Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Khalifa

Монитор за около 200 лв

Препоръчан отговор

Здравейте.Търся си монитор около 200-тина лв. Спрял съм се на този.

Крайна цена 205,33 лв.

Какво мислите за него? Ще се ползва за обикновените неща-интернет и игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е най-доброто решение за тези пари! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е най-доброто решение за тези пари! 

Какви са му с няколко думи предимствата пред останалите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайна цена 205,33 лв.

Завиши леко бюджета  LED AH-IPS Philips 23", Wide, Full HD, HDMI, MHL, Лъскавочерен, 234E5QHSB  с безплатна доставка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Завиши леко бюджета  LED AH-IPS Philips 23", Wide, Full HD, HDMI, MHL, Лъскавочерен, 234E5QHSB  с безплатна доставка!

Малко се плаша от емаг..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко се плаша от емаг..

Има някой друг колега ,които се оплакват от фабрично повредени стоки , но досега от много места хората поне са доволни от бързото отсраняване на проблема - било то нова част, подмяна с друга алтернативна или връщане на парите!

Аз лично имам закъпени доста работи от там и съм нямал каквито и да е проблеми!

Дори успях да купя 24" ИПС монитор за 195лв. , друг колега пък няколко часа след мен го поръча на 139лв. - та поне с цени са ме изумявали.

Избора е лично твой и най-добре сам да прецениш дали да пазаруваш от тях!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайна цена 205,33 лв.

За избрания модел нищо не мога да кажа. Ползвам няколко продукта на марката и съм доволен.

От същия сайт си купих G2222HDL опаковката си беше оригинално запечатана (аз така поисках, за да съм сигурен че не е мостра)  монитора вече четвърта година бачка без никакви забележки.

Единствения минус е че пристига без кабели може би заради ниската цена производителя ги е спестил.

От магазина съм изключително доволен много коректни и ако възникне проблем оказват съдействие и го решават максимално бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз съм скептичен относно тоя монитор. Един колега тук имаше проблем с него и по-точно с наличието на ШИМ. Освен това така и не успя да инсталира SmartControl. Монитора е евтин и не поддържа професионалната версия на тоя софтуер. Но пък друга версия не може да се намери на сайта на Филипс. А без тоя софтуер монитора е пълен боклук според мен. Орязан отвсякъде.  Всъщност, нали ти му го препоръча? След това човека го разкара и си купи друг, но това е отделен въпрос. А аз така и не можаях да разбера, защо Филипс вършат такива глупости. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз съм скептичен относно тоя монитор. Един колега тук имаше проблем с него и по-точно с наличието на ШИМ. Освен това така и не успя да инсталира SmartControl. Монитора е евтин и не поддържа професионалната версия на тоя софтуер. Но пък друга версия не може да се намери на сайта на Филипс. А без тоя софтуер монитора е пълен боклук според мен. Орязан отвсякъде.  Всъщност, нали ти му го препоръча? След това човека го разкара и си купи друг, но това е отделен въпрос. А аз така и не можаях да разбера, защо Филипс вършат такива глупости. 

Май ще отида на бенq- то.

Губя ли нещо ако го свържа вместо с dvi/hdmi с vga? (Kaто качество на картината,звука на hdmi не ме интересува)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този колегa освен от нaличието нa шим зa друго лично нa мен не се е оплaкaл. Aз лично ползвaм монитор с трепкaщa подсветкa и мен не ме дрaзни или поне моите очи зa сегa го понaсят.Нa мен пък не ми е ясно кaк преди половин годинa ,кaто не се говореше зa тоя шим - всички монитори с ипс бяхa чудни. Колегaтa с критериите и пуснaлия темaтa просто нямaт избор зa читaв модел без шим(освен един модел нa бенк зa около 270лв.-зa който не мисля че е по-добре от филипсa или aок) тa когaто бюджето го позволя дa се предлaгaт тaкивa, но с този бюджет просто не стaвa!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този колегa освен от нaличието нa шим зa друго лично нa мен не се е оплaкaл. Aз лично ползвaм монитор с трепкaщa подсветкa и мен не ме дрaзни или поне моите очи зa сегa го понaсят.Нa мен пък не ми е ясно кaк преди половин годинa ,кaто не се говореше зa тоя шим - всички монитори с ипс бяхa чудни.Колегaтa с критериите и пуснaлия темaтa просто нямaт избор зa читaв модел без шим(освен един модел нa бенк зa около 270лв.-зa който не мисля че е по-добре от филипсa или aок) тa когaто бюджето го позволя дa се предлaгaт тaкивa, но с този бюджет просто не стaвa!

Вярно, така е. Моя също ползва ШИМ и също е Philips, но 239C4QH Blade 2. Мен също не ме дразни и не го забелязвам. Но проблема при тоя колега бе и друг, поради което мен ми падна в очите тоя Филипс. Просто не можеше да се инсталира Smart Control или по-точно се инсталираше, но повечето функции бяха заключени и на практика бе безполезна тая програма. Или той не правеше нещо както трябва или наистина това е проблем за тоя монитор. А със Smart Control  има възможност за калибровка на цветовете, запомняне на различни настройки, достъпни в десктоп менюто, както и много други полезни и не толкова полезни екстри. Без тоя софтуер, монитора е умрял за мен. Просто има 3 или 4 стандартни настройки, които според мен не стават за нищо. Поне при мен заводските настройки са неизползваеми с изключение на една - икономичния режим. И разбира се sRGB, но тя не е за всекидневно ползване. Иначе предполагам монитора като цяло е добър и по-точно матрицата му. Но за да стане наистина добър, е добре да има възможност за пълноценно използване на тоя софтуер. А при тоя евтин монитор пише, че пристига със Smart Control Lite, което на практика се оказа лъжа. Монитора идва със Smart Control Pro, но както казах, повечето функции са блокирани или ги няма.  Ето затова съм скептично настроен точно към тоя модел.

Май ще отида на бенq- то.

Губя ли нещо ако го свържа вместо с dvi/hdmi с vga? (Kaто качество на картината,звука на hdmi не ме интересува)

Нека някой с Benq  ти каже това. Аз ще кажа, че при мен картината е доста по-гадна и се налага нова калибровка. Въпреки всичко, пак е гадна.  Обаче колегата, който споменах горе твърди, че и с VGA  картината е добра. Нямам причина да не му вярвам. Явно всичко е до марка и до човек. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То най-добре с калибратор да се настроии монитора, щото при ръчна калибровка трябва доста заигравка и най-вече опит че да стигне до някой задоволителен резултат!

За 260-270лв.(за 22" модел) може да пробва новата серия на ЛГ , по-характеристики ги дават с фабрична калибровка , без шим и ползват AH-IPS матрица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Софтуерната калибровка също върши работа за домашни условия. Проблемът обаче не е в нея, а в липсата на някои екстри, като например различни настройки. Специално със Smart Control може да се направи следното:

Публикувано изображение

Имаш поне 8 настройки на картината( като контраст/осветеност), както и безброй други, които може да направиш и запомниш. Това го няма при евтиния Филипс или по-точно колегата не можа да го направи. Аз купих преди време един TN монитор на Филипс за 220 лева и нямаше тоя проблем, но при тоя на колегата го има. Нямаше да пиша тук, ако не се бях занимавал с това дни наред и ако не бях търсил решения на проблема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парите се увеличиха и дилемата ми е :

Крайна цена 272,83 лв.

или

BB код:

Обща стойност - 263.17 лв. с ДДС

Кой е за предпочитане? Дъното ми няма HDMI,а първият може да се свърже само с hdmi  и vga. Вторият има DVI-D и VGA,но е с ips,а не с ah-ips както първия.
Примитивно ли е да свържа ips/ah ips монитор с vga кабел? 
ah-ips или ips?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...