Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

DESAN

Nokia E72 - проблем софтуерен

Препоръчан отговор

Здравейте!

Проблема е следния, въпросния телефон го изключвам и като го включвам само вибрира и не се пуска /имам 2 батерии не е от това/. Чета из форумите, че като не помага хардуерен ресет може да се refurbrush-не firmware-ът и си слагам феникс слагам му явно някакъв по стар фирмуеар и телефона си е същия няма подобрение. Занасям го на сервиз там какви магии му правят не знам и ми го връщат с думите "не знаем какво му е". Пускам го като го взимам телефона светва и ми изписва Contact the retainer boot up failed. Нося го на втори сервиз и ми казват че телефона има изтрита някаква памет и не може да се оправи, каква е тая памет мога ли да взема друга памет от друг телефон или въобще нищо не става от този телефон, не може ли да се запише наново тази памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудна работа...Само феникса може да съживи телефона,но трябват определени знания.Трябва ти точната версия на феникс-а,съвместима със софтуера на телефона ти,symbian9****,процедурата е доста сложна..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз точно феникс ползвам. Първия път като refurbrush-вах нямаше в нета фирмуеар от най новия за точно същия продуктов код и аз ползвах някакъв стар, после дълго време си мислих че аз съм го brick-нал обаче четох за някакъв пич дето и той същото е правил и после е вкарал новия фирмуеар дето не е за България и си тръгнал телефона. Вкарах и аз същия всичко ми зарежда в програмата обаче като го пусна да се стартира и ми изписва на телефона contact the retailer. Този техник ми обясни че от сервиза на Nokia могат да ги оправят но там цените са космични (по добре друг да си купя). И сега не знам какво точно му е изтрито и не може ли да се вземе самото нещо си от друг телефон ако трябва и да му се копира :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да ти помогна с конкретен отговор.Потърси по форумите за нокиа.В руските сайтове има много информация,но не мога да давам линкове според правилата в този форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Ако си сложил по-стар софтуер доста кофти. Възможно е да си го убил напълно. Не мисля, че именно тази програма може да помогне за твоят случай. Трябва програма за чиято работа е нужно външен хардуер или с други думи бокс. Ако искаш пиши на лично ако си от София може и да ти препоръчам къде могат да го оправят за не повече от 15,20 лв. Ако пък е друг проблемът, ще ти кажат колко ще ти струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...