автоматично и да се конфигурира да споделя интернет това ще е чудесно. Ще се поровя още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента няма друга алтернатива човекът каза, че се е интересувал. Доволен е от интернета които ползва за момента, но разполага и със лаптоп, таблет и прочее.

Не бях наясно. Сега чукнах в нета и видях нещо като рутер със слот за usb. Ако устройството може да се логва автоматично и да се конфигурира да споделя интернет това ще е чудесно. Ще се поровя още.

Ето какво предлагат Виваком за целта, но може да използваш и друг 3G рутер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане по описания начин.

Защо  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безмислено е. По-добре за тези пари си вземете 3G рутер. Слагате в него Дата картата и си настройвате всичко както си му е реда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто няма как да ползвате LAN порта на машината за споделяне към WAN порта на маршрутизатора. Както колегите са казали - 3G маршрутизатор ще реши цялата задача. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, търсете със слот за СИМ карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти едно решение. Този рутер поне съм го тествал и работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто няма как да ползвате LAN порта на машината за споделяне към WAN порта на маршрутизатора. Както колегите са казали - 3G маршрутизатор ще реши цялата задача. 

Значи ако машината има достъп до интернет (от въпросната флашка) и свободният и LAN адаптер бъде свързан с кроснат кабел за INTERNET входа на рутера Публикувано изображение

няма начин да се сподели интернет както първоначално бях попитал? Значи това напълно отпада, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако машината има достъп до интернет (от въпросната флашка) и свободният и LAN адаптер бъде свързан с кроснат кабел за INTERNET входа на рутера Публикувано изображение

няма начин да се сподели интернет както първоначално бях попитал? Значи това напълно отпада, благодаря.

Няма вече нужда от кроснати кабели. Лан картите вече имат опцията и при прав кабел да споделят трафика. Самото мрежово решение е доста тромаво. Дал съм ти горе линк с рутер, който е на същата цена на D-link рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма вече нужда от кроснати кабели. Лан картите вече имат опцията и при прав кабел да споделят трафика. Самото мрежово решение е доста тромаво. Дал съм ти горе линк с рутер, който е на същата цена на D-link рутера.

"Самото мрежово решение е доста тромаво" просто исках да знам дали е възможно и от любопитство. Решението което предложихте вие и колегите изглежда са по прости и качествени. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Самото мрежово решение е доста тромаво" просто исках да знам дали е възможно и от любопитство. Решението което предложихте вие и колегите изглежда са по прости и качествени. Благодаря.

Не е възможно, но това ще го обясни по-добре Капитана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обяснението е дълго. Теоретично е възможно , но Windows доста често отказва да играе с подобни премаршрутизрания. Един маршрутизатор (този, който ви предложиха или директно с модем и сим карта) ще е много по-просто и бързо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...