Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Шри Компютърджи

Изключване директно от контакта

Препоръчан отговор

Имам един колега с който на лекции ползваме общ разклонител и ми прави впечатление че той никога не чака лаптопа му да изгасне а дърпа щепсела и стои да ме чака понеже аз не правя така. Лаптопа му е на 4 години, знам за един случай когато му беше изгорял харда. Такова изключване опасно ли е за компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във всеки случай това не е нормалната процедура за изключване и ти го знаеш.

Някога - служебния компютър го изключвах както ми падне и нищо му нямаше, но това не означава, че одобрявам / препоръчам този начин!?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам проблем да се изключва директно от контакта щом е лаптоп, но при условие, че в него има поставена батерия. Тогава просто при изкл. минава на батерия и със затваряне на лаптопа се приспива. При мен тази процедура е трайна практика и проблеми не съм срещал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както писа колегата преди мен, ако има батерия няма проблем. Това не е PC да изгасне веднага и да е вредно за хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вредно е само и единствено за харда, но това беше за старите, разглобявал съм един 2.5" хард и наистина си паркираше четящата глава встрани - далеч от плочата при спиране на тока. Докато при един стар WD400 при спиране на тока, главата пропадаше върху плочата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK, аз го ползвам без батерия, модела лаптоп (и съответно хард) е даден в подписа ми - ще му окаже ли влияние? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без батерия изобщо не е препоръчително да се изключва системно директно от контакта и е възможно да се появи проблем, ако това се прави редовно. Имам обаче въпрос. Имам ли логична причина лаптопа да се ползва без батерия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това, че твърдият диск не е задължително да се повреди, а главите се паркират не означава, че операционната система не може да бъде повредена, ако е записвала или чела някой критичен файл за системата в този момент. Най-малкото се стига до неприятен 1-2 часов процес на инсталиране на операционна система и програми или поправка на текущата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам, ясно. Иначе без батерия - да си я пазя (включвам я веднъж на десетина дни - това е за другата тема, но както и да е тука отвориха въпроса - да си кажа). Не случайно дръвниците в магазина от който си купих машинката за батериите дават гаранция само 6 месеца защото "била консуматив"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоя воля и наистина е тема на друг разговор, но батерията за лаптопа е направена да стои в лаптопа. Не виждам смисъл от това, което казваш да си я пазиш, ама никакъв смисъл. Този лаптоп я изкара 2-3 години я не. Отделно, че много зависи как се съхранява батерията. Обикновено разлика от това дали я ползваш ежедневно или си я пазиш за хубаво, няма голяма що се отнася до нейния пълноценен живот. Ама щом така ти е по-удобно, пази си я на сигурно място в шкафа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоя воля и наистина е тема на друг разговор, но батерията за лаптопа е направена да стои в лаптопа. Не виждам смисъл от това, което казваш да си я пазиш, ама никакъв смисъл. Този лаптоп я изкара 2-3 години я не. Отделно, че много зависи как се съхранява батерията. Обикновено разлика от това дали я ползваш ежедневно или си я пазиш за хубаво, няма голяма що се отнася до нейния пълноценен живот. Ама щом така ти е по-удобно, пази си я на сигурно място в шкафа. 

Някой тук ми беше казал и че батерията имала 300 цикъла на презареждане и в такъв случай като го ползвам всеки ден би имало смисъл. Според теб няма ли такъв лимит? 2-3 години - стига бе! ако се окаже истина - значи съм много сериозно прецакан. чак па толкова малко  :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз моята също я вадех по едно време, но след като установих че мога да си скапя OS-а, харда или най-малко работата (която се случва и да е доста ценна), реших да си я държа в лаптопа. Батерията е читава вече 3,5 години, но много рядко е разреждана до нула. Държи близо 1 час в момента, може и малко повече с повече енергоспестяващи настройки. Лаптопа се е ползвал на големи периоди като настолен (с нужда от преносимост) и най-честият тип разряд-заряд е изтощаване от 100 до 80% (заради sleep режим по време на пренасяне) и включване след това в контакта. Веднъж на 1-2 месеца се случва и пълен разряд до 0%.Това го казвам защото не разбирам от батерии, та вие си преценете дали си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То от батерии на лаптопи кой ли разбира... Те са такава загадка какво има в тях и защо имат толкова много електроника и защо се скапват изведнъж....

Толкова много въпроси на които само производителие могат да дадат отговори. Ама то си е нарочно направено да им се купуват като консуматив, нищо че са скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е`га ти и консуматива... който струва 1/10 от лаптопа... Все едно маслото на кола струваща 20 000 лв. да е 2000 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Е`га ти и консуматива... който струва 1/10 от лаптопа... Все едно маслото на кола струваща 20 000 лв. да е 2000 лв.

Ко? Не?! А ти знаеш ли, че мастиленоструен принтер с цена 80лв, касетата му струва пак 80лв? В днешно време правят боклуци или занижават цените, като избиват парите от консумативите след това(и поддръжката).

.Толкова много въпроси на които само производителие могат да дадат отговори. Ама то си е нарочно направено да им се купуват като консуматив, нищо, че са скъпи.

Оправданието на производителите ще бъде - след Х цикъла батерията става опасна. Имало е случаи на гърмяли батерии и запалени лаптопи в миналото, и то от мажорни производители. Изтегляли са цели серии за замяна на батериите. Друг е въпроса до колко са в полза или ущърб тия ограничения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е моята мастилосруйка струва 140 лв. и едната неоригинална мастилница е 6 лв., все пак е под 5 % :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой тук ми беше казал и че батерията имала 300 цикъла на презареждане и в такъв случай като го ползвам всеки ден би имало смисъл. Според теб няма ли такъв лимит? 2-3 години - стига бе! ако се окаже истина - значи съм много сериозно прецакан. чак па толкова малко  :no-no:

Ми не искам да съм лош пророк, но нищо сигурно няма. Дано машинката ти изкара и 10г. Въпроса е обаче, че пазейки си така батерията един ден ще я извадиш от шкафа и ще установиш, че вече не работи в пълния си капацитет, а само си е събирала прах. Наистина батерията си е консуматив. Колко цикъла има не мога да кажа, всичко е според зависи. Аз имам лаптоп на 4 години и батерията кара долу-горе около 40 мин. Никога не е вадена от машината от както е купен. Когато съм вкъщи основно е включен към зарядното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Е моята мастилосруйка струва 140 лв. и едната неоригинална мастилница е 6 лв., все пак е под 5 % :)

То и китайски батерии има на половин цена. А една мастилница дори пълненето й струва повече от 5лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и китайски батерии има на половин цена. А една мастилница дори пълненето й струва повече от 5лв.

Съпоставянето малко е неуместно, защото китайските неоригинални мастилници имат почти същото качество като оригинала( да не кажа същото) , а за батериите не може да се каже същото. А също и принтера не може без мастила, докато лаптопа може без батерия  :tongue2:

http://www.toner.bg/search.aspx?model=1360

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой тук ми беше казал и че батерията имала 300 цикъла на презареждане и в такъв случай като го ползвам всеки ден би имало смисъл. Според теб няма ли такъв лимит?

Никой не би могъл да предскаже с точност, колко цикъла ще издължи батерията ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Съпоставянето малко е неуместно...

Китайските менте мастилници също толкова може да ти развалят принтера и гаранцията НЯМА да покрие ремонта, колкото и китайската батерия може да не оправдае очакванията или да гръмне.Лаптопа без батерия е настолен компютър.

Никой не би могъл да предскаже с точност, колко цикъла ще издължи батерията ви.

Не знам за всички батерии по 300цикъла, но действително за някои марки и модели има изкуствени ограничения. Какви точно са, освен опитно да види човек или някой да ти подшушне, друг начин няма. Производителя никога няма да признае какъв измекяр е точно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китайските менте мастилници също толкова може да ти развалят принтера и гаранцията НЯМА да покрие ремонта, колкото и китайската батерия може да не оправдае очакванията или да гръмне.

Явно нямаш никакъв опит в тая сфера, а пишеш колкото да спориш. От 8 г. използвам само " китайски менте мастилници" и досега принтер не се е повредил от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Явно нямаш никакъв опит в тая сфера...

Ми не, хич нямам принтер. А ти гарантираш ли, че консистенцията, вискозитета и всички други параметри на мастилото от китаеца отговаря точно на спецификациите на производителя? Какво казва производителя за гаранцията и поддръжката, ако не ползваш оригинални консумативи?Това, че ние тук, с извинение, сме мишки, които зареждаме мастилниците/касетите по 10 пъти с най-евтиното мастило, да ударим кьоравото, не означава че хората в Белият свят правят така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off

Хората, които ползват професионално мастилено-струйни принтери си изкарват парите с това и е оправдано да давт пари и за скъпи консумативи. За хората, които ползват принтер за 100лв. за домашни дейности е безумие да даде 50-80лв. за оригинална мастилница. За офиси и места, където се печатат много документи никой не ползва мастилено-струйни принтери.

/off

За батерията, специално Samsung имат чудесен софтуер за лаптопите им, който позволява да се зарежда батерията до 80% от капацитета и, когато лаптопа се ползва предимно на зарядно, точно с цел да се запази максимално дълго живота и. Лаптоп без батерия е безсмислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...