Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Gigabyte 970A-DS3P и FX6300 Overclock


Препоръчан отговор

Здравейте бихте ли ми помогнали със клока на FX6300 на дъното от подписа ми, аз пробвах да го клокна но кача ли го над 4,1Ghz което е турбо честота на проца windows почва да ми дава един млн. грешки при стартиране. Ако може да ми помогнете със клока на FX6300 и Gigabyte 970A-DS3P. Мерси предварително :help:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така като за начало трябва да изключиш турбото на процесора. След това клоквай постепенно първо вдигни множителя  примерно на 22 и включи компютъра и виж дали е стабилен. ако не е и се рестартирва ще вдигнеш волтажа със една стъпка. И така докато стигнеш към 4.5 гхз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето до къде стигнах: множител 22.50 тоест 4,5Ghz и Vcore ми е +0.300v и е стабилен не се изключва макс температурата до която стигна е 53,3 градуса.

 

 

Така като за начало трябва да изключиш турбото на процесора. След това клоквай постепенно първо вдигни множителя  примерно на 22 и включи компютъра и виж дали е стабилен. ако не е и се рестартирва ще вдигнеш волтажа със една стъпка. И така докато стигнеш към 4.5 гхз.

Ето до къде стигнах: множител 22.50 тоест 4,5Ghz и Vcore ми е +0.300v и е стабилен не се изключва макс температурата до която стигна е 53,3 градуса.

 

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво щом е стабилен го оставаш така. Но аз те съветвам да изтеглиш прайм 95 и да тестваш с него защото и моят процесор на 4.9гхз изкарва синебенч но на прайм се дъни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво щом е стабилен го оставаш така. Но аз те съветвам да изтеглиш прайм 95 и да тестваш с него защото и моят процесор на 4.9гхз изкарва синебенч но на прайм се дъни.

Аз го имам ще го пусна но за колко време горе долу ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

емии зависи колко ще издържи. Пусни го първоначално ако не се издъни първите 15 минути го остави за 30 минутки ии после и предлагам да му пуснеш една игрица да поиграеш да видим там как стоят нещата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

емии зависи колко ще издържи. Пусни го първоначално ако не се издъни първите 15 минути го остави за 30 минутки ии после и предлагам да му пуснеш една игрица да поиграеш да видим там как стоят нещата

Кажи коя игра BF4,Crysis 3,GTA4,Crysis1 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

емии предлагам ти бф4 ама и задай максет аут и виж дали има промяна във фпс - те

Със тази HD5770 няма смисъл на максет аут аз си я играя на High.

 

П.п. Приме вече е пуснат  15мин и не прави проблем и нали няма проблем ако ползвам компа във същото време и прайма работи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип няма проблеми, но не е препоръчително. А ти казвам да дадеш всичко на макс защото така ще се товари повече компютъра. Но щом казваш че и на хаигх върви добре значи така си го остави и поиграй малко. Но сега остави прайма да работи още 15 тина минути и чак тогава го пусни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип няма проблеми, но не е препоръчително. А ти казвам да дадеш всичко на макс защото така ще се товари повече компютъра. Но щом казваш че и на хаигх върви добре значи така си го остави и поиграй малко. Но сега остави прайма да работи още 15 тина минути и чак тогава го пусни.

Прайма не направи никакви проблеми нямаше рестарт и други глупости.

 

Само че ме притеснява последния Worker No.6 нормално ли е да ги има тези 100 warnings 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ммм това пк за първи път го виждам нз какво има предвид под тези 100 ларнингс. Но да не е притеснява. пускай играта и там вече ако направи проблем тогава ще настройваме в биоса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ммм това пк за първи път го виждам нз какво има предвид под тези 100 ларнингс. Но да не е притеснява. пускай играта и там вече ако направи проблем тогава ще настройваме в биоса.

До сега играх и нямам никакви проблеми и фпс-то е доста по-добре преди  на този мап фпс-то се въртеше около 30-35 сега е

40-45 ето малко снимки :)

 

ФПС-то малко не си личи, съжалявам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми мога да ти кажа честито колега. Процесора може и още но за сега предполагам това те устройва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво. Това дъно е с 4+1 фази и пак успя да го бутнеш толкова. Аз не бих пускал много волтове на това дъно, но пък и твоя е 95 вата... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми мога да ти кажа честито колега. Процесора може и още но за сега предполагам това те устройва.

Ами да това ме устройва и само да те попитам какво точно прави Vcore и имали значение дали е +0,300v или да кажем +0,400v ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да колега има значение това е така нареченият волтаж на процесора. но сега както си го нагласил щом е стабилен него пипай. Оставаш го така и следиш само температурите. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Клока не е успешен момчета! 6-тото ядро е сгрешило при теста и е спряло работата си.Тези 4.5Ghz при какво напрежение ги достигаш?За тази честота ще ти трябва около 1.404-1.414Vcore или иначе казано от биос LLC Regular ,Vcore + 0.50-0.75.Също така трябва да включиш HPC Mod от биоса защото иначе процесора ще тротва постоянно.С прайма тествай поне 2 часа,но колкото повече толкова по-добре.Някои хора тестват и по 48 часа.През това време всички ядра трябва да работят и да няма грешки,чак тогава можем да говорим за успешен клок. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Клока не е успешен момчета! 6-тото ядро е сгрешило при теста и е спряло работата си.Тези 4.5Ghz при какво напрежение ги достигаш?За тази честота ще ти трябва около 1.404-1.414Vcore или иначе казано от биос LLC Regular ,Vcore + 0.50-0.75.Също така трябва да включиш HPC Mod от биоса защото иначе процесора ще тротва постоянно.С прайма тествай поне 2 часа,но колкото повече толкова по-добре.Някои хора тестват и по 48 часа.През това време всички ядра трябва да работят и да няма грешки,чак тогава можем да говорим за успешен клок. :)

Мерси за отговора но аз разбрах за това че 6-тото ядро греши теста и си върнах процесора на стоковата честота просто няма смисъл да седи на тези 4,5гхц защото дори на стоковите честоти работи достатъчно бързо за мен пък и на тези 4,5гхц е доста шумен компа :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...