Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

iBonev

RQ: Диагностика на flashdrive

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги!

Интересуваме дали има програма, туулче за диагностициране състоянието, респективно оставащият живот (цикли) на преносима памет. Може би идеята ми е да получа (подробна) информация на количеството записвания, които са направени до момента и евентуално оставащи такива с цел подсигуряване на данните в/у нея в случай, че флашката си заминава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да има такава програма, няма гаранция че като ти покаже, колко време живот има на флашката няма да стане проблем с нея и няма да се повреди. Задължително трябва ценната информация да е на повече от 1 носител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Интересуваме дали има програма, туулче за диагностициране състоянието, респективно оставащият живот (цикли) на преносима памет. Може би идеята ми е да получа (подробна) информация на количеството записвания, които са направени до момента и евентуално оставащи такива с цел подсигуряване на данните в/у нея в случай, че флашката си заминава.

Важни данни не се пазят налични само на флаш! Измислете още поне едно място, като твърд диск, някое онлайн хранилище. Иначе не мисля че такава информация е налична

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Emokostov,

@capnemo,

Съгласявам се, че важна информация трябва да се съхранява на поне няколко места (различни носители) и ще преосмисля съхранението й! Целта на темата ми бе да разбера дали има начин да се наблюдава състоянието на флаш памет с приблизителност, все пак за някаква степен на осведоменост на ползвателя й.

Благодаря Ви за отговорите, лек ден и хубав уикенд! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Emokostov,

@capnemo,

Съгласявам се, че важна информация трябва да се съхранява на поне няколко места (различни носители) и ще преосмисля съхранението й! Целта на темата ми бе да разбера дали има начин да се наблюдава състоянието на флаш памет с приблизителност, все пак за някаква степен на осведоменост на ползвателя й.

Благодаря Ви за отговорите, лек ден и хубав уикенд! :)

няма начин, или поне аз не съм чувал подобно инфо да се пази в контролера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...