Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

TheMelonRacer

Компа забива!

Препоръчан отговор

Здравейте,

основен проблем ,компа забива без да рестартира, това е при никакво натоварване(освен Google chrome нищо др не товари),темперетурите са нормални проц.30-35 вид. карта 40-50.Забиването представлява забиване на картината,периферията не работи(пример: при опит да сменя чувствителността на мишката, LED който индикира това не сменя цветът си.)След като забие не рестартира аз трябва да го рестартирам форсирано.(не знам дали е от настроики или не но когато натисна рестарт компа се изключва, не рестартира!?).днес се случи 4 пъти като отделно при пускане 1 път заби по същия начин при зареждане на Windows.

От какво може да е проблема? В блока нямаме проблеми със захранването.и преди с е е случвало но по 1-2 пъти на 3 месеца,притеснявам се защото имам много ценно инфо за мен.

конфиг:

дъно-Asrock z68 extreme4
cpu- i7 2600k 3.4ghz
ram- kingston 2x2 ddr3 1333
hd-   wd 500gb
psu- seasonic ss520gb 520w

gpu- geforce gtx 240

Лошото е че не знам как да проверя какво е направило проблем тъй като не ми дава ерор или нещо подобно.

Моля помогнете. 

Извинявам се ако темата не е в правилият раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем със захранването или имаш подути кондензатори по дъното. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някакъв начин да се конкретизира проблема или да се види кое прави дефект. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни и един тест на харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай RAM-a с Win Memtest и харда с HDTune или подобна програма. И щом имаш ценна информация направи си бекъп на данните. Как можеш да разчиташ на един единствен хард да ти пази ценна информация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес нямаше крашове (засега), изтеглих ги двете програми и ще ги пусна в събота

Знам че не е хубаво всичко да вързано на един контакт(пц,периферия итн) възможно ли е вчера да е имало някакви сривове в ел. система което да е довело до проб с крашването(въпросът ми е ако е имало някакъв милисекунден срив то той може ли да доведе до подобен краш или резултата ще е различен.

Не знам дали е от значение но в рамките на 1 седмица си загубих и 3 флашки.Win7 ми изписа че трябва repair дадох ок и след това нито един компютър на който ги проб не ги засича(а и едната се беше нягряла до ~50градуса). Някаква случайност ли е?

малкък едит:

пуснах hd tune проверило е около 250гб засега няма проб.

при memtest започна да сканира около 2гб свобадна рам изчаках го до 40% пак нямаше проб

в събота ще ги държа цял ден и ще пиша тука ако има нещо.

След около 15 мин крашна.

1 завсисимост в първият пост писах че при краш натискам рестарт и компа изгасва, сега натиснах първо за вкл. изчаках ни6то не стана и натиснах рестарт този път изгасна ислед 1 мин се пусна и поиска safe mode.(досега не искаше)

2.Да речем че някъде вътре в слушалките ми окъсява кабела възможно ли е това да е проблема? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...