Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

napafkaN

Перката на лаптопа ми спря да работи.Как да я оправя ?

Препоръчан отговор

Здравейте от вчера имам този проблем и саответно лаптопа прегрява и се изклучва сам,но вчера незнайно как тръгна наново как мога да я оправя без да го отварям сама си трагна ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не разбирате - на сервиз за почистване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте от вчера имам този проблем и саответно лаптопа прегрява и се изклучва сам,но вчера незнайно как тръгна наново как мога да я оправя без да го отварям сама си трагна ?

Или го отваряте и почиствате или го давате на сервиз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не разбирате - на сервиз за почистване.

Лаптопа е чистен преди 1 седмица и то от сервиз (какво са му чистели незнам ....)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(какво са му чистели незнам ....)

Ние пък още по-малко. Намерете си качествен сервиз, а не квартален такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние пък още по-малко. Намерете си качествен сервиз, а не квартален такъв.

В техномаркет го носих защото е в гаранция ,ако това е квартален сервиз -_- а точно докато го пиша перката се вклучи пак сама от самосебе си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В техномаркет го носих защото е в гаранция ,ако това е квартален сервиз -_- а точно докато го пиша перката се вклучи пак сама от самосебе си ?

Техномаркет може и да не е квартален сервиз но почистването може да е направено като в квартален.Много сервизи имат навика да почистват с шпрей за въздух-колкото да отбият номера.За мен този метод не е почистване а набиване на боклуците в лаптопа.Най доброто почистване е след разглабяне и пълно изчистване на областта на вентилатора,радиатора и най вече около охлаждащата тръбичка.Аз съм разглабял моят лаптоп поне 20 пъти и за да не прецакам някой ден кабелче или нещо друго съм направил отвор 0.5х0.5 см.в предната частна лявата панта на дисплея-отвор който е на 1-1.5 мм.разстояние от и над тръбичката и радиатора-мястото където се събира най много фин боклук поради постоянното му нагнетяване от вентилатора.Изключвам лаптопа и през отвора с прахосмукачката от 2000 вата изсмуквам всичко(без никакво разглабяне).Като свърша с въпросното почистване и през другите отвори,преди да включа лаптопа залепям една малка лепенка от лейкопласт за да запуша направеният от мен отвор за да няма движение на въздух от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В техномаркет го носих защото е в гаранция ,ако това е квартален сервиз , а точно докато го пиша перката се вклучи пак сама от само себе си ...

Щом изключва от прегряване,използвай си гаранцията.В противен случай,ще изгори нещо и ще останеш без лаптоп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом изключва от прегряване,използвай си гаранцията.В противен случай,ще изгори нещо и ще останеш без лаптоп...

Едва ли е някакъв нов модел лаптоп с термореле при който като достигне определена температура на загряване вентилатора автоматично да се включва за охлаждане(като вентилаторните перки на леките коли).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е някакъв нов модел лаптоп с термореле при който като достигне определена температура на загряване вентилатора автоматично да се включва за охлаждане(като вентилаторните перки на леките коли).

Te всички лаптопи са точно на този принцип.Вентилатора се включва при повече загряване и се изключва ,когато падне температурата.Тревожното тук е,че лаптопът прегрявал ,след което сам се изключва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Te всички лаптопи са точно на този принцип.Вентилатора се включва при повече загряване и се изключва ,когато падне температурата.Тревожното тук е,че лаптопът прегрявал ,след което сам се изключва.

Възможно е-не знам.Моят лаптоп от когато е купен никога не му е спирал вентилатора.Духа постоянно 24 часа в денонощието.Единствено въздухът който изкарва при голям товар е по топъл и оборотите по високи,иначе при спокойно положение духа хладно,леко и не се чува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ти си по-прав понеже когато го вклуча дори тогава не се вклучва перката а когато и скимне един вид се вклучва сама

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ти си по-прав понеже когато го вклуча дори тогава не се вклучва перката а когато и скимне един вид се вклучва сама

Дай го на сервиз за да не изгориш нещо.При включване на бутона перката трябва да включи на по високи обороти за 2-3 секунди и после да ги нормализира.Според мен трябва да духа леко и спокойно а при товар чрез терморелето оборотите да се повишават при загряване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай го на сервиз за да не изгориш нещо.При включване на бутона перката трябва да включи на по високи обороти за 2-3 секунди и после да ги нормализира.Според мен трябва да духа леко и спокойно а при товар чрез терморелето оборотите да се повишават при загряване.

Значи когато го вклуча не се вклучва пускам примерно някоя тешка игра ,прегрява ,но пак не се вклучва и чак след около час,час и нещо се вклучва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи когато го вклуча не се вклучва пускам примерно някоя тешка игра ,прегрява ,но пак не се вклучва и чак след около час,час и нещо се вклучва ?

Играене на игра на лаптоп без вентилатор-идеалната комбинация да го изгориш максимално бързо.Не пускай никакви игри-те товарят.Дай го на сервиз,иначе ще трябва да събираш пари за нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече за трети път в темата ще кажа - сервиз, и без игри !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече за трети път в темата ще кажа - сервиз, и без игри !

Абе теб кой те пита с човека говорим той пак се меси като муха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе теб кой те пита с човека говорим той пак се меси като муха

Я по-спокойно с репликите.

Не стига, че съвети ти се дават, а ти определения раздаваш. Каквото искаш това си прави, ако щеш си опечи картата на лаптопа. Мен въобще не ми дреме, ни най-малко !

Аз съм дотук със съветите в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...