Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Versace

Може ли някой да отвори dump файл и да ми каже какво означава съдържанието му?

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера ми даде син екран, след като няколко пъти се инсталираха драйверите за телефона ми. Ето и самият файл, искам да разбера за какво е крашнала системата.

Благодаря ви.

Dump

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линкът е невалиден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Probably caused by : lgandnetndis64.sys...Обновете драйвъра си за LGE AndroidNet USB NDIS Miniport Driver...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И след като го обновите,ако пак дава BSOD,потърсете по-стара версия и пробвайте с нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то това се случи, понеже инсталирах изтеглените драйвери и след като закачих телефона, пак автоматично се инсталираха.

Пробвах да си инсталирам WIndows SDK, но даде някаква грешка, за да мога да отворя dump файла. С друга програма може ли да се отваря?

Благодаря ви много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен Windbg, могат да се четат с доста инструменти като BlueScreenView или WhoCrashed, но така или иначе проблема явно е в драйвърите на телефона...или потърсете по-нови, по-стари или пишете във форума на производителя за този проблем за да могат да го коригират в бъдещите версии на драйвърите...явно има някакви конфликти или несъвместимост с други драйвъри или ъпдейт за Windows-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете, че се намесвам, но може ли някой да ми прочете и тоя дъмп http://dox.bg/files/dw?a=832fa1374cэ и що когато си поиска ми дава сини екрани, в случея преди 15 мин. като си гледах нещо в тубата и дадох на full screen звука започна много яко да прави "бррррр...." И ми даде син екран. Правило ми го е и когато просто си браузвам в нета и се чудя от какво се получава.

И да попитам : с какво ги отваряте тия dmp файлове, за да мога и аз да си го прочета ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обновете си драйвърите за видеокартата на AMD (Ati).

Probably caused by : atikmdag.sys ( atikmdag+2824e )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една молба и от мен http://dox.bg/files/dw?a=596e8b699e, това ако може да ми разясни някой.

Какъв в модела на лаптона на Asus? Трябва да се обнови следния драйвер за лан картата: (Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller)

Probably caused by : L1E62x64.sys ( L1E62x64+76b8 )

Вижда се дори в Stack-a:

fffff880`02fee150 fffffa80`03c81b00 : fffffa80`0628e010 fffffa80`05604d00 fffffa80`045ade20 fffffa80`05620200 : L1E62x64+0x76b8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
B-boy[styLe], на 03 Юни 2014 - 05:34 AM, написа:

Какъв в модела на лаптона на Asus? Трябва да се обнови следния драйвер за лан картата: (Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller)

Вижда се дори в Stack-a:

Настолен е , дъното е Asus p5ql-pro, лан-картата е на него. Благодаря за отзива! Сега свалям драйвера от сайта им и ще го обновя ръчно, до сега бях с този от Уиндоус 7 дето си го набива автоматично. Не мога да чета грешките и за това съм постнал тази молба, може и да се вижда но :)

Много благодаря още веднъж :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета ми е да ги свалите от сайта на Atheros. Тези които си ги инсталира Windows през Windows Update или от сайта на Asus са доста по-стари версии от тези, които ще ги има на сайта на Atheros. Аз поне така правя с моите драйвери (особено с тези на Realtek). :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега не се бях занимавал с Уиндоус 7 и се надявах на опцията която уж сам си набива всичко нужно. Научих още в началото за някой негови слабости, но след като работеха тези повечето сложени от него си викам да не ги пипам. Сега вече ми е ясно едно, че на следващото преинсталиране ще съм значително по-подготвен от преди :)

Имах подобен проблем с тези на Нвидия (видеото ми), сега и на Атерос. Видяло се е, че ще се дърпат както преди за съответният компонент от съответният им сайт!

Много благодаря за насоката и разяснението. Успехи и нека има повече доброта! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

. Сега вече ми е ясно едно, че на следващото преинсталиране ще съм значително по-подготвен от преди :)

Понеже не схванах:

Нали няма да преинсталираш, само и само да си със оптимизирани драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже не схванах:

Нали няма да преинсталираш, само и само да си със оптимизирани драйвери?

Мисля, че не...писал е при следващата преинсталация (предполагам като се омаже Windows-a и реши да го освежи). :)

Иначе да...винаги е добре съответните драйвери да се теглят от сайта на производителите на компонентите (те Atheros са чести познайници при сините екрани)...

Преди обновяването (инсталирането на новите версии на драйверите) е добре първо да се премахнат старите, да се рестартира системата и чак тогава да се инсталират новите и пак да се рестартира системата.

При проблеми с деинсталацията може да се използва и Driver Fusion за пълното премахване на съответните драйвери (само да се внимава да не се премахват файловете от C:Windowswinsxs, защото после ще има доста проблеми при стартиране на SFC проверката).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би-момче, добре си разбрал, благодаря за напомнянето с рестарта. Мислех, че е оправен проблема при седмицата, но явно ще си рестартирам ръчно :)  А тази програма не я знаех :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Facepalm...не съм би-момче... :D (т.е. не съм обратен)...ника ми идва от break dance boy. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам значението на ника ти :) Не ми е минавало през ума да обиждам, така би трябвали да е на БГ. Едно питане , защо Driver Fusion не намира драйверите на Атерос-а ? Намира ми само на Рилтек, а аз си мислех , че не съм я слагал допълнителната откакто инсталирах Виндоус 7. Сега трия на Рилтека и пак ще пробвам ,но едва ли ще ги открия пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно не поддържа Atheros, но то и Driver Fusion не е за всекидневна употреба, а само за драйвери които са проблематични и не могат да се деинсталират като хората. И защо махате тези на Realtek-a след като не правят проблеми или сте решили превантивно да си ги обновите всичките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках като не се ползват да ги махна да не би да спъват нещо работата. Разбрах, няма да досаждам повече. Приятен ден :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не съм споменал за досаждане? Много "обичам" да ми слагат думи в устата, които не съм изричал. :) Иначе няма лошо да се обновят всички драйвери (освен проблемния) с по-нови версии (даже е препоръчително)...за тях даже не е нужно да се прави Restore Point или Image, защото ако новата версия прави проблеми (не винаги новото е по-добро от старото), може да се използва опцията rollback за да се върна предишната версия на драйвера. Исках да кажа, че Driver Fusion е само за крайни случай, не заместител на Add/Remove Programs. :)

Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като добавка да кажа: След като обновите всичките си драйвъри не е зле да си направите едно архивиране на всички не-Microsoft драйвъри в системата ви. И предложението е да се направи с Double Driver с опция за създаване на поддиректоря за всеки драйвър. Така винаги можете да възстановите единичен счупен драйвър - дали регистри, дали файл(ове) за драйвъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка, ти не работи, но я има в Softpedia. Малко явно е outdated, но пък сигурно върши работа. Подобна функционалност имат и повечето безплатни мениджъри като DriverMax или Driver Magician Lite. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току-що тестово я дръпнах - линкът работи. Виж си DNS. :) Вярно, че отдавна не е актуализираа, но работи с 2 клика и безотказно.

Публикувано изображение

Линк1 за директно изтегляне.

Линк2 за директно изтегляне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...