Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Liubetsa

Проблем с някои програми

Препоръчан отговор

Наскоро си купих нов компютър. След като инсталирах windows-a и част от програмите се оказа, че нито един от продуктите на autodesk (autoCAD и 3DS Max) не искаше да тръгне. При опит за пускането им целия компютър увисваше (можех да мърдам само мишката). От тогава инсталирах няколко различни версии на програмите и на windows-ите, като смених и версията на драйверите, но ефекта е същия. Смених видеокартата с друга, но нямаше разлика. Харддиска с така инсталирания windows го закачих на друг компютър (по-слаб) и програмите тръгнаха. Мемтеста направи 20 паса без грешки. 6 часа съм тествал с prime95, но нямаше никакви проблеми и нестабилности. Проверих харддиска с HDD Tune за лоши сектори, но такива нямаше. Някой има ли идея от какво може да е проблема.конфигурацията е следната:дъно: GIGABYTE 970A-DS3P;процесор: AMD FX-Series X8 8320;рам: ADATA 2 x 4GB DDR III 1600;видеокарта: SAPPHIRE 2048М R9 270X OC WITH BOOST;харддиск: WD 2000GB 64MB SATA III Green;захранване: FORTRON RAIDER 550 SILVER, 550W;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента от цялото обяснение, което си дал = на една голяма каша с Windows OS, драйвери и версии на програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се има впредвид под не иска да тръгне? Какви грешки дава ако има такива. По-подробно може ли да обясниш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто се появява екрана започва да зарежда и спира, като екрана за зареждане остава, а целия компютър увисва и мога единствено да мърдам мишката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да направиш чиста инсталация на видео драйвъра, ако не може да пробваш и с бета версията, може да помогне. Също така му цъкни и Run as administrator на програмата като я пускаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускал съм го като администратор и не става. Инсталирал съм различни драйвери на видеокартата и все не тръгва. Сменил съм видеокартата с друга (друг модел) и съм инсталирал същите драйвери на новата видеокарта, с които същите версии на програмите работят на друг компютър (от който е новата видеокарта). Но програмите не тръгнаха на този компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, компютъра е нов обаче все пак може да огледаш дъното хубаво за подути кондензатори и каквото и да е което може да не изглежда наред. Дай един поглед и на температурите също, може термопастата на процесора кофти да е слагана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е сглобявал компютъра? Да няма някой не добре нагласен кабел? (просто предположение)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е сглобен в магазина от където го купих и понеже харддиска е от предишния ми компютър, ми дадоха гаранция за частите, а не за целия компютър. Компютъра го бял разглобил почти целия с цел да проверя за лоши контакти (единствено процесора не съм го отделял от дъното).

По време на тестовете с prime95 температурата на процесора достигна 68-69 градуса. Температурата на северния мост беше с 10 градуса отгоре. На пръв поглед не виждам подути кондензатори или нещо съмнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете ли да качите снимка на раздела Benchmarк, Health от HD Tune?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурата на процесора е доста висока, ако това е в нормален режим на работа. Може ли да направите и справка с Aida64 за температурите относно това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази температура беше докато го тествах с prime95. В момента температурата е 20 градуса.

Това е информацията от HD Tune.

http://i.imgur.com/KxCjKFN.png

http://i.imgur.com/77FxeSS.png

В дадения момент съм сложил и втори харддиск. Ето и неговите резултати.

http://i.imgur.com/TGKmIrY.png

http://i.imgur.com/p8t8ga6.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи остава проблема да е софтуерен и нещо просто липсва. По принцип това се дължи на зле инсталиран видео драйвър.http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-970a-ds3prev_10/download/ От тук инсталирали ли сте всички драйвъри? Имате ли също последните ъпдейти на Windows?Също така може да пуснеш и един chkdsk /r /f или просто от дясно копче на дяловете>Properties>Tools>Check now и отметни и двете неща, от всичкото това местене на хард дискове може доста работи да са се оплескали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих chkdsk-а, но не помогна. Направи ми впечатление, че доста дълго време стоеше на 12%. Относно драйверите, именно тези са инсталираните в момента. Инсталирал съм всички с изключение на SATA RAID/AHCI, които изискват флопи за инсталация, а аз нямам такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сте инсталирал Skin за Windows 7 или ползвате чиста 8-ца?

Edit: Видях че сте писал че сте пробвал с различни версии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един вариант е да ползвате виртуална машина с Windows XP примерно и да си свършите работата там, ако и там не прави същия проблем де. Номера е че може да експериментирате с различни настройки на конфигурацията там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е вариант също, но поне за момента се опитвам да намеря начин до подкарам програмите директно на компютъра. Благодаря са съвета. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих проблема. Беше сбъркана настройка в Bios-а. Интересното е, че и при Load Defaults настройката също си е тази. Става дума за "OnChip SATA Type" която беше настроена на "Native IDE". След като я промених на "AHCI" и преинсталирах windows-а нещата се оправиха.

Благодаря на всички писали в темата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...