Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Малкия стар войник

Въпрос отностно скоби за зъби?

Препоръчан отговор

Здравейте приятели. Една моя колежка от работата, има проблем с един крив зъб, в смисъл такъв, че зъба не е много крив, но се забелязва когато се усмихне. Въпроса ми към вас е, ще бъде ли възможно на 20 годишно момиче да се сложат скоби, тъй като до сега четохме , че скобите предимно се слагат на деца от 8-14 г. възраст. Ще съм благодарен, да помогнете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва зъболекар да каже.

Познавам хора на по над 30 години, които носят или са носили шини скоро - предполагам, че просто по-сериозни корекции стават по-трудно на такива години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва зъболекар да каже.

Познавам хора на по над 30 години, които носят или са носили шини скоро - предполагам, че просто по-сериозни корекции стават по-трудно на такива години.

Благодаря за отговора. Тя днесна ходи на зъболекар, но той и казал, че вече е късно за скоби и няма да има ефект. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждал съм доста момичета над 20г. да носят някакви скоби, май им казват брекети и щом ги носят значи имат ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя днесна ходи на зъболекар, но той и казал, че вече е късно за скоби и няма да има ефект. 

Има обаче куп други процедури с които може да реши проблема си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Тя днесна ходи на зъболекар, но той и казал, че вече е късно за скоби и няма да има ефект. 

Да смени зъболекара с някой детски (ортодонт).

И да иска скоби а не брекети. По-бавно става, но е по-добре за зъбите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има обаче куп други процедури с които може да реши проблема си.

Например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едните са брекети, другите са шини. Ортодонт, който разбира ще прецени кой вариант е по-подходящ и дали има смисъл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например?

Аз не съм зъболекар, но подходящ отговор би получила при такъв. Всичко е индивидуално и въпрос на желание, средства и малко търпение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една коронка не е ли за предпочитане? Става за нула време и няма да носи грозните скоби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичето няма възможност за бреквти, да отбележа, че проблема й е само с един зъб.! Другите са си наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една коронка не е ли за предпочитане? Става за нула време и няма да носи грозните скоби.

Какво представлява тази коронка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това. Е не е задължително да е метална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това. Е не е задължително да е метална.

Това какво общо има с изкривения зъб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кривият зъб се изпилва, обличасе в метал, покрива се с порцелан и става що-годе като на кино звезда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...