Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

mitachetoo2

Свързване на компютър към телевизор

Препоръчан отговор

Здравейте.Искам да си купя кабел за връзка от видеокартата към телевизора.Картата е http://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-nvidia-geforce-210-1024mb-gddr3-64bit-hdmi-dvi-pci-e-n210d3-1gi/pd/EDY0DBBBM/ , телевизора има scart букса и аудио/видео.Какъв кабел или преходник трябва да си взема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъвто и кабел да вземеш, връзка няма да осъществиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако имам телевизор с HDMI изход да се свържат с HDMI кабел ще стане ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А точен модел на телевизора ще дадете ли или ще продължаваме да гадаем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А точен модел на телевизора ще дадете ли или ще продължаваме да гадаем?

http://www.zkdoverie.com/uploads/product_ca016035f8c89530d4eeaa26d.jpg Prolux това е точен модел не мога да кажа защото сега не съм вкъщи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако имам телевизор с HDMI изход да се свържат с HDMI кабел ще стане ли?

Да,това е най-добрият вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,това е най-добрият вариант.

Само че трябва да взимам друг телевизор а това най-вероятно ще е лятото и затова питах за сега за някакъв вариант на свързване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази антика,която наричаш телевизор,няма смисъл да се свързва с компютър,защото няма да изкараш дори и 10% от качеството,което се подава от компютъра.Иначе може да се направи свързване с кабел VGA -SCART.А за звука,ще е нужен още един кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази антика,която наричаш телевизор,няма смисъл да се свързва с компютър,защото няма да изкараш дори и 10% от качеството,което се подава от компютъра.Иначе може да се направи свързване с кабел VGA -SCART.А за звука,ще е нужен още един кабел.

Аз си имам тонколони свързани към компютъра,предполагам,че ако стане свързването с видеото и телевизора няма да има проблем със звука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може да се опита с VGA към Composite кабел, но най-добре е да се вземе един конвертер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това ще свърши работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да дава толкова пари, за да гледа нискокачествена картина? Да си вземе телевизор, както е намислил, и да не си дава парите излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз отговарям по въпроса на автора, разсъжденията да ги оставим на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помощта,ще се разкарам из магазините и ще преценя какво да правя. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.zkdoverie.com/uploads/product_ca016035f8c89530d4eeaa26d.jpg Prolux това е точен модел не мога да кажа защото сега не съм вкъщи

Съмнява ме този телевизор да има HDMI. Дори и подобен на него модел...

Преди много време правих опит да свържа видеокартата със телевизор с кинескоп чрез S-video към S-video кабел. Някак си успях. Дори и цветове след време изкарах. Но образът не беше хубав и трептеше много. Свързване се прави само с LCD телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл от това, което искаш да направиш. Аз имам едно старо Сони и дадох сумати пари за кабели преди години и накрая кво стана гледам размазано, гадно с много лошо качество и хвърлих всичко в коша барабар с тв-то........Сега новия ми телевизор е лед Филипс вързал съм го hdmi to hdmi и проблеми никакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че някой не е успял, не означава, че е невъзможно да се постигне качество, приемливо за ТВ с кинескоп. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че някой не е успял, не означава, че е невъзможно да се постигне качество, приемливо за ТВ с кинескоп. 

Сподели какво се е получило, че и мен ме вълнува този въпрос. Имам хубав 29 инча телевизор JVC с два скарта и AV вход и ми се иска, ако е възможно като сваля от лаптопа филм да го гледам на него. Сега гледам на него Булсатком и картината е перфектна. LCD итата ряпа да ядат ! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели какво се е получило, че и мен ме вълнува този въпрос. Имам хубав 29 инча телевизор JVC с два скарта и AV вход и ми се иска, ако е възможно като сваля от лаптопа филм да го гледам на него. Сега гледам на него Булсатком и картината е перфектна. LCD итата ряпа да ядат ! ;)

Да ти кажа честно продадох видео картата защото изникнаха непредвидени неща и не съм пробвал скоро сигурно ще пробвам и ще ти пиша на лично ако го изпробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ето и моят проблем...Купих си LED телевизор SAMSUNG и искам да го свържа с компютъра.Телевизора има hdmi изход а пък видеокартата няма има само vga изход.Затова реших да си купя кабел който от едната страна е hdmi а от другата е vga.Сложих го и нищо не се получава няма сигнал.Незнам какво да правя моля за помощ....Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте да видим каква е видеокартата ви.По принцип,трябва да се променят някои настройки и нещата се получават.

Но не очаквайте чудеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като няма HDMI би трябвало да има DVI, който също е цифров интерфейс. В момента предаваш аналогов сигнал към цифров приемник и няма как да изкараш картина. Вземи си DVI-to-HDMI кабел. Съжалявам, но с този D-Sub to HDMI само си се набутал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да имам такъв изход защо ли първо не попитах а тогава да купувам каквото и да е 6 лв струваше кабелчето.А ще може ли да се изкара и звук през телевизора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням май чак от HD4000 серията можеха да изкарват звук през DVI и то само с приложения в комплекта на видеокартата DVI-to-HDMI адаптер(може и да греша де и да е от HD3000 серията). Обикновените DVI to HDMI адаптери не предаваха и звук.

п.п.

Ето това е адаптера, който изкарва и звук от AMD видеокарти - http://www.ebay.com/bhp/hdmi-to-dvi-with-audio

Обаче изобщо не мога да се сетя от коя серия нагоре видеокарти работеше

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...