Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Skype или Microsoft акаунт?


Препоръчан отговор

Здравейте, налага се да си направя нов skype акаунт, но преди седмица като цъкнах да се регистрирам не ми даваше възможност просто да се регистрирам, а да си направя регистрация чрез microsoft акаунт. В момента използвам windows 7 ultimate пиратска версия и се чудя дали ако си направя microsoft account ще ме засекат от microsoft и ще ми секне windows-а. Чудя се дали да използвам microsoft акаунт, защото обмислям след няколко месеца да си закупя windows 8.1 и да го използвам с този акаунт (знам че може да си направя обикновен skype акаунт и в последствие да го обединя с microsoft акаунта си, но съм чувал, че някои хора имали проблеми с това).

Въпроса ми е:  Ако си направя microsoft account ще ме засекат от Microsoft и ще ми секне Windows-а

Предварително благодаря на отговорилите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,без да се изживявам като многознаещ по темата, то отговора ми е - да, възможно е, но не 100%.Щом ще купуваш оригинална версия, не можеш ли да изчакаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да си направиш нов акаунт в скайп;?Цъкаш най-отдолу на "Впиши ме с друг профил" , след това цъкаш на "Създай профил" , след това си правиш новия профил и си готов :)Дано да съм помогнал лека вечер :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво ли,ще ти бъде нужен microsoft акаунт,в скайп?Той е за техния Windows Live Messenger.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

без да се изживявам като многознаещ по темата, то отговора ми е - да, възможно е, но не 100%.

Щом ще купуваш оригинална версия, не можеш ли да изчакаш?

Преди използвах такъв акаунт на пиратски windows 8.1. Windows-а ми беше сложен в сервиз и не знам как не са ме засекли. Даже си бях свързал акаунта с компютъра.

За какво ли,ще ти бъде нужен microsoft акаунт,в скайп?Той е за техния Windows Live Messenger.

http://windows.microsoft.com/en-us/messenger/messenger-to-skype

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че то този майкрософтски акаунт може да го направиш и от друг компютър ако ви бие толкова параноята.  :)

Мисълта ми ако го използвам на пиратски windows 7 проблем ли ще е (ще ме засекат ли от Microsoft).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми ако го използвам на пиратски windows 7 проблем ли ще е (ще ме засекат ли от Microsoft).

Не би трябвало, пък дори и да стане няма да могат да направят нищо по въпроса при положение че е активиран пиратски, в смисъл те могат да блек листнат само техен оригинален ключ. Не виждам също и логика да ти блокират акаунта ако засекат това, така че няма притеснения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало, пък дори и да стане няма да могат да направят нищо по въпроса при положение че е активиран пиратски, в смисъл те могат да блек листнат само техен оригинален ключ. Не виждам също и логика да ти блокират акаунта ако засекат това, така че няма притеснения.

А според теб кое е по добре да направя обикновен skype акаунт (тази опция да си регистрираш обикновен акаунт я върнаха отново) или да си направя microsoft акаунт и към него да имам skype?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А според теб кое е по добре да направя обикновен skype акаунт (тази опция да си регистрираш обикновен акаунт я върнаха отново) или да си направя microsoft акаунт и към него да имам skype?

Зависи за какво ще го ползваш, единствената полза от майкрософтския акаунт е че може и като имейл да си го ползваш. Ако не се интересуваш от това по-добре не си прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А според теб кое е по добре да направя обикновен skype акаунт (тази опция да си регистрираш обикновен акаунт я върнаха отново) или да си направя microsoft акаунт и към него да имам skype?

Първото е по-добре.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво ли,ще ти бъде нужен microsoft акаунт,в скайп?Той е за техния Windows Live Messenger.

Може би защото Windows купиха Skype и налагат своята политика?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре ако си направя обикновен скайп акаунт и си купя след няколко месеца windows 8.1 и си обединя skype акаунта и microsoft акаунта какви промени ще настъпят с skype акаунта ми?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре ако си направя обикновен скайп акаунт и си купя след няколко месеца windows 8.1 и си обединя skype акаунта и microsoft акаунта какви промени ще настъпят с skype акаунта ми?

Акаунтът на microsoft,е допълнение към Скайп.Той служи,ако имаш приятели,които използват Windows Live Messenger ,да  могат да се се прибавят към контактите ти.По същия начин,по който се добавят приятелите от Фейсбука,за да контактуваш през Скайп.Т.е. добавиха към Скайп техния вариант-още една програма за видео разговори и чат.Щом питаш,значи нямаш контакти в  Windows Live Messenger,която е американската видео,чат програма.Тя е доста тежка за инсталиране в компютър,защото използва много ресурси и бави системата.Поради което,се опитват да я интегрират в по разпространената- Скайп!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Някой би ли препоръчал как да забраня Интеграцията на скайп с windows 8.1(и windows 10).

В един момент даже имах два скайпа:един свързан с майкрософтския акаунт и един стар скайп акаунт.

Искам да се отърва от този първия,вграден в операционната система.

Под windows7 нямам този проблем(поради което все още ползвам windows7).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12/1/2017 в 14:32, манол написа:

Някой би ли препоръчал как да забраня Интеграцията на скайп с windows 8.1(и windows 10).

В един момент даже имах два скайпа:един свързан с майкрософтския акаунт и един стар скайп акаунт.

Искам да се отърва от този първия,вграден в операционната система.

Под windows7 нямам този проблем(поради което все още ползвам windows7).

Не знам как е на 10-ката, но на 8-цата е голяма грешка по-принцип да правиш потребител с майкрософтски акаунт. Малко са скрили опцията, психологически въздествия - черни ленти като на кино, но все още е възможно да направиш offline акаунт, ако погледнеш дребните линкове и да се отървеш от облачните им глупости. Направи си нов, offline потребител и си инсталирай скайпа от страницата им, не този от windows update. Него, аз лично, никога не съм го качвал и не знам как се процедира, но не бих се учудил ако и на offline акаунт, пак ти го обвърже с потребителят на ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...