Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

SouRCe

Коя е най-добрата защита срещу хакерски атаки, вируси и т.н.?

Препоръчан отговор

Здравейте, 

интересува ме коя е най добрата защита от вируси, досадните реклами в интернет, спам? Също така ме интересува как да си увелича бързината на компютъра, защото ми е бавен от многото програми, които имам и ми се товари. Това е! Дали е по добре да имам две антивирусни, макар и да съм с слаб компютър? Аз този компютър го ползвам повече за гледане на филми!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опс.Пуснал си темата в раздел,където не трябва да се месят ,,обикновените,,потребители....Сега видях!

Извинявам се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да имаш две антивирусни е безсмислено, една ти стига. Аз съм използвал най-често безплатната версия на Avast, а от скоро съм с Comodo и за сега е добре. Подреждай си файловете в компютъра, изтривай ненужните файлове и ако си с Windows XP е препоръчително да правиш дефрагментация на хард диска от време на време. За рекламите в интернет може да инсталираш Add-on към браузъра, който се казва така - "AdBlock". Ако говориш за спам в пощата - чувал съм че има програми, които го чистят, но не съм запознат.

П.П. - Също е добре да влизаш само в сайтове, които смяташ че са сигурни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да имаш две антивирусни е безсмислено, една ти стига. Аз съм използвал най-често безплатната версия на Avast, а от скоро съм с Comodo и за сега е добре. Подреждай си файловете в компютъра, изтривай ненужните файлове и ако си с Windows XP е препоръчително да правиш дефрагментация на хард диска от време на време. За рекламите в интернет може да инсталираш Add-on към браузъра, който се казва така - "AdBlock". Ако говориш за спам в пощата - чувал съм че има програми, които го чистят, но не съм запознат.

П.П. - Също е добре да влизаш само в сайтове, които смяташ че са сигурни.

Запознат ли си с правилата на раздела и по-точно т.4 и т.5 ? Защо мислиш,че съм си редактирал поста? Важи и за раздела Сигурност и антивирусна защита!Не сме от HTJTeam !

:offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запознат ли си с правилата на раздела и по-точно т.4 и т.5 ? Защо мислиш,че съм си редактирал поста? Важи и за раздела Сигурност и антивирусна защита!Не сме от HTJTeam !

:offtopic_s:

Кой чете правила на форум? Той човека ще му се изчака чакането докато му отговори някой.  Освен това съветите, които съм дал може би са правилни, а и те не са свързани по никакъв начин с "използването на специализирани програми", а само споменавам, че съм ги използвал някога. Ако някой смята, че горния ми коментар е подвеждащ да го трие.   :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина трябва да се спазват правилата, така че обикновени потребители моля да не пишат, защото администраторите ще ги банват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запознат ли си с правилата на раздела и по-точно т.4 и т.5 ? Защо мислиш,че съм си редактирал поста? Важи и за раздела Сигурност и антивирусна защита!Не сме от HTJTeam ! :offtopic_s:

Здравейте..! Допускате грешка...Цитираните правила важат за специализирания раздел Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове Доколкото виждам темата е във Сигурност и антивирусна защита....а това значи че, тук всеки може да пише и да дава съвети и мнения.Поздрави и лек ден от мен..! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте..! Допускате грешка...Цитираните правила важат за специализирания раздел Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове Доколкото виждам темата е във Сигурност и антивирусна защита....а това значи че, тук всеки може да пише и да дава съвети и мнения.Поздрави и лек ден от мен..! :)

Благодаря за расяснението.Правена ми е забележка от модератор,но явно не съм доразбрал понеже беше вметнат и раздела Сигурност и антивирусна защита!.Сега вече ми стана ясно за къде точно се отнася правилото.

Поздрави и лек ден и на Вас :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

интересува ме коя е най добрата защита от вируси, досадните реклами в интернет, спам? Също така ме интересува как да си увелича бързината на компютъра, защото ми е бавен от многото програми, които имам и ми се товари. Това е! Дали е по добре да имам две антивирусни, макар и да съм с слаб компютър? Аз този компютър го ползвам повече за гледане на филми!?

Най-добра защита... в подписа ми. Ми няма "най-добра". Правете редовен бекъп на системата си и важните ви файлове, бъдете сигурен, че използвате последна версия на софтуера си. Така например разни кукута от Tor, които си мислеха, че са хванали дядо Боже за шлифера ги изловиха от ФБР чрез уязвимост в стара версия на Файърфокс. И въобще мислете не "как" мога да съм неуязвим, а по-скоро как да намаля щетите, като стане поразията. С една стъпка напред. Строг контрол на мрежовата свързаност на приложенията. Ако не му трябва връзка (SA Dictionary например или explorer.exe да речем искат такава. Защо им е) за какво им е. Казахте за програмите. Колкото по-малко програми, толкова по-добре. Ако много ви сърби да пробвате - една виртуалка да речем или специализиран безплатен софтер за виртуализация.

В Мрежата няма как да се предпазите. Това за 20-символните пароли с малки, главни букви, цифри, знаци... Нали се сещате, че ако сайтът ви съхранява паролата в plain-text формат, файда няма. Затова използвате мениджър на пароли или просто, колкото повече пароли, толкова по-добре и да не са от вида "1234". Ограничен акаунт, ако сте с уин, рутер със стена не е зле, забрана на самостартиране на външни устройства, да си изберете друг дял за съхраняване на важните данни от уинския дял, така че ако стане нещо невъзвратимо с уина, те да са на добро място. Може даже някакви по-важни неща да си ги архивирате и да им сложите пароола... Не стойте логнат постоянно в сайтовете. Свършвате си работа, излизате/ И има и доста наистина, и чаааак след това идва програмата за защита. Вие си я избирате. Най-добре да не я сменяте често. Харесвате си Аваст да речем, стоите си с него. Коелгите да допълнят. Едно нелошо решение е Убунту, но не е панацея!, да не ви заблуждава. Сайтът, в който някой ще мине ще ви забере паролата, после ще разбие Фейса и пощата или нещо такова... това, че сте с Убунту няма да ви спести скубането на косите.

Та в основата са предпазливост и внимание и здрав разум и мисълта не "дали", а "кога" трябва да е водеща и да сте подготвен, а то че може никога да не пострадате... еми то е станало заради горните. Не разчитайте на късмет и на хвърляне на боб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря много за отговора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Comodo Firewll , за друга по-добра не се сещам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Slevin_Kelevra
      Хора, пращам ми някакви глупави имейли от време на време и то винаги в абв. Обикновено е спам, но до сега не бях получавал такъв. Разбира се, не се вързах, но споделяйте дали имате подобни случки ? 

• от Anita Hristova Trifonova
      ЕТО КАКВИ ГИ ВЪРШАТ САЩ -/НАЙ - АГРЕСИВНАТА ДЪРЖАВА В СВЕТА/ ОКОЛО НАС И У НАС, БЕЗ ДА СЕ СРАМУВАТИ ПРИТЕСНЯВАТ, НЕОБЕЗПОКОЯВАНИ ОТ НИКОЙ! РУСКИ ГЕНЕРАЛ: РАКЕТНИТЕ ПУСКОВИ УСТАНОВКИ НА САЩ В РУМЪНИЯ И БЪЛГАРИЯ НЕ СА ОТБРАНИТЕЛНИ, А НАПАДАТЕЛНИ ОРЪЖИЯ  -«Те не могат да се нарекат отбранителни оръжия.» Тези многоцелеви крилати ракети с висока точност могат да атакуват както наземни, така и надводни цели. Разполагането им в Румъния е от полза за САЩ от стратегическа гледна точка. Оттам те могат да застрашат Юга на Русия и дори на Турция, която сега напуска орбитата на американското влияние. Тази седмица в САЩ беше публикуван доклад, изготвен от аналитичния център на RAND Corporation, поръчан от Пентагона. В него, по-специално, се предлага спешно разполагане на съвременни системи за противовъздушна отбрана в Румъния и България, разширяване на зоната на корабните учения на НАТО, както и подпомагане на Украйна и Грузия в развитието на военния им потенциал.
      Нюз Фронт. Сега сме колония на Запада, който взема младежите ни, златото ни, унищожава животните, за да станем пазар на техните стоки. 
      Русия няма да ни нападне, защото си има много земя, вода, суровини, злато, уран.
      А США се натиска да воюва с РФ, но с чужди ръце и от чужда територия. Но този път и те ще измрат, което е малко облекчение. И когато планът Ран - Ът ни фалира...    
      тюрките ще ни завладеят по мирен път. Това е дело на западняците, които са си колонизатори. Крият голяма част от откраднатите пари от България и българския народ в ОАЕ и затова постоянно ходят там – за да ги наглеждат. Маскират визитите си като „официални посещения“ за търсене на инвестиции.
      Защо американците не бяха на Луната: къде всъщност летеше Аполон 13?
      НО Кога си тъп и кога САЩ са ти приятели – винаги ядеш бахур-а!
      А У НАС - МЪРТВИТЕ ДУШИ И НЕНАВЪРШИЛИТЕ ИЗБОРНА ВЪЗРАСТ СА НАД МИЛИОН ????
      Ето какво правят нормалните народи- Унгарският парламент поправи конституцията: "Чуждо население" не може да се установява в страната
      Подготвят ни за НОВ и още по-голям грабеж!
      През 2020 г. идва икономическа криза, предупреждават икономисти
      363 лева ще е линията на бедност догодина. Близо 1,7 милион семейства остават под тази линия. Петър Ганев от Института за пазарна икономика каза пред Нова телевизия, че новото увеличение от 15 лева през 2020 г. няма да промени много.
      Най-високите заплати са в София, Варна, Средногорието, Пловдив, големите градове. Най-ниски са заплатите в Северозапада. В южната част на България има центрове, които привличат работна ръка. Половината Северна България губи хора, защото няма център, който да привлича хора за работа. Обезлюдяването ще продължи според Ганев.
       Някои населени места ще се превърнат във вилни зони. Ако има индустрия, това може да генерира работни места по думите му. Според него има подем в икономиката, но той все още е малък.
      Нужен ни е по-продължителен период на икономически подем. Има индикации за предстояща икономическа криза, стана ясно още от думите на Петър Ганев. Възможно е да навлезем в криза през 2020 г. 
      Вдигнаха заплати и пенсии. После се чудиха как да си ги вземат. Вдигнаха цените на енергоресурсите БЕЗ НИКАКВА причина!
      От няколко дена излизат по медиите ВСЯКАКВИ „експерти“ и „анализатори“ да обясняват какво ще се случи с петрола и икономиката в Света и РБ. Тези глав....., жените си не могат да оправят седнали да ръсят мисли от екрана.
      Днес обаче вожда им от Банкя заговори че вижда рецесия от една година. Явно беше забравил че вчера говореше за ръст на икономиката с 3%.
      Дрън дрън ярина. Днес разбрах че ще вдигат ЦЕНАТА на горивата. Що бе? Ами дронове гръмнали завод в СА. И кво като го гръмнали?  От три години СА и Русия имат договор за увеличаване на добив на нефт в РФ! Така Русия помага на СА да не пада цената на петрола.
      Проблема е че бюджета на СА е сметнат на 78 долара за барел. Руснаците са вързали бюджета на 45 долара за барел. Преди два часа ЦБ на Русия обяви че петрола ще поевтинее до 55 долара, и ще стигне около 50 долара за барел в следващите две години. Китай намали веднага вноса на суров петрол. Това и бе причината на обед петрола да падне с над 5%.
      Нашите пишман анализатори обясняват как САЩ ще компенсират пазара със собствен петрол. Обаче не казват че АМЕРИКАНСКИЯ застоял петрол, е с концентрация на сяра 5000% над необходимото! Което означава че няма на кой да го пробутат. Винаги съм писала че в Кремъл ВСИЧКО се пресмята до милиметър. ЦБ на Русия НИКОГА не говори с .... си за разлика от евро спекулантите. Ясно че ЦБ на Русия малко се презастрахова, но после ще има награди – танци, парфюми, премии и така на татък. Не случайно Елвира  върти сериозни схеми с печалби в МИЛИАРДИ. И всичко това под носовете на световните измамници. Не случайно Путин я назначи и я пази като зеница на окото си. Н......на   бърка в .... на американците 
      с боксова ръкавица през месец два. Не случайно ЦРУ ако я докопа ще я дере жива.
      Хари Труман, сенатор и бъдещ президент, залага основите на „студената война“: 
      „Ако ние видим, че побеждава Германия, следва да помагаме на Русия,
      а като видим, че печели Русия, трябва да помагаме на Германия 
      и по такъв начин те да се избиват взаимно колкото се може повече…“
      така работят..Банкстерите 
      Най -добрите вицове на Слави Трифонов - ДОБРАТА НОВИНА ЗА СЛАВИ: ВЯРНО ЛИ Е ЩЕ РАЗБЕРЕМ - https://www.avtora.com/slavi-trifonov-kupuva-evrokom 
      В медийните среди от месеци се говори, че тръгващият си след седмица от БТВ Слави Трифонов скоро ще бъде горд собственик на собствена телевизия. За целта била избрана „Евроком“.Телевизията на Слави ще се казва „Седем осми“? Телевизията стартира през 1996 г. като част от компанията „Евроком кабел”, припомня „24 часа“. Излъчва 24-часова програма по кабел и сателит, както е и регистрирана в Съвета за електронни медии. По данни на ЦИК през 2017 г. „Евроком” получава най-много пари (повече от БНТ, Би Ти Ви и Нова тв) - 414 хил. лева, от медийните пакети за президентските избори и информационната кампания за националния референдум.  
      Най  - добрата дума - ученици от  СОУ "Ст.Заимов"Плевен 
    • от Анита Христова Трифонова
      Мадонна
      най - желана,  поезия А.Х.Т. sekirata cekupama
  • Дарение

• Добави ново...