Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Сашо Маноилов

R7 265 и AMD Athlon 270

Препоръчан отговор

Пусни го тоз Ентър,че много теми станаха.Ще създадеш работа на модератора...

Дай да видим другите компоненти какви са?Игрите? Монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи директният отговор е - ще я спъва ужасно. 

Индиректният е тоя:

http://www.overclockers.ru/lab/58826/Evoljuciya_processorov_AMD_v_igrah_ot_Deneb_Propus_do_Vishera_Richland.html

Имай предвид, че в горния линк има тествани само процесори на АМД, които при някои от тестваните игри пък са доста назад от Интелските аналози.  Видеото е по-бързо от R7 265, но не се надявай много нещата да са различни. При такава огромна разлика, няма как това да стане. Казвам ти го от личен ( горчив) опит. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи директният отговор е - ще я спъва ужасно. 

..............

Да казваш, че между 780 и R7 265 няма голяма разлика е меко казано несериозно. Да речем, че е около два пъти по слаба. Което обезмисля дадения примерен тест. А какво значение имат интелските процесори съвсем не разбрах.

Отговорите обикновено имат за цел да помогнат и изяснят ситуацията, а не да направят кашата още по голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

r7 265 е добра видео карта за игри при FullHd резолюция тя е съвсем малко по-слаба от r9 270 но със лек клок я надминава. Само че ще му трябва процесор от рода на FX6300:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да казваш, че между 780 и R7 265 няма голяма разлика е меко казано несериозно. Да речем, че е около два пъти по слаба. Което обезмисля дадения примерен тест. А какво значение имат интелските процесори съвсем не разбрах.

Отговорите обикновено имат за цел да помогнат и изяснят ситуацията, а не да направят кашата още по голяма.

Дал съм линк, а там има десетки и стотици подобни тестове. При добро желание, всеки ще си изясни сам нещата. Мисля, че давам полезни линкове. А разликата между двете карти не е толкова голяма, колкото ни се иска. каквато и да е разликата, 10-20 fps с GTX780  и двуядрен Атлон при 1280х1024  е провал меко казано. И като пиша нещо, не го пиша ей така, защото ми е скимнало. Пиша го, защото в случая съм минал многократно по тоя път. Атлона не става за тая карта и при повече от половината игри, ако ще и с най-бързата видеокарта да е, ще има много малко кадри. Намаляването на детайлите е донякъде решение на проблема, но при толкова голяма разлика, проблемът просто ще се замаже и то при единични игри. Нали не твърдиш, че след като с GTX780 имаме 20 fps  на ниска резолюция, то с два пъти по-слабата r7 265  нещата ще са наред, само защото процесора щял да я спъва по-малко? Струва ми се, че ти даваш грешните препоръки и задълбочаваш нещата. Проблемът е, че не ти ще играеш с тоя процесор и тая карта, а човека, който пита дали ще е добра тая комбинация. А аз казвам, че е пълна простотия да се ползва тоя процесор, освен разбира се временно, докато се замени с друг. 

А за интелските процесори и специално тия тестове с тия игри, ето това имам предвид.

При някои игри разликата е направо огромна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм линк, а там има десетки и стотици подобни тестове. При добро желание, всеки ще си изясни сам нещата. Мисля, че давам полезни линкове. А разликата между двете карти не е толкова голяма, колкото ни се иска. каквато и да е разликата, 10-20 fps с GTX780  и двуядрен Атлон при 1280х1024  е провал меко казано. И като пиша нещо, не го пиша ей така, защото ми е скимнало. Пиша го, защото в случая съм минал многократно по тоя път. Атлона не става за тая карта и при повече от половината игри, ако ще и с най-бързата видеокарта да е, ще има много малко кадри. Намаляването на детайлите е донякъде решение на проблема, но при толкова голяма разлика, проблемът просто ще се замаже и то при единични игри. Нали не твърдиш, че след като с GTX780 имаме 20 fps  на ниска резолюция, то с два пъти по-слабата r7 265  нещата ще са наред, само защото процесора щял да я спъва по-малко? Струва ми се, че ти даваш грешните препоръки и задълбочаваш нещата. Проблемът е, че не ти ще играеш с тоя процесор и тая карта, а човека, който пита дали ще е добра тая комбинация. А аз казвам, че е пълна простотия да се ползва тоя процесор, освен разбира се временно, докато се замени с друг. 

А за интелските процесори и специално тия тестове с тия игри, ето това имам предвид.

При някои игри разликата е направо огромна. 

Човека който пуснал темата е мой приятел и иска да взема картата но ще бъде със атлона временно докато събере пари за FX6300!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека който пуснал темата е мой приятел и иска да взема картата но ще бъде със атлона временно докато събере пари за FX6300!!! 

Е така става. Но тогава защо пуска тема? Нека вземе и ще види става ли, не става ли. Със сигурност ще има повече кадри и ще играе игрите по-добре, но както казваш, като вземе FX6300  ще се прероди. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е така става. Но тогава защо пуска тема? Нека вземе и ще види става ли, не става ли. Със сигурност ще има повече кадри и ще играе игрите по-добре, но както казваш, като вземе FX6300  ще се прероди. 

Знам имам го 6300 и е супер процесор а по-натам когато взема р7 265 ще бъде още по-добре :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам имам го 6300 и е супер процесор а по-натам когато взема р7 265 ще бъде още по-добре :D

Всъщност, може да помогнеш на приятеля си да разбере как стоят нещата. Просто пусни само две ядра на твоя FX6300, макар картата ти да е по-слабичка. Може и нея да клокнеш за повече реализъм. След това пусни някоя игра от рода на Crysis 3, F1_2013, AC3, FC3  и тем подобни, които много се влияят от процесора, макар и не в еднаква степен. А за капак пробвай и на различни честоти на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, може да помогнеш на приятеля си да разбере как стоят нещата. Просто пусни само две ядра на твоя FX6300, макар картата ти да е по-слабичка. Може и нея да клокнеш за повече реализъм. След това пусни някоя игра от рода на Crysis 3, F1_2013, AC3, FC3  и тем подобни, които много се влияят от процесора, макар и не в еднаква степен. А за капак пробвай и на различни честоти на процесора.

Няма смисъл преди бях със този атлон и тази карта и нямах особени проблеми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл преди бях със този атлон и тази карта и нямах особени проблеми :)

Смисъл винаги има. Особено ако не си засичал точно нещата. Хващам се на бас, че разликата ще е голяма. При споменатите игри.  Всъщност, почти съм сигурен, че никога преди това не си пускал FRAPS  за да засечеш, колко кадри ти е давал тоя Атлон с тая карта. HD5770  е на нивото на една HD7750,  а дори и при нея F1_2013, FC3 и Crysis 3  се задъхват. Това, че една игра ти върви по някакъв начин не означава, че с друг процесор няма да има разлика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам инсталирана Crysis 3 и възможност да изключа две от ядрата на процесора си.

Кажи какви тестове да ти пусна за да те убедя че играта си върви еднакво добре без да и пука особено какъв е процесора от значение е единствено видео картата а моята е слабичка.

процесора е B55 x4 (Феном ВЕ 555 х2 сокет ам3)

видеото 5770 1gb версията на sapрhire 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...