Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Johnnie Walker

Компютъра забива

Препоръчан отговор

Здравейте, от скоро започна компютъра да ми забива , само по време на игра , след като пусна някоя игра и през 5-10 минути замръзва екрана , ако почна да натискам алт и ф4 или контрол алт и делете, екрана става на едни чертички и се рестартира компютъра ето ми параметрите:Intel Pentium G2020 2.9GHz 

4GB RAM 1333MHz

MSI Radeon HD6570 OC edition 1GB ddr3

Motherboard MSI H61M-P20(G3) 

За сега ми е ставало на игри като battlefield 3, diablo 3, GTA San Andreas, други не съм пробвал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са температурите на компонентите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са температурите на компонентите?

Видео картата извън игра е около 30 градуса , в игра е 35Процесора е около 40-45 градуса както и дъното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са добри.Ще трябва да тествате компонентите.

Memtest за рам-паметта

HDTune за хард-диска

Пробвайте с друго захранване.Всъщност,какво е то?

Може да закачите картата ви на някой друг компютър и да видите там как действа.Вижте и само на вграденото видео как са нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са добри.Ще трябва да тествате компонентите.

Memtest за рам-паметта

HDTune за хард-диска

Пробвайте с друго захранване.Всъщност,какво е то?

Може да закачите картата ви на някой друг компютър и да видите там как действа.Вижте и само на вграденото видео как са нещата.

Захранването е delux ATX 450W A4, сега ще пробвам програмите

При хард диска няма проблеми, рам паметта става бавно но сега е на 15% и няма грешки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава и да тествате картата ви.

Захранването е тиктакаща бомба,да имате в предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имаш в предвид под това? Трябва да го сменя ли?

Възможно ли е да е от захранването защото издава един странен леко тракащ звук и не е чистено от около 10 месеца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и така смяташ да го отваряш,огледай го за подути кондензатори.

Огледай и дъното за такива кондензатори.

След като тестваш всичко поотделно,дари и по аналитичен начин,остава да направиш една антивирусна проверка тук,във форума.Има си тема за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тества ли вече картата на друг компютър,че казваш дето е добре?

А какво става,като си с вградената карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а какви игри играеш? видео картата може да ти е 1GB но ако ти е 128Mbit може и от картата да е, тези гигабайти където ги дават е само да замазват очите на консуматорите, правил съм тестове и моята gtx 260 896MB 448-bit вървят игри много по-добре отколкото някоя с 1GB 128Mbit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, просто писах от телефона. Видео картата ми е 128 битова , но преди не съм имал проблеми с посочените отгоре игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, просто писах от телефона. Видео картата ми е 128 битова , но преди не съм имал проблеми с посочените отгоре игри.

Виж си процесите в таск манажера, също виж процесора дали в Idle има високи стойности, напоследък пипнах вирусче дето ми копае коини и процесора в idle ми беше 80-90% яко чистене падна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте днес като се прибрах какво забелязах, май е проблема е във видео картата

post-321711-0-78347500-1395317920_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте днес като се прибрах какво забелязах, май е проблема е във видео картата

Публикувано изображениеsnimka.png

Имате вградено видео в процесора, пробвайте как се държи компа с него. Не че игрите ще му тръгнат много много, но тази картинка си е за притеснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като рестартирах компютъра, изчезнаха работите от снимката и се вижда нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако е на артефакти това е лошо, графичния процесор може да си е заминал от препържване или не ефективно охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако е на артефакти това е лошо, графичния процесор може да си е заминал от препържване или не ефективно охлаждане.

От време на време си пускам една програма на Msi- afterburner и от там си бууствам core clock-a от 650 до 675 и memory clock-a от 667 на 870, но не за постоянно, и разлики в температурите няма картата в игра не мърда от 36 градуса, извън игра е 28-30

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От време на време си пускам една програма на Msi- afterburner и от там си бууствам core clock-a от 650 до 675 и memory clock-a от 667 на 870, но не за постоянно, и разлики в температурите няма картата в игра не мърда от 36 градуса, извън игра е 28-30

Не можахме да разберем,на вградената карта смятате ли да пробвате нещо,или просто така ще даваме разни съвети без вие да ги изпълнявате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл и да коментираме значи.Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да попитам като свържа кабела от монитора към графичното ядро на процесора и не излиза картина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно от това ти стават тия артефакти, гледай да не го ползваш това без правилното охлаждане. Може вече да е станало прекалено късно обаче.Изключи я тая програма и си върни нормалните настройки и кажи мнение след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно от това ти стават тия артефакти, гледай да не го ползваш това без правилното охлаждане. Може вече да е станало прекалено късно обаче.Изключи я тая програма и си върни нормалните настройки и кажи мнение след това.

Пробвах да инсталирам уиндоус наново и нищо не стана обаче в event viewer-a , ми излиза тая грешка

The driver detected a controller error on DeviceIdeIdePort0.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...