Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Антон Иванов

Понижено FPS и други проблеми.

Препоръчан отговор

Здравейте. Ползвам Lenovo ThinkPad E530c с Windows 8.1 Enterprise. Като рестартирам лаптопа Windows-a зарежда и след това стои само черен екран, не ми дава да си въведа паролата и да си вляза в акаунта. Трябва да го спра от копчето и пак да го пусна. Другият проблем ми е при една игра. До вчера я играех с около 90-100 fps на най-високи характеристики, а сега на каквито и да е характеристики играта ми върви с около 30-40 fps при положение че framerate-a ми е uncapped. Другото е при Google Chrom. Когато съм го минимизирал и пак го пусна горната част от програмата стои черно и трябва да разходя курсора на мишката за да се оправи. Също така някои от думите в каквато и да е страница е двойно подчертана в зелен цвят и като си сложа курсора на дадената дума в зелено, ми излиза нещо като реклама. Днес ползвах MyDefrag както и Ccleaner, но въпреки това играта пак ми върви на 30-40 fps, както и проблема с Google Chrome-a също си остана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добра идея да играеш игри на лаптопа, това е преносима машина. Относно другите проблеми какво да кажа - все пак е Window$, без преинсталации и профилактики няма как да ти работи пълноценно ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добра идея да играеш игри на лаптопа, това е преносима машина. Относно другите проблеми какво да кажа - все пак е Window$, без преинсталации и профилактики няма как да ти работи пълноценно ОС.

Знам, че все пак е лаптоп, но играта не е с кой знае какви изисквания? Също така лаптопа го ползвам от 6 дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че все пак е лаптоп, но играта не е с кой знае какви изисквания? 

Е, и ?

Няма значение каква е играта, съсипваш си машинката от прегрявания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, и ?

Няма значение каква е играта, съсипваш си машинката от прегрявания.

Ами ползвам поставка с вентилатор, който уж охлажда? Не съм усетил лаптопа да е горещ до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ползвам поставка с вентилатор, който уж охлажда? Не съм усетил лаптопа да е горещ до сега.

Не, няма да ти помогне особено. Максимум 2-3 градуса надолу, нищо повече. Това, че ти не си усетил по-топъл лаптопа, не означава непременно че не грее. Има си програми за следене на температурата, свали и провери по време на игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като рестартирам лаптопа Windows-a зарежда и след това стои само черен екран, не ми дава да си въведа паролата и да си вляза в акаунта 

Омазал си регистрито в Win-а

Другият проблем ми е при една игра. До вчера я играех с около 90-100 fps на най-високи характеристики, а сега на каквито и да е характеристики играта ми върви с около 30-40 fps при положение че framerate-a ми е uncapped.

Може да е заради сумати неща. Виж дали нещо го натоварва допълнително през таск мениджъра.

Температури по време на игра ? Ако NVIDIA-та вдига над 75 - 80 градуса, ще почне да забавя ( като тротлинг при процесорите)

Другото е при Google Chrom. Когато съм го минимизирал и пак го пусна горната част от програмата стои черно и трябва да разходя курсора на мишката за да се оправи. 

Доста си го натоварил с табове или рам-та ти е пълна. Пък може и процесора да е на 100%

Също така някои от думите в каквато и да е страница е двойно подчертана в зелен цвят и като си сложа курсора на дадената дума в зелено, ми излиза нещо като реклама. 

Има едни гадини, плъгини в браузърите дето сами се инсталират и показват реклами. Деинсталирай ги.

Днес ползвах MyDefrag както и Ccleaner, но въпреки това играта пак ми върви на 30-40 fps, както и проблема с Google Chrome-a също си остана.

Пробвай malware-bytes

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ама така като гледам, май ще е най-добре да удариш преинстал на win-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да ти помогне особено. Максимум 2-3 градуса надолу, нищо повече. Това, че ти не си усетил по-топъл лаптопа, не означава непременно че не грее. Има си програми за следене на температурата, свали и провери по време на игра.

Е не ми се качва температурата толкова много. 

Е не ми се качва температурата толкова много. 

А и не играя всеки ден, нито пък по много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуф...

Дай една снимка от task manager-а и от AIDA-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуф...

Дай една снимка от task manager-а и от AIDA-та.

Ти си смени аватара, че така ще изгориш..... Кво обиждаш така хората, които помагат тук и си гледат работата и не се занимават като теб с ла*няни истории....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си смени аватара, че така ще изгориш..... Кво обиждаш така хората, които помагат тук и си гледат работата и не се занимават като теб с ла*няни истории....

ла*няни истории? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ла*няни истории? 

Имаше предвид мен.

Иначе като гледам в таск мениджъра нищо не го натоварва, само си затваряй браузърите за да ти се освободи рам (просто препоръка). А какви са температурите по време на игра ? Дай една снимка от AIDA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше предвид мен.

Иначе като гледам в таск мениджъра нищо не го натоварва, само си затваряй браузърите за да ти се освободи рам (просто препоръка). А какви са температурите по време на игра ? Дай една снимка от AIDA

Да изтегля AIDA64? И да пусна тест докато играя? Ок ей сега ще го направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, просто дай снимка на температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забележи на всеки отворен таб какво голямо натоварване идва от Хрома! Може да имаш някакви разширения, които смучат рам. Със сигурност Хрома е проблемен. Цъкни Шифт + Ескейп за да видиш диспечера на задачите на Хром. И ако има добавка, която товари, а не ти е нужна я разкарай. За почерняването на браузъра при възтановяване след минимизиране няма какво да направиш на този етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забележи на всеки отворен таб какво голямо натоварване идва от Хрома! Може да имаш някакви разширения, които смучат рам. Със сигурност Хрома е проблемен. Цъкни Шифт + Ескейп за да видиш диспечера на задачите на Хром. И ако има добавка, която товари, а не ти е нужна я разкарай. За почерняването на браузъра при възтановяване след минимизиране няма какво да направиш на този етап.

Благодаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се обаче, защо като имам 6GB RAM Nvidia GT635 2GB i5-3230M, тъпата League of Legends ми върви с 40 fps на каквито и да е характеристики? :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...