Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

черная кошка

Защо България бе присъединена към ЕС без референдум?

44 гласували потребители

1. 1. Защо България бе пръсъединена към ЕС без референдум?

• Защото няма демокрация
      9
    • Защото политиците ги е страх от хората да не гласуват против влизане в ЕС
      16
    • Защото политиците са много умни и само те могат да вземат правилното решение
      0
    • Защото българите са глупави и не могат да преценят правилно
      12
    • Друго
      7

Препоръчан отговор

Дано да не бъркам но мисля че единствено България не проведе референдум за влизане в ЕС.Предполагам че хората щяха да гласуват за влизане в ЕС но въпреки това референдум нямаше.В момента САЩ и ЕС смятат референдума в Крим като незаконен и се замислих доколко е легитимно влизането на България без референдум в ЕС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бъркаш, референдум за влизане на България в ЕС не е провеждан. Любопитно е обаче да уточниш защо в анкетата няма нито един непровокативен отговор - може би защото не си прочел/а що е то референдум и ЕС.

Освен това е несериозно да се търси съпоставка между присъединяването на България към ЕС и циркът, т.е. референдумът в Крим - целите са (почти) коренно различни, резултатите - също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да имаше, пак щяхме да влезнем. Именно защото имахме (имаме си по принцип)

информационно затъмнение относно негативите на членството, а те не са малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и не мисля, че формулировката на въпроса е коректна - България не беше присъединена, а се присъедини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То добре , че нямаше рефепендум , че като гледам народа какви управници си избират нищо чудно да бяха гласували против присъединяването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То добре , че нямаше рефепендум , че като гледам народа какви управници си избират нищо чудно да бяха гласували против присъединяването.

А ти си за членство, така ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Именно защото имахме (имаме си по принцип)

информационно затъмнение ...

Информационно затъмнение може да има от наша страна - правителство, медии и т.н. Но има и предостатъчно други източници на информация, които са несравнимо по-коректни. Важното е да се отбележи, че никой от ЕС и по никакъв повод не е обещавал на България, а и на която и да е друга страна-членка, че влизането в ЕС е синоним на блаженство и гаранция за последното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе баш си ни го натресоха тоя ЕС както и всичко, което си решат

и с референдум и без - тука е Абсурдистан, както и на изборите ни подменят гласовете за тва дето тиквите ги устройва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти си за членство, така ли ?

Очевидно да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно да.

Какво ти даде това членство като пълноправен гражданин ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я се изкажи тогава компетентно, какво щеше да ни даде обратното ако не бяхме влезнали в ЕС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен едно голямо нищо че и повече -

вместо да стимулират интелектуалната собственост и правата върху нея - те тия от ЕС я съсипаха и то много бързо

та аз не съм от облагодетелстваните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даде ми свобода , като ходя до англия показвам само бг лична карта.Дава ми въможност да изтегля кредит също от англия за образование там и то с условие да го върна само ако започна да печеля определена сума годишно..достъп до пазара на труда в ЕС... на мои познати даде старт в бизнеса по ЕС програми , България също като държава е реализирала проекти по програмите ... достатъчно ли е?

А на теб отне ли ти нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даде ми свобода , като ходя до англия показвам само бг лична карта.Дава ми въможност да изтегля кредит също от англия за образование там и то с условие да го върна само ако започна да печеля определена сума годишно... на мои познати даде старт в бизнеса по ЕС програми , България също като държава е реализирала проекти по прогаримите ... достатъчно ли е?

хаха големия келепир това с личните карти няма що

абе аз ако имам пари не ми трябва лична карта дето да ми пише ЕС на нея

и като я имам и кво ме топли - направо съм се скъсала да пътувам ша знайш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я се изкажи тогава компетентно, какво щеше да ни даде обратното ако не бяхме влезнали в ЕС?

Не виждам с какво щеше да се промени положението. Нима ще се оправдаете с фондове, европрограми и темподобни - такива от които честния производител не видя нищо.

Даде ми свобода , като ходя до англия показвам само бг лична карта.Дава ми въможност да изтегля кредит също от англия за образование там и то с условие да го върна само ако започна да печеля определена сума годишно... на мои познати даде старт в бизнеса по ЕС програми , България също като държава е реализирала проекти по програмите ... достатъчно ли е?

Нито ми е дало, нито отнело. На теб освен това даде ли ти друго, отне ли ти ? Не нали...

Айде стига с този ЕС, и всичката демагогия. Цялата тази история е за да се противопоставяват големите от Европа на САЩ, нищо повече. 

Нали щеше да се въвежда еврото, къде е до този момент питам аз ? Ами Шенген ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха големия келепир това с личните карти няма що

абе аз ако имам пари не ми трябва лична карта дето да ми пише ЕС на нея

и като я имам и кво ме топли - направо съм се скъсала да пътувам ша знайш...

Ми изкарай пари и си имай , кой ти е виновен ... пък после ако искаш си вземи една калена къща в родопите и си паси овце без да пътуваш никъде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как Чехия, Словакия, Словения, Полша, Балтийските републики не реват срещу ЕС, само бай ти Ганя се чуди що е вътре.... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми изкарай пари и си имай , кой ти е виновен ... пък после ако искаш си вземи една калена къща в родопите и си паси овце без да пътуваш никъде

парите ни се крадат ако не ти е известно

та кво ме топли ЕС пак питам - като затънахме в перачи на пари и корупцията ни залива

Интересно как Чехия, Словакия, Словения, Полша, Балтийските републики не реват срещу ЕС, само бай ти Ганя се чуди що е вътре.... :rolleyes:

то затова бай ти Ганя ходи в тия държави да работи

нали...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам с какво щеше да се промени положението. Нима ще се оправдаете с фондове, европрограми и темподобни - такива от които честния производител не видя нищо...

Въпросният производител не е видя нищо, защото остана с впечатлението (или по-скоро така му го обясниха тия, дето имаха интереси срещу ЕС), че някой ще иде на място във фермата, на нивата или в цехчето му и ще рече: "На ти, байно" тая бала с пари, че да ти е кеф, че си станал европеец!". Лошото е, че и днес има хора, които продължават да вярват в тая илюзия, вместо да заработят по-сериозно и да не си гледат непрекъснато часовника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам с какво щеше да се промени положението. Нима ще се оправдаете с фондове, европрограми и темподобни - такива от които честния производител не видя нищо.

Нито ми е дало, нито отнело. На теб освен това даде ли ти друго, отне ли ти ? Не нали...

Айде стига с този ЕС, и всичката демагогия. Цялата тази история е за да се противопоставяват големите от Европа на САЩ, нищо повече. 

Нали щеше да се въвежда еврото, къде е до този момент питам аз ? Ами Шенген ? 

Човеко ти четеш ли или по точно осъзнаваш ли какво ти казах - дава ми възможност за образование и кариера от нищото в една от най-добре развитите страни в света /това конкретно за мен щото ме питаш лично/ Това според теб малко ли е та питаш пак нещо дало ли ми е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросният производител не е видя нищо, защото остана с впечатлението (или по-скоро така му го обясниха тия, дето имаха интереси срещу ЕС), че някой ще иде на място във фермата, на нивата или в цехчето му и ще рече: "На ти, байно" тая бала с пари, че да ти е кеф, че си станал европеец!". Лошото е, че и днес има хора, които продължават да вярват в тая илюзия, вместо да заработят по-сериозно и да не си гледат непрекъснато часовника.

Да излюзия беше ЕС, и все още е излюзия за много преуспели в различните браншове на стопанството. Съсипаха се толкова мощности, и то производителни уж за по-добро, ама на...

Човеко ти четеш ли или по точно осъзнаваш ли какво ти казах - дава ми възможност за образование и кариера от нищото в една от най-добре развитите страни в света /това конкретно за мен щото ме питаш лично/ Това според теб малко ли е та питаш пак нещо дало ли ми е

Сам си противоречиш - ако искаше кариера и развитие щеше да си останеш тук, а не да гониш чужбината... Нали се изказваш, колко било добре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

парите ни се крадат ако не ти е известно

та кво ме топли ЕС пак питам - като затънахме в перачи на пари и корупцията ни залива

то затова бай ти Ганя ходи в тия държави да работи

нали...

Бай ти Ганя трябва ди изкара чифтето, и да почисти онова в центара на жълтито павета.2-ма 3-ма да ги очисти, ама качествено и демонстративно, след всяко дет на бай ти Ганя решение не отговаря на народното усмотрение,че останалото да гу е шубе да мусли другу ячи. Че тогаз ще дойдат прибалтииците тук да бачкат.

ама е на елементарно законче за забрана на зилинчук от турското нема.

Сакаш стимул на ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да излюзия беше ЕС, и все още е излюзия за много преуспели в различните браншове на стопанството. Съсипаха се толкова мощности, и то производителни уж за по-добро, ама на...

Сам си противоречиш - ако искаше кариера и развитие щеше да си останеш тук, а не да гониш чужбината... Нали се изказваш, колко било добре...

Къде видя да казвам "колко било добре"?Мнението ми е , че е по добре със отколкото без ЕС.А ти щом си против защо не се аргументираш какво му е лошото на ЕС? Или си от цитираните по-горе дето са мислили , че ще завалят реки от благоденствие и сега си разочарован, че някой друг не ни оправя бакиите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде видя да казвам "колко било добре"?Мнението ми е , че е по добре със отколкото без ЕС.А ти щом си против защо не се аргументираш какво му е лошото на ЕС? Или си от цитираните по-горе дето са мислили , че ще завалят реки от благоденствие и сега си разочарован, че някой друг не ни оправя бакиите?

Какво да се аргументирам, достатъчно причини има поради които ЕС не оказва никакво влияние за развитие.

Тази държава без развитие как я виждаш ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-добре да видим собствените си осрани задници ?

И после да мислим за ЕС с добро или лошо :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...