Премини към съдържанието
vinsbg

Динамичен description в <meta> таг

Препоръчан отговор

Здравейте,

Цял ден се блъскам с това и не успявам. Опитвам се да оправя Share/Link бутоните за фейсбук. За бутона Share искам на description да взима от текста на това което шерва. 

Така извеждам резултата

$currid = $line[0];            if (isset($_GET['id'])) {                do {                    $currid = $line[0];                    if ($currid == $_GET['id']) break;                    $previd = $currid;                    $line = mysqli_fetch_array($result, MYSQL_BOTH);                } while ($line);            }            if ($line) {                echo "<h1>".$line['caption']."</h1><br />";            ///надолу останалата част от кода.

В <meta> слагам това, но е празно, тоест не взима нищо от 'caption'-a, но ако сложа например 'id' изкарва id-то..

<meta property="og:description" content="<?php echo $_GET[$line['content']];?>" />

Как да го формулирам правилно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма нищо в "caption".

Между другото, тук можеш много лесно да влезеш в безкраен цикъл:

do {    $currid = $line[0];    if ($currid == $_GET['id']) break;        $previd = $currid;        $line = mysqli_fetch_array($result, MYSQL_BOTH);} while ($line);

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Явно няма нищо в "caption".

Между другото, тук можеш много лесно да влезеш в безкраен цикъл:

...

Но аз съм сигурен, че има съдържание в caption?

Edit:

Странно, защото 'caption' ми държи текст и този текст на страницата го виждам, но ако пробвам един var_dump в мета тага излиза, че е NULL 

<meta property="og:description" content="<?php echo var_dump($line['caption']);?>" />

връща

<meta property="og:description" content="NULL" />

Защо може да се получава така?

edit:

За да стане така значи $line['caption'] се създава някъде между страницата и мета тага ... или нещо такова. Как тогава мога да я достъпя в мета тага?

Редактирано от vinsbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

edit:

За да стане така значи $line['caption'] се създава някъде между страницата и мета тага ... или нещо такова. Как тогава мога да я достъпя в мета тага?

Така както си представил проблема, никой не може да ти каже къде и как се създава $line['caption'].

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както си представил проблема, никой не може да ти каже къде и как се създава $line['caption'].

Искам да кажа мисля, че открих проблема. Реално в страницата аз инклудвам header.php, където са ми мета таговете и по-надолу в страницата вече създавам променливата $line ... реално се опитвам да я използвам преди да съм я създал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване