Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rosko

Въпрос за probook серията на HP 470 4740s

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!

Имам следната дилема относно probook серията на HP. Спрял съм се на 17.3" версии на probook 470:

G0 Иви бридж(i7-3632qm) и G1 хасвел варианта(i7-4702qm), както и предшественика му 4740s с i7-3632qm.От една страна по стария модел все още може да се намери на цена от 1430-1480лв но е със иви бридж архитектура. От друга страна 470 е по новия модел -но от това което прочетох за тях е че преобладава повече пластмасата в сравнение с предшественика му, както и клавиатурата е една идея по зле, отделно цената е около 1800лв. Разликата между процесорите в производителността е от порядъка до 10 процента в полза на хасвелл при едни и същи честоти на двата процесора.

Плюс е и вграденото водео 4600 vs 4000 на иви бридж.

Смятам лаптопа да го използвам по дълго време от порядъка на 5-6 години, подобно на стария лаптоп - и от тази гледна точка сматам че стария модел е сякаш по удачен -по здрава конструкция, частичен достъп до охлаждането и др. Отделно може да се инвестира 180лв в едно 120гб ssd -като сметката с него излиза под 1700лв а скороста на работа ще се увеличи допълнително.

Дали това е по-добрия вариант за избор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да ти помогна с избора, но мога да коментирам желанието за дълго използване на лаптопа. Ежедневно изпоплзвам по-старата серия 4710s в офиса от 2008 година насам и нямам проблеми, освен скапването на батерията, но това е нормално за такъв дълъг период.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото бях се спрял и на други модели с подобни характеристики -17.3", хубава матрица,добра сглобка и качествени материали

Lenovo IdeaPad Z710 -нов модел, отказа ме преди всичко кофтито клавиатура -която на едно руско ревю при лек натиск потъва навътре(гъне се) -като параметри е добре иначе. Няма ги вече моделите с класическата клавиатура от IBM.

Acer Aspire V3-772G -тротлинга на процесора и температури на ядрата при хасвелл 95-97 градуса при 100 процента натоварване -това не е нормално дори и за хасвелл, иначе с отлични параметри като леновото HD матрица,нвидиа 760 и др.

HP probook-a ми хареса по конкретно това че на макс. натоварване няколко часа държи стабилно температури от 75 до 80 градуса -което за този процесор е нормално, за разлика от ACER модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано, аз бих заложил на 470-ката + ъпгрейд на паметта и ССД :)

Малко или много е по-ново като технология, макар и не радикално, но все пак. Иначе за изработката и корпуса - мненията са противоречиви - на едни им харесва, на други не :)

Ако имаш вариант да ги видиш на живо - виж ги и прецени ( ССД–то и паметта са ти опция и при по-стария модел )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано, аз бих заложил на 470-ката + ъпгрейд на паметта и ССД :)

Малко или много е по-ново като технология, макар и не радикално, но все пак. Иначе за изработката и корпуса - мненията са противоречиви - на едни им харесва, на други не :)

Ако имаш вариант да ги видиш на живо - виж ги и прецени ( ССД–то и паметта са ти опция и при по-стария модел )

Грубо казано -на цената на нов 470 хасвелл мога да закупя по стария модел с иви бридж +SSD в цената.

Нещата накратко стоят така:

470 + по нов модел с по скъпа памет DDR3L(ако са монтирали нея) + 30-40 процента по добро вградено видео, + по добро външно радеон 8-ма серия 30 процента

4740s + по стабилна сглобка -повече алуминии по шасито, една идея по добра клавиатура, частичен достъп до охлаждането(за почистване) -при 470-липсва достъп. По-студен процесор при стрес тестове.

Хасвелл процесорите са по енергиино ефективни и една идея по производителни 5-10 процента, на цената на повечко топлина. т.е. затова и се отказах от мултимедииния "напомпан"ейсър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е по принцип - определено по-солидни бяха старите, но и новата серия не е за подминаване :)

По отношение на паметта - бях чел нейде че новите дават грешки, когато не са с памет L-стандарт, така че на 99,9% от завода идват с нея.

Иначе това е интересен вариант, поне според мен: 

- HP ProBook 470 H0W68EA 8GB

- HP ProBook 470 E9Y70EA - ей го де с 4-то поколение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Имам следната дилема относно probook серията на HP. Спрял съм се на 17.3" версии на probook 470:

G0 Иви бридж(i7-3632qm) и G1 хасвел варианта(i7-4702qm), както и предшественика му 4740s с i7-3632qm.От една страна по стария модел все още може да се намери на цена от 1430-1480лв но е със иви бридж архитектура. От друга страна 470 е по новия модел -но от това което прочетох за тях е че преобладава повече пластмасата в сравнение с предшественика му, както и клавиатурата е една идея по зле, отделно цената е около 1800лв. Разликата между процесорите в производителността е от порядъка до 10 процента в полза на хасвелл при едни и същи честоти на двата процесора.

Плюс е и вграденото водео 4600 vs 4000 на иви бридж.

Смятам лаптопа да го използвам по дълго време от порядъка на 5-6 години, подобно на стария лаптоп - и от тази гледна точка сматам че стария модел е сякаш по удачен -по здрава конструкция, частичен достъп до охлаждането и др. Отделно може да се инвестира 180лв в едно 120гб ssd -като сметката с него излиза под 1700лв а скороста на работа ще се увеличи допълнително.

Дали това е по-добрия вариант за избор?

1500 лева, 5-6 години? Хм, помислете си отново. Ако искате да го ползвате толкова заложете на модели с поне 50% по-висока цена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1500 лева, 5-6 години? Хм, помислете си отново. Ако искате да го ползвате толкова заложете на модели с поне 50% по-висока цена

Какво да кажа, незнам защо си мислите че лаптоп за 1400-1700лв при това бизнес -среден клас няма да изкара 5-6 години, като се има впредвид че стария сони вайо  скоро ще започне да кара 8-ма година. Същия лаптоп се води нисък клас а в notebookcheck  70 процента от мненията му са негативни. Единствените поражения за толкоз време е заминала батерия и смяна преди година на хард диска.

Ха сега вие ми кажете как да повярвам на това което сте написали по-горе :wink12: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъ ко каза ? Бизнес или среден клас лаптоп няма да издържи 5-6 години ? Що за боклук ще е един лаптоп ако не издържи 5 години, а струва...1500 ? Брат ми преди 4 години си взе един Probook 4520s и до ден днешен е доволен и не му е правил никакви проблеми, а нещото което наистина ме озадачи, е че батерията му още не си е заминала, а си държи доста дълго дори. Да не ти казвам, че ниския клас навремето лаптоп Acer Travelmate 2700 вече е на 8 години и още работи като пушка, че даже и батерията му се износила само с 30%. Аз лично мога и на най-менталявият лаптоп да карам с него 5-6 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъ ко каза ? Бизнес или среден клас лаптоп няма да издържи 5-6 години ? Що за боклук ще е един лаптоп ако не издържи 5 години, а струва...1500 ? Брат ми преди 4 години си взе един Probook 4520s и до ден днешен е доволен и не му е правил никакви проблеми, а нещото което наистина ме озадачи, е че батерията му още не си е заминала, а си държи доста дълго дори. Да не ти казвам, че ниския клас навремето лаптоп Acer Travelmate 2700 вече е на 8 години и още работи като пушка, че даже и батерията му се износила само с 30%. Аз лично мога и на най-менталявият лаптоп да карам с него 5-6 години.

Точно НР в последните години развалиха качеството на машините си. И това че има изключения не променя статистиките. Да не говорим че живота на една машина зависи в голяма степен и от грижите за нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това ми е ясно. Тоя пробуук на времето струваше 1000 лева мисля...и кво ? Досега си работи без проблем и дори сега като си идва, все си носи тоя пробуук и изобщо няма намерение да го сменя. Работи си като пушка, а не от най-скъпите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно НР в последните години развалиха качеството на машините си. И това че има изключения не променя статистиките. Да не говорим че живота на една машина зависи в голяма степен и от грижите за нея

Последната година по-точно с новата 450,470 серия и хасвел процесори, пластмасата е повечко в сравнение с предишните модели от същата серия. Грижите са нея са на първо място -ако не се отклоняваш от правия път -а именно бизнес машина да я товариш с игри, да си карък и да се появи някакъв дефект(все пак е техника), то пробука ще те изкара дълги години. Като цяло избора на лаптоп не се дели на марки а на класове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...