Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

vaskooo123

Processor Failure Beep code на Dell Vostro 3560

Препоръчан отговор

Здравейте, имам въпросният лаптоп вече година и половина. Преди половин година го залях с вода и сега няма гаранция. Съответно доста се притеснявам да не му се случи нещо :D

След заливането беше обслужен в сервиз на Делл, и от тогава си работи супер. Само че днеска за 3ти път в рамките на 2 седмици ми се случва нещо странно. Както е хибернейтнат, отварям го и нищо не се случва (стои си черен екран вместо да зареди уиндоуса). Единственото което помогна е изгасяне чрез задържане на Power Button-a . Изключи се, после го включих пак. Лампичките почнаха да светкат, но екрана си стои черен. Лампичките се изгасиха, после пак почнаха да светят и се чу бипкане. Този път успях да преброя бибканията - 7 на брой. В manual-a пише че това е Processor Failure. Абсолютно същото се случи и преди 2 седмици. А преди 5 дена се случи, само че не след изгасяне, защото не може да се включи след хибернейт, а просто от изключено състояни исках да го включа.

И 3те пъти го изключвам пак със задържане на бутона, включвам го пак - всичко е ок.

Изтеглих Intel Processor Diagnostic Tool - пуснах теста, всичко беше ОК. Някакви идеи от какво може да е? Дали е за сервиз, и имам ли сериозни причини да се притеснявам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи на сервиз. Проблема е хардуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи на сервиз. Проблема е хардуерен.

Кой сервиз бихте препоръчали? Миналият път ходих при Интелинет и останах доста доволен от обслужването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой сервиз бихте препоръчали? Миналият път ходих при Интелинет и останах доста доволен от обслужването.

Мисля че сам си отговаряш на въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че сам си отговаряш на въпроса.

Питам, защото тука (или по-скоро в хар***БГ форума) някой спомена че Интелинет са ок за по-елементарни работи, но не би разчитал на тях за сериозни ремонти. Не знам дали го е казал, защото е от конкурентна фирма (съмнява ме). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам, защото тука (или по-скоро в хар***БГ форума) някой спомена че Интелинет са ок за по-елементарни работи, но не би разчитал на тях за сериозни ремонти. Не знам дали го е казал, защото е от конкурентна фирма (съмнява ме). 

Ако беше от Плевен, веднага щях да ти кажа, къде да го занесеш. Не знам за твоя район, коя фирма е по-добра или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, за София става въпрос. Ако има някой запознат - нека сподели :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно някъде по VRM-а прави проблем. Не ми се вярва да е процесор, освен ако не притежаваш магически способности. Или не си ходещ магнитрон. Или не си пекал яйца на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно го пазя, не го "пека". Пускал съм игрички на него, но общо за година и половина я му се събират 100 часа играене, я не. И то ненатоварващи игри от рода на WoW, LoL, WorldOfTanks. Следил съм температурите - над 75 не е качвал процесора. През всичкото останало време е в рамките на 45-55, ползва се за браузване/филми/програмиране :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така нямаш гаранция? Къде е констатирано, че си загубил гаранция? Едва ли Интелинет биха го направили, да констатират, че се губи гаранция..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така нямаш гаранция? Къде е констатирано, че си загубил гаранция? Едва ли Интелинет биха го направили, да констатират, че се губи гаранция..

В гаранционните условия си пише че при заливане гаранцията отпада... Има си лепенки които се оцветяват. Според мене където и да го занеса, ще разберат че е заливан и гаранцията отпада. Или бъркам някъде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранцията не поддържа заливане на лаптопа с вода.

Принципно го пазя, не го "пека". Пускал съм игрички на него, но общо за година и половина я му се събират 100 часа играене, я не. И то ненатоварващи игри от рода на WoW, LoL, WorldOfTanks. Следил съм температурите - над 75 не е качвал процесора. През всичкото останало време е в рамките на 45-55, ползва се за браузване/филми/програмиране :)

Проблема е, че е заливан с вода. Може някой елемент да си заминава. Така или иначе трябва да отиде на сервиз. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...