Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден!От доста време имам желание да си взема една добра система 5+1 за гледане на филми предимно и слушане на музика.Сега имам тази възможност и имам затруднение в избора на компоненти и по-точно колони.Вече съм закупил ресиивър Pioneer VSX 923K http://pioneer.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%A0%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%B9%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B8/VSX-923-K/701 .Остават колоните към него, като на този етап искам комплект от 5, тоест предни, център и съраунд.Субуфер (ако така му се вика) имам JBL GTO 1202D, който е за кола, но върши идеална работа на този етап, захранва се от отделен усилвател.За колони съм се насочил засега към  http://www.technopolis.bg/b2c/details/54503/P11070504/Komplekt-za-domashno-kino-QUADRAL-QUINTAS-5000  , но въпреки това бих желал да са  http://www.technopolis.bg/b2c/details/35782/P11070504/Komplekt-za-domashno-kino-PIONEER-S-ES3TB  .Четох мнения насам натам, общо взето quadral пишат, че са по-добри, то и цената им е по-добра.Ако някой случайно има някой от комплектите или ги е чувал някъде, ако може да сподели мнение или ако има други предложения до около 600лв за 5 броя колони ще бъде от полза.Въпреки всичко мисля да си взема усилвателя под мишница и да чуя колоните на място и преценя кои комплект е по-добър.Звуковата карта е Creative Extreme Audio, стара е но съм доволен от нея!Благодаря!

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добър ден!От доста време имам желание да си взема една добра система 5+1 за гледане на филми предимно и слушане на музика.Сега имам тази възможност и имам затруднение в избора на компоненти и по-точно колони.Вече съм закупил ресиивър Pioneer VSX 923K http://pioneer.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%A0%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%B9%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B8/VSX-923-K/701 .Остават колоните към него, като на този етап искам комплект от 5, тоест предни, център и съраунд.Субуфер (ако така му се вика) имам JBL GTO 1202D, който е за кола, но върши идеална работа на този етап, захранва се от отделен усилвател.За колони съм се насочил засега към  http://www.technopolis.bg/b2c/details/54503/P11070504/Komplekt-za-domashno-kino-QUADRAL-QUINTAS-5000  , но въпреки това бих желал да са  http://www.technopolis.bg/b2c/details/35782/P11070504/Komplekt-za-domashno-kino-PIONEER-S-ES3TB  .Четох мнения насам натам, общо взето quadral пишат, че са по-добри, то и цената им е по-добра.Ако някой случайно има някой от комплектите или ги е чувал някъде, ако може да сподели мнение или ако има други предложения до около 600лв за 5 броя колони ще бъде от полза.Въпреки всичко мисля да си взема усилвателя под мишница и да чуя колоните на място и преценя кои комплект е по-добър.Звуковата карта е Creative Extreme Audio, стара е но съм доволен от нея!Благодаря!

Понеже вече както си написал разполагаш с посоченият от теб ресивър, най добре е да направиш една консултация с "Evlampi" Това ще е най-правилното решение за твоя случай. Виждам, че си вложил добра сума в ресивъра, а колегата  най -добре ще ти предложи модели на 5,1 канални колони към модела. Освем това, има при него в магазина. За посочените от теб, няма да пиша.! Желая ти успех в избора и ще се радвам, ако съветът ми , ти е помогнал!

Редактирано от lz4jw (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За посочените от теб, няма да пиша!

Защо?Трябва да му се каже,че са слаби за този ресивер и ще се издухат бързо.Аз,бих наблегнал на предните две,да бъдат по-качествени и по мощни,дори и втора употреба.Задните и фронталната са предназначени за филми,затова не са толкова важни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам съвсем друго впредвид за колегата, защото е сериозен! Да почне отначало изграждане само на двуканална уредба- лява и дясна колона, защото той много добре знае, че 600-700 лева няма да му стигнат до никъде за оборудване на този модел усилвател. Затова съм му посочил и съвет с "Ewlampi"  което лично за мен най вече ще го удовлетвори. А и има възможност на място да погледне и послуша модели, които колегата ще му предложи. Тук в случая подхождам не защото много го уважавам, но за мен това е най правилното решение за изграждане на такава система - с течение на времето да си направи комплекта, за да не се натоварва финансово. Иначе той много добре знае, че пари от сорта на 1000 лева няма да му стигнат до никъде за 5  добри колони! Особено за предните  - лява и дясна!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не мисля, че в случая важното е колко са "слаби" едни колони. Така или иначе мощността на рисивъра е далеч от дадените в описанието стойности.

По-скоро според мен е важно да се вземат озвучителни тела от класа на рисивъра - за да има смисъл цялото начинание.

Посочения комплект няма как да препоръчам. Не защото е по-лош от други за тези пари, а просто защото е абсурдно човек да се надява за такава сума да вземе цял комплект колони и те да свирят добре.

В общи линии прилично звучащите стоящи колони стартират от около 1200-1500лв за чифт - 2 боря - предна лява и предна дясна. Наистина добрите стоящи колони са в доста по-сериозен бюджет.

В случай, че тази сума е непосилна, то според мен ней-разумно е или да се търсят прилични употребявани колони от близкото минало, или да се вземат прилични букшелф колони.

За да се дадат по-конкретни предложения е хубаво Daredevil_666 да преосмисли бюджета си.

Както вече е споменал lz4jw, при ограничен бюджет най-разумния подход е поетапното изграждане на системата - първо 2 фронт колони, след това център от същата серия, после съраунди и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам някакви познания в областта на аудиотехниката, които са минимални, но напълно ми е ясно, че който и да е от двата комплекта няма как да изкара един хубав звук.Аз лично нямам и такива очаквания от тези колони.В момента като колонки използвам едни осем годишни Unitek SP-968, които са стари, но ми вършеха работа ( а и все още си работят) и просто се надявам с този усилвател и който и да е от двата комплекта колони, да получа един добър прираст в качеството на звука.Иначе предни колони съм харесал на klipsch, но цената им е непосилна, просто няма как да отделя такава сума на този етап и за в бъдеще.Купуването по отделно на предни, център и съраунд колони, значи едно непрекъснато събиране на тези пусти парички за колони и то за доста месеци напред.Това не мога да си го позволя.И така тогава да задам въпроса си, кое е по-малкото зло от комплектите колони по-горе?Благодаря за отделеното време и отговори!

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.technomarket.bg/products/09024973/jamo-s-606-hcs-3-dark-apple виж този комплект ако имаш възможност, определено си заслужава. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Daredevil_666, ти преценяваш кое е приоритет за теб и как да разпределяш бюджета си. Просто се чудя, при положение, че парите явно не стигат... защо си взел рисивър за 1000лв?

За да вържеш към него супер посредствени колони? Нямаше ли да е по-разумно в този случай да вземеш рисивър за 500лв, за да ти останат 1000 за колони? За 1000лв би могъл да вземеш 2 прилични букшелф колони.

Обсъжданите комплекти според мен са на изключително ниско ниво и инвестирането в тях е до голяма степен просто хабене на средства. Изграждането на неб*лансирана - необмислена система също.

Колкото до комплекта на Jamo - вече сме обсъждали, за мен е непонятно и до някъде срамно човек с претенции за разбиране от аудио да препоръчва, че и да хвали тези озвучителни тела...

Редактирано от Evlampi (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря за съветите.Явно ще трябва да се преосмислят нещата.Ще помисля върху два варианта.Единият ще взема само предни колони и да видим да надграждаме и другият отивам по магазините и слушам кое ще ми хареса.Ако ми хареса взимам и това е.Много се надявах да си намеря комплект колони, защото предимно филми ще се гледат, а след това музика ще се слуша, но ще видим какво ще се получи.Отново благодаря!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За изграждане на една добра аудиосистема независимо тя дали е двуканална или 7,2 канална винаги съм казвал, че човек трябва да започне от акустичните боксове!Не разрешиш ли правилно проблема с тях, другото остава почти маловажно за цялата система.Няма да пиша лекция.Винаги съм те уважавал и искам и аз да ти помогна, защото точно ти си го правил спрямо мен - няколко пъти.Просто е безмислено да дадеш за усилвател 1000 лева а за колони  300.Без значение е и това, че предимно ще слушаш 5 или 7 канални филми и след това, музика. Сам ще се увериш. За посочените модели още в първият пост написах, че няма да ги коментирам, защото наистина не ти ги препоръчвам. Jamo - то - също. Най правилното решение ти е посочено в случая: "...е или да се търсят прилични употребявани колони от близкото минало, или да се вземат прилични букшелф колони."

От тук нататък, ако се спреш на този вариант посети колегата и няма да съжеляваш за изгубеното време. И двамата сте от София.Предпочитам вторият пасаж от изказването му, защото за първият се оказва, че ще ти трябва човек с теб, за да се спрете на колони втора употреба. Те не са хич за подценяване, но ако си сам ще ти е трудно за вземане на решение. Как ще "свирят" на място и как у вас, в къщи, са две различни неша, защото зависят от много фактори.В поетапното ти изграждане на аудиосистемата си заслужава да го направиш поетапно, защото вече си си купил сравнително много добър ресивър. Всяко връщане назад от него единствено ти ще загубиш.Мнението ми с това на "Evlampi" напълно съвпада и не е необходимо да го повтарям.Ако днес и утре все още смяташ че си изгубил с поетаспното изграждане на системата си, ще дойде време, когато с години ще си доволен, че не си прибързал с намеренията, които си написал.Едно от мен. Колони като хората в техномаркетите няма да си намериш. Такива има само в представителните магазини, които предлагат модели на фирми с които те работят и доставят. А мненията на някакви си лапетии, които ни са чували, ни са виждали техника, най малкото трябва да те безпокоят.Ти си разумен човек и вярвам че ще постъпиш адекватно по въпроса.Желая ти успех!

"И така тогава да задам въпроса си, кое е по-малкото зло от комплектите колони по-горе?Благодаря за отделеното време и отговори!"

И трите посочени варианта за мен са достатъчно голямо зло! Има си фирми, които от откриването им се занимават с акустика и производство на тонколони и такива, които само умеят да правят дървени кутии и да им вграждат говорители. Навярно има ЗАЩО, колоните да са едно от най- скъпите модули в аудиотехниката!

Редактирано от lz4jw (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще се включа и аз наравно със специалистите. Понеже гледам, че си от София, може да намериш доста хубави предложения втора  ръка. И то такива, които може да отидеш да ги чуеш на място и да си прецениш дали ти харесват. Имам малък опит с втора ръка търговците, но от този от който обикновено си купувам нещата съм много доволен. Гледам в момента има и хубави стоящи колони при него: http://zvukomir.com/hifi/monitor-audio-monitor-3/ ...Момчето е много коректно, може дори да отидеш на прослушване със своя ресивър, да чуеш как ще звучи с колоните. Обикновено са с кашони и книжки.

lz4jw пък доста често във форума съветва хората да погледнат в Аутозавър: http://audiozavar.com/, аз обаче при тях не съм ходил, че Обеля ми е далеч... :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.