Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

pafk0

Видео карта Geforce 9500GT

Препоръчан отговор

Въпросът ми е : дали тая видео карта GeForce 9500gt ddr2 ще тръгне на моята дънна платка - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2507#ov PCIE_16 slot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не тръгне, няма да е заради липса на съвместимост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не тръгне, няма да е заради липса на съвместимост. 

Значи мога да я сложа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се. Съвместима е по принцип. Единствено гледам PCI-E x16  слота работи в х8 режим, но това е без значение за тая видеокарта, че и за много по-бързи от нея. Вярно, има единични случаи на несъвместимост на някои карти с някои дъна, но за да разбереш дали това е така, трябва да пробваш или потърсиш информация в нета за някаква възможност за несъвместимост. 

А каква е целта на смяната( предполагам), защото видеокартата е доста стара?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се. Съвместима е по принцип. Единствено гледам PCI-E x16  слота работи в х8 режим, но това е без значение за тая видеокарта, че и за много по-бързи от нея. Вярно, има единични случаи на несъвместимост на някои карти с някои дъна, но за да разбереш дали това е така, трябва да пробваш или потърсиш информация в нета за някаква възможност за несъвместимост. 

А каква е целта на смяната( предполагам), защото видеокартата е доста стара?

Целта за смяната е,че до сега карах на вграденото видео,но вече ми идва доста слаба и си харесах тая видео карта,но не знам като я взема дали ще тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта за смяната е,че до сега карах на вграденото видео,но вече ми идва доста слаба и си харесах тая видео карта,но не знам като я взема дали ще тръгне.

Не виждам причина да не "тръгне". Дъното както и картата са на една възраст, пък и интерфейса така или иначе е обратно съвместим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитах за смяната, защото по принцип може да се вземе и малко по-бърза видеокарта от тая. Все пак зависи и с какъв друг хардуер разполагаш и по-точно захранване и  процесор. Ако си я намерил за 20 лева в продавалника, добре. Но ако е за повече, аз бих се замислил за по-добра алтернатива. 

ПП:

Само един пример ще дам, макар да не е най-добрия. Примерно намерих GT240  за 40 лева:

http://prodavalnik.com/xfx-geforce-gt-240-graphics-card---pci-express-2-0-i43275191

9500 GT вървят по 35, 40, че и 50 лева видях!!! А тя е над два пъти по-бавна от GT240. На всичко отгоре нито е по-лакома, нито ще бъде спъвана от процесора ти ( предполагам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитах за смяната, защото по принцип може да се вземе и малко по-бърза видеокарта от тая. Все пак зависи и с какъв друг хардуер разполагаш и по-точно захранване и  процесор. Ако си я намерил за 20 лева в продавалника, добре. Но ако е за повече, аз бих се замислил за по-добра алтернатива. 

Ами процесора ми е amd athlon 64 x2 2,8 ghz, захранване 400W, а видео картата е 40 лева в продавалник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами процесора ми е amd athlon 64 x2 2,8 ghz, захранване 400W, а видео картата е 40 лева в продавалник.

Аз ти дадох пример за два пъти по-бърза. Ето ти един сайт, където може да се ориентираш за бързината на видеокартите. Долу горе до 800-1000 точки ще станат за твоя процесор:

http://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php

Разбира се, трябва да се съобрази и захранването, защото старите видеокарти макар и бавни, навремето може да са били в средния, че и високия клас, а от там и да са доста лакоми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти дадох пример за два пъти по-бърза. Ето ти един сайт, където може да се ориентираш за бързината на видеокартите. Долу горе до 800-1000 точки ще станат за твоя процесор:

http://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php

Разбира се, трябва да се съобрази и захранването, защото старите видеокарти макар и бавни, навремето може да са били в средния, че и високия клас, а от там и да са доста лакоми.

Въпрос : Ще стане ли Pci Express 2.0 видео карта на pcie-16 и има ли значение дали ще е ddr2 или ddr3?После вече ще мисля каква да е точно видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос : Ще стане ли Pci Express 2.0 видео карта на pcie-16 и има ли значение дали ще е ddr2 или ddr3?После вече ще мисля каква да е точно видео картата.

интерфейса така или иначе е обратно съвместим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това DDR3/DDR5  важи за паметта на самата видеокарта и няма нищо общо с паметта на дъното. Или тук става въпрос за видеопамет, с която контактува ядрото на видеокартата грубо казано и която е важна за бързината на самата видеокарта. Добре е видеокартата да е с DDR 5 примерно вместо DDR3,  както и с 256 битова шина вместо 128 или 64. Но това е доста условно, защото пропускателната способност към паметта се изчислява като се вземат под внимание нeйния тип ( например DDR5  е два пъти по-бърза от DDR3), нейната честота и широчината на шината. Например памет DDR5, работеща на 5000 MHz  и 64 битова шина  е по-бавна от карта DDR5, работеща на 3000 MHz  и 128 битова шина. Или друг случай. Памет DDR5, работеща на 2000 MHz  и 128 битова шина е равна на памет DDR5, работеща на 4000 MHz и ползваща 64 битова шина.  Ако се вземе памет DDR 3,  то тя би била два пъти по-бавна от аналогична DDR 5, работеща при същите условия. Същото е и за DDR2  спрямо DDR3. Но паметта не е всичко и тя служи дотолкова, доколкото да осигурява безпроблемна работа на ядрото. Ако паметта е недостатъчна като бързина за ядрото, то и ядрото така да се каже ще бъде спъвано. В тоя случай добър ефект би дал клока на паметта или използването на по-бърза памет поначало. Обаче идва един момент, колкото и бърза памет да използваш, то тя не влияе вече на бързината заради по-слабото ядро.  В общи линии това е за пропускателната способност на шината към паметта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Тъп Но Грозен
      Здравейте колеги имам нужда от вашата помощ. Разполагам с следното дъно https://www.msi.com/Motherboard/B365M-PRO-VDH.html искам да го окомплектовам с хубав процесор за игри и видео карта. Ще се радвам да разгледам вашите предложения, за което ви благодаря предварително.
    • от HyziexCrew
      Здравейте наскоро си купих видео карта GTX 1060 3GB обаче ми дава черен екран И error 43 след буутване от integrated.. Но иначе Излиза в device manager
    • от ToniAnkov
      Здравейте! Преди 1 седмица си сглобих нов компютър и преди 1 или 2 дни му свързах втори монитор. Проблема ми е че когато играя някои определени игри (Fortnite например) компютъра след 20-30 минути му изгасват мониторите но самата система си работи и свети всичко по компютъра (мишката и клавиатурата също си остават включени), но мониторите изгасват и трябва компютъра да се рестартира. Мисля си че проблема може да е във видео картата. Моделът е AMD Radeon RX 570. Дали може да е от втория монитор или да прегрява? Моля за помощ благодаря предварително! 
    • от Xristis Games
      Конфигурация:
      Процесор - Intel Core i3 2120
      Дъно - Foxconn 2abf (Биос версия 7.16)
      Рам Памет - 4GB (2x2)
      Захранване - (500W)
      Windows 7 64 битов
      Модел на компютъра HP Pro 3300

Купих този компютър без видео карта. Онзи ден реших да сложа една видео карта и поръчах GT 740 от емаг. Сложих я на компютъра и го стартирах, обаче вместо да стартира стои на най-напред картината, която показва модела на дъно с версия на биос. Стои така 5-6 минути и после става на черен екран и почва да мига една малка чертичка в горен ляв ъгъл. Изключих компютъра и реших да сложа видео карта от познат модела е Palit GT 730 2GB сложих я и след 2 дена мъчене, настройки из биос реших да ъпдейтна биоса. Ъпдейтнах го и Видео картата GT 730 тръгна изтеглих драйвера и всичко беше ок. Върнах отново новата която купих GT 740 и отново стигаше само до екрана дето пише марка на биос и т.н. (Не ми дава да отвора ѝ биоса) Махнах видео картата пуснах биоса и видях нещо си на отдел Slots, изключих PCI Express Security нещо си и сложих видео картата след което компютъра стартира. Дойде време да изтегля драйвера и като изписа, че драйвера се е изтеглил както при всеки рестартираме компютрите и като се включи, стартира windowsа и гледам, че драйвера пак не се е изтеглил.
      Извинете за грешките (Ако има) написах го набързо и от телефона.

Написах цялата история с видео картата за да няма малоумни отговори. На какво може да се дължи това? 

• от loranst looa
      Здравейте, Честита Коледа на всички . Искам да отправя запитване този модел видео карта за лаптоп  Intel HD Graphics 4000 достатъчно мощна ли е , за де се играят актуални игри на нея на прилична резолюция  и също така можели ли да поддържа тежки програми  ?  Благодаря 

• Дарение

• Добави ново...