Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Красимира Давидова

Въпрос относно листеза на гръбнака

Препоръчан отговор

Здравейте , имам следният въпрос, преди 2 години си направих рентгенография на гръбнака на горните два дяла - шиен и торакален. Принудих се , защото имах чести сърдечни оплаквания и изтръпване на лявата ръка и крак. Резултатите са следните : Нормален образ на шийните прешлени и дискови нива.Релативна листеза С4-С5. Умерено изразена хиперплазия на напречните израстъци на С7 - двустранно. Торакален гръбначен отдел: леко изразена лявоконвексна сколиоза с макс.пункт Th10. 

Не предприех никакви мерки , освен инжекции тъй като се бях схванала страшно много от врата , по лявата ръка до кръста. Миналата седмица посетих неврохирург, който ми назначи скенер на шиен дял, но ми снимаха само началната част от торакалният, тъй като ми бяха нужни две направления. Резултата от скенера е без наличие на дискови хернии и не нарушена структура на канала. Доктора ми изписа Милгамма и Профенит свещички, от които нямам резултат и подобрения. Болката си е една и съща. Родих преди една година - секцио, тъй като детео ми имаше проблем с едното краче и не стана по нормален път. Но държа да отбележа,че проблемите ми с гръбнака и болките , които изпитвам са от преди да забременея дори. Имам болки в дясната тазобедрена става, когато лежа на дясната страна, болки не силни при вдишване ,когато съм наведена и не голямо ограничение в движенията на врата на ляво. Моля, ви кажете ми какво да направя , как да постъпя и дали да потърся друго мнение от неврохирург или да се доверя на сегашния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Г-жо тези неща са за лекари-специалисти, не смятам за уместно проблем от такова естество да се обсъжда по форуми. Ако ви боли зъб е друго, но шийни прешлени и тем подобни неща са си за специалист. Взимайте ако трябва 5 направления и отивайте докато не е станало прекалено късно. Тук освен да пишете Вие и Ние някакви небивалици нищо друго няма да постигнем. Затова личния лекар, направлението и при специалистите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Г-жо тези неща са за лекари-специалисти, не смятам за уместно проблем от такова естество да се обсъжда по форуми. Ако ви боли зъб е друго, но шийни прешлени и тем подобни неща са си за специалист. Взимайте ако трябва 5 направления и отивайте докато не е станало прекалено късно. Тук освен да пишете Вие и Ние някакви небивалици нищо друго няма да постигнем. Затова личния лекар, направлението и при специалистите.

Случайно , прочетох че лекар е дал мнение тук и поради тази причина писах и аз, не съм имала за цел да "затормозявам" сайта излишно! Благодаря за съветите все пак 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Г-жо я влезе лекар, я не. Не съм казал, че затормозявате сайта, а просто, че не е уместно за такъв проблем да търсите помощ по форуми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно , прочетох че лекар е дал мнение тук и поради тази причина писах и аз...

Лекари май има двама, но дали някой от тях ще види темата е друг въпрос. А те с каква специалност са не знам.

Няма лошо да питате, но не очаквайте кой знае каква помощ. За вашия проблем се иска висококвалифициран специалист и добри рентгенови снимки. Всеки има право да потърси второ мнение от друг специалист ако се съмнява в първия. Може пък една и съща снимка двама или трима лекари да я разчетат различно.

П.С.Често се случва. От там тръгват грешните диагнози или така наречените "лекарски грешки" както ги казват по новините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лекари май има двама, но дали някой от тях ще види темата е друг въпрос. А те с каква специалност са не знам.

Няма лошо да питате, но не очаквайте кой знае каква помощ. За вашия проблем се иска висококвалифициран специалист и добри рентгенови снимки. Всеки има право да потърси второ мнение от друг специалист ако се съмнява в първия. Може пък една и съща снимка двама или трима лекари да я разчетат различно.

П.С.Често се случва. От там тръгват грешните диагнози или така наречените "лекарски грешки" както ги казват по новините.

Да, съгласна съм с вас, аз не търся професионална помощ, а просто съвет...иначе си действам по въпроса, не бих се оставила ей така да отминат нещата , хубав ден ви желая

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Красимира!

Ако може да дадете малко повече инфо за болките- къде са най-силни, характерът им, кое може да ги засили и кое- облекчи / веднъж пишете за изтръпване, после за болки в тазобедрената става- малко е объркващо…./ Колегата- неврохирург явно не е успял да даде някакво заключение поради липса на ДТ на шиен отдел, но при подозрение за компресия на гръбначния мозък това изследване е задължително. Не мога да дам ясен отговор какъв е точно проблемът без среща и преглед  / не е възможно да се срещнем, живея извън България /, но според описанието прилича на артроза   с вторични мускулни болки. ДТ на шиен отдел е необходим за да се изключи дискова херния в шийния отдел. Сърдечните оплаквания, както и тези от тазобедрената става нямат пряка връзка с промените в гр. стълб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Красимира!

Ако може да дадете малко повече инфо за болките- къде са най-силни, характерът им, кое може да ги засили и кое- облекчи / веднъж пишете за изтръпване, после за болки в тазобедрената става- малко е объркващо…./ Колегата- неврохирург явно не е успял да даде някакво заключение поради липса на ДТ на шиен отдел, но при подозрение за компресия на гръбначния мозък това изследване е задължително. Не мога да дам ясен отговор какъв е точно проблемът без среща и преглед  / не е възможно да се срещнем, живея извън България /, но според описанието прилича на артроза   с вторични мускулни болки. ДТ на шиен отдел е необходим за да се изключи дискова херния в шийния отдел. Сърдечните оплаквания, както и тези от тазобедрената става нямат пряка връзка с промените в гр. стълб.

Здравейте, да бих описала - болките са най-силни според мен точно в средата на торакален отдел , усещането сутрин е като разкъсване ако мога така да се изразя, най-силни са сутрин докато се раздвижа малко. После отшумяват, появяват се при резки движения и вдигане на по-тежки предмети, а също и когато вдигам детенцето си от земята, напоследък имам постоянно усещане за схванатост,  точно между двете плешки, много често и когато съм седнала при дълбоко вдишване, както и при застудяване на времето. Болките в тазобедрената става се появиха по време на бременността и може би е следствие от нея. Изтръпването го получавам например при масаж ми изтръпва малкият пръст на лявата ръката винаги, и когато си държа ръцете вдигнати над нивото на глават повече от 1 минути и започва едно усещане изтръпване и същевременно т.н "иглички"отново само малките пръсти но и на двете ръце . Имам направен скенер на шиен и много малко от торакален отдел, няма наличие на дискови хернии или нарушаване на канала, така каза лекуващия ми доктор . Казвам за оплакването в сърдечната област , защото кардиоложката каза че изключва проблеми със сърцето и ми направи леки почуквания по гръбнака при прегледа, които бяха болезнени много на две-три места , тя ми каза че би могло да е свъсразно с гръбнака и заради нея отидох на ренген .  Това е , което мога да опиша, сега в четвъртък съм пак на преглед при него, а за изкривяването каза че нищо няма да предприемаме ще го следим периодично. Това е което мога да кажа, много Ви благодаря за отговора,исках просто да разбера от каква сериозносте горе долу проблема, тъй като мисля че не мис е обърна вниманието от което имам нужда, ще трябва да потърся и друго мнение май... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...