Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Nadahan

Компютъра не работи с вентилатор

Препоръчан отговор

Добро утро , в Четвъртък изкарах вентилатора малко да го почистя. Забелязах нещо странно за мен , процесорът беше обхванат от някаква сива , лепкава смес както и частта на вентилатора която се опира в процесора. Та изчистих го и когато вече си беше на мястото тръгнах да пускам компа , но уви. Пусна се за 4 секунди вентилатора се врътна един път и спря , и след това продължи да се изключва и включва през интервал от около 5 секунди. Не знам дали има някакво значение , но когато го пусна работи 1,2 сек докато се включи вентилатора и изключва докато вентилатора не спре да се върти и в момента , който направи последния оборот пак се включва и така до безкрай. Странното в случея е , че когато махна кабелите на вентилатора от дъното компютърът тръгва без проблем. Ако някой може да ми каже предполагаеми причини , ще съм много благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро , в Четвъртък изкарах вентилатора малко да го почистя. Забелязах нещо странно за мен , процесорът беше обхванат от някаква сива , лепкава смес както и частта на вентилатора която се опира в процесора. Та изчистих го и когато вече си беше на мястото тръгнах да пускам компа , но уви. Пусна се за 4 секунди вентилатора се врътна един път и спря , и след това продължи да се изключва и включва през интервал от около 5 секунди. Не знам дали има някакво значение , но когато го пусна работи 1,2 сек докато се включи вентилатора и изключва докато вентилатора не спре да се върти и в момента , който направи последния оборот пак се включва и така до безкрай. Странното в случея е , че когато махна кабелите на вентилатора от дъното компютърът тръгва без проблем. Ако някой може да ми каже предполагаеми причини , ще съм много благодарен :)

Сивата и лепкава смес се нарича термо-паста и тя спомага за топлопроводимостта между процесорът и радиатора на охладителя. Тя е от изключителна важност и в никакъв случай не трябва да се премаха. Ако в случая, не знаете как да я смените правилно, моля потърсете някой компетентен. Неправилното поставената термопаста може да доведе до прегряване и по нататъшни проблеми с вашия компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на сивата лепкава смес се вика топлопроводяща паста и трябва да си я има - тя запълва въздушните междини между радиатора и процесора и спомага за по добро топлопредаване. виж дали си включил конектора на вентилатора на правилното място, вместо в някой usb header или флопи конектор... дай снимка на дъното. никотина е кафяв...http://store2.data.bg/professor/HTML/snm/snm.html

п.с. amd k7 процесор гори веднага без паста и монтирано охлаждане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за грешката в по горният си пост. Обърках се. Най вероятно е от недоспиване. Постът е редактиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си махнал термо пастата и не си сложил нова по-добре не го пускай докато не сложиш, защото може да се раделиш с него.

Как се слага термо паста ли? Взимаш си от магазин за компютри някаква в спринцовка и слагаш около грахово зърно термо паста на процесора, слагаш ''вентилатора'' на процесора и ако си направил всичко правилно ще тръгне без да се гаси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как перката ще се опира в процесора ? Имаш предвид радиатора ?

И, да. Дори Thoroubred на сокет A без термопаста е 70 градуса в айдъл, така че - не я забравяй.

Дори да не си го включил в правилния кънектор на дъното, то трябва компа да си бачка и вентилатора да върти non-stop. Чуват ли се някакви сигнали/пищене и имаш ли закачена пищялка към дъното ? Като за начало, пробвай да му разместиш РАМ-та или да я преместиш на друг слот. Ако процесора вече е заминал, изобщо нямаше да се случва нищо - няма да се рестартира, перката ще върти на едни и същи обороти и двата светодиода на кутията ще светят постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се обиждате, но според мен автора на темата си няма понятие от компютри и не знам от къде тази смелост да си разкача компоненти от компютъра. Моя съвет е да си занесете компютъра до най-близкия сервиз и там ще ви решат проблема за отрицателно време, а цената максимум да е 10 лева, ако се наложи да ви сменят пастата.Иначе, ако не Ви се дават пари и смятате да решите проблема сам, ето какви може да са проблемите:

- Ако сте разкачали всичко по процесора, има вероятно да не сте затворили "сокет-а" на процесора както трябва;

- Ако сте махнали само радиатора и след това сте прилагали натиск върху процесора, за да го закрепите обратно, нищо чудно да сте счупили самия процесор;

- Ако сте разкачили само вентилатора на радиатора, има вероятно да не сте го вкл. където трябва, някои вентилатори трябва да бъдат вкл. директно към дъното, а не към захранването;

- Ако термопастата на процесора е била сменяна наскоро, то има вероятност някой да не си е свършил работата както трябва и термопастата да се е разтекла по дъното и да образува връзки (при тази ситуация дъното не се чисти!!);

- Проблема може и да е в неправилно зададени настройки в БИОС.

Също така не е зле да обясните, за какъв компютъра става въпрос и как така вентилатора ви е бил опрян в процесора, на практика това е невъзможно, тъй като процесора без радиатор ще развие около 80+ градуса което ще стопи вентилатора ви бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като захванете добре процесора с помощта на заключващия механизъм, поставете охдатиля.

Охладителите, които пристигат заедно с процесорите, са с поставена термо-паста - ако ще използвате друг охладител или процесорът ви не идва с такъв, в повечето случаи ще се наложи сами да нанесете термо-пастата. Термо-пастата служи за попълване на неравностите между капачката на процесора и контактната повърхност на охладителя. По този начин се получава максимално топло-предаване. Ако по някаква причина се наложи да махнете вече поставен процесор, е желателно преди монтирането му отново да нанесете нова термо-паста. Трябва да се внимава с количеството паста, което се поставя. При използване на бяла силиконова термо-паста тя е достатъчно рядка, така че дори и да е сложено повече, то ще излезе около процесора и освен цапането, няма да има друг негативен ефект; но ако пастата е от сивите и от по-гъстите варианти и се сложи много, без да се разнесе равномерно на тънък слой, може да има обратен ефект.

Публикувано изображение

Ако смятате, че не можете да се справите, по добре не рискувайте и занесете компютъра на сервиз.

Нека професионалистите си свършат работата.

Всичко което предприеме е на ваш риск и вие носите цялата отговорност.

1. Премахнете остатъците от старата термо-паста от охладителя и процесора като използвате изопропанол или спирт с възможно най висок градус и кърпа или салфетка която не оставя власинки .

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

2. Нанесете термо-пастата в центъра на вашия процесор както е показано на снимката.

Публикувано изображение

3. Поставете радиатора върху процесора като имате предвид че той трябва да е плътно прилепнал. Внимавайте с захващащия механизъм. Във вашият случай, той може да е различен от този показан на картинката - кажете модела на дънната си платка за да можем да ви дадем конкретна информация и снимков материал.

Публикувано изображение

4. Включете вентилатора към дъното както е показано на снимката.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Тези видео клипове също може да са ви от полза

Опитайте да изпълните внимателно инструкциите. Кажете как сте се справили и пишете ако имате някакви въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2. Нанесете термо-пастата в центавъра на вашият процесор както е показано на снимката

Колега, веднага ти давам един плюс за обясненията, но какво е "центавър" ? Не съм чувал такова нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, веднага ти давам един плюс за обясненията, но какво е "центавър" ? Не съм чувал такова нещо.

:D Мерси. Редактирано.                        

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Днеска търсих паста , но без резултат. Та съветът ви еизобщо да не го пускам или да следя за температурите. Също така някой спомена , че ако е изгорял проедора то копчето за включване ще пресвятка. Това ме изплаши защото копчето прави точн това , но компютъра си работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Днеска търсих паста , но без резултат. Та съветът ви еизобщо да не го пускам или да следя за температурите. Също така някой спомена , че ако е изгорял проедора то копчето за включване ще пресвятка. Това ме изплаши защото копчето прави точн това , но компютъра си работи.

[*]Паста може да намерите в всеки един компютърен сервиз.

[*]Ако не можете да извършите правилна смяна на термо-пастата, най-добре изобщо не го пускайте, а го занесете на сервиз, защото може да стане фатално.

[*]Компютърът зарежда ли Windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато съм разкачил вентилатора от дъното , компютърът си работи без проблем. Когато го закача включва само за 5 секунди и рестарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така искам да ви попитам , защо се случва следното. Входът където пъхам вентилатора на дъното е с 4 пръчици а изхода на вентилатора е с 3. Когато сложа на първите 3 компа се рестартира всяка 5та секунда , като вентилатора върти. Като сложа на другите 3 вентилатора не тръгва и компа си бачка. Може ли нещо вентилатора да е изгорял или да дава смущение ? Не мисля , че не тръгва само заради термопастата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Да видим температурите:

[*]Изтеглете SpeedFan и го инсталирайте.

[*]Пуснете програмата.

[*]Направете снимка на екрана и я прикачете в следващият ви пост.

Публикувано изображение

2. Направете доклад със Speccy:

1 Изтеглете програма и я инсталирайте

2 Пуснете програмата и изчакайте няколко секунди тя да установи вашата система.

Публикувано изображение

3 От опциите на програма изберете File > Publish Snapshot

4 Ще ви се покаже следният прозорец:

Публикувано изображение

Натиснете Click Yes > и след това Copy to Clipboard (копиране)

Публикувано изображение

Поставете линка в следващия ви пост.

3. Снимайте всички начини по които включвате вентилатора и направете продробно описание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://speccy.piriform.com/results/yom4DBNCJ25myZfjrJzx2pd Speecy

http://oi57.tinypic.com/2hi3u6v.jpg SpeedFan

http://tinypic.com/player.php?v=2rztppt%3E&s=8#.Uy6soc6uZ9M Това е клипчето какво се случва след като пусна компютъра с включен вентилатор. В момента съм на същата машина с изключен вентилатор. Благодаря за вниманието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://tinypic.com/player.php?v=2rztppt%3E&s=8#.Uy6soc6uZ9M Това е клипчето какво се случва след като пусна компютъра с включен вентилатор. В момента съм на същата машина с изключен вентилатор. Благодаря за вниманието

Ко ? Ти сериозно ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко ? Ти сериозно ли ?

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

можете да обясните принципно , не всички са на ТИ със системите. Нали затова е форума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ти е радиатора на процесора ? Как ще го включваш без него ? Боже мили... Ако толкова не го искаш тоя процесор, дай го на мене ! То добре, че има термални защити и предполагам още не е изгорял, но моля ви престанете с тия глупости !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах по-рано. В момента радиатора си е на мястото , но съм махнал буксата. Изкарах го за да се види по-точно къде е пъхната буксата. Та като си е на мястото прави същата работа когато буксата е включена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, моля те повече не си махай радиатора на процесора, щото той може да изгори за секунди без охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wow. Сега реши да тръгне и с вентилатора. Утре тичкам за термопаста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега не дръж компютъра включен без термопастата що ще държи високи температури. Утре като я вземеш и я поставиш  тогава го пусни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...