Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

SKUKAM

Проблем с рутер Linksys WRT54GL

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ситуацията е следната! Не мога да отворя сайта vfu.bg.

Пробвах с 3 браузара- нищо! Пинг през CMD перфектна връзка ,няма загуба на пакети!

С рутер Linksys WRT54GL съм. Към него са закачени лаптоп и таблет и чрез тях сайта не се отваря!

Ресетнах рутера- пак не се отваря сайта! 

В настройките на рутера няма въвеждани специални забрани! Закачих стационарния комп директно към кабела на нета и сайта се отвори!

Лошото е ,че wireless рутера не може да остане така,трябва ми за другите устройства!

Някакви идеи как да го излъжа този рутер!

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като влезеш в рутера какви настройки си му задал за ДНС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като влезеш в рутера какви настройки си му задал за ДНС?

Нищо не съм задавал,рутера е ресетнат от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Ситуацията е следната! Не мога да отворя сайта vfu.bg.

Пробвах с 3 браузара- нищо! Пинг през CMD перфектна връзка ,няма загуба на пакети!

С рутер Linksys WRT54GL съм. Към него са закачени лаптоп и таблет и чрез тях сайта не се отваря!

Ресетнах рутера- пак не се отваря сайта! 

В настройките на рутера няма въвеждани специални забрани! Закачих стационарния комп директно към кабела на нета и сайта се отвори!

Лошото е ,че wireless рутера не може да остане така,трябва ми за другите устройства!

Някакви идеи как да го излъжа този рутер!

Благодаря!

Я пробвай да се дискънектнеш, да затриеш връзката на машината си, и отново да се свържеш. Ако не помогне почисти си кешовете и временните файлове на браузърите и в краен случай удари един ipconfig /flushdns.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не съм задавал,рутера е ресетнат от мен!

Вероятно рутера се слага себе си за DNS, затова като влезеш в настройките му задай да използва ДНС на доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай да се дискънектнеш, да затриеш връзката на машината си, и отново да се свържеш. Ако не помогне почисти си кешовете и временните файлове на браузърите и в краен случай удари един ipconfig /flushdns.

Машината е дисканектвана и рестартирана след ресета на рутера! Но проблема е и при другите устройства,лаптоп и таблет!  ipconfig /flushdns- тази операция не я разбрах,ако можеш ми обясни малко по подробно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е дисканектвана и рестартирана след ресета на рутера! Но проблема е и при другите устройства,лаптоп и таблет! ipconfig /flushdns- тази операция не я разбрах,ако можеш ми обясни малко по подробно!

Отваряш конзолата и изписваш ipconfig /flushdns. Командата е за почистване на DNS кеша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряш конзолата и изписваш ipconfig /flushdns. Командата е за почистване на DNS кеша.

Пробвах с ipconfig /flushdns,пак не се отваря сайта! Как се чисти кеш на ИЕ браузъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с ipconfig /flushdns,пак не се отваря сайта! Как се чисти кеш на ИЕ браузъра?

https://kb.wisc.edu/page.php?id=15141

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А случайно след ресета да се сетихте да си клонирате мак адреса на компютъра ?  И си направете настройките  за интернета вътре в рутерра  а компютъра да взима по DHCP. Никакви конзоли няма да отваряш  защото не ти и трябва тая работа.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А случайно след ресета да се сетихте да си клонирате мак адреса на компютъра ?  И си направете настройките  за интернета вътре в рутерра  а компютъра да взима по DHCP. Никакви конзоли няма да отваряш  защото не ти и трябва тая работа.

Нещо ми е убегнало че става на въпрос директно за кабела. Да проблема е в мак ограничението. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Мака е клониран! Всичко друго се отваря,само vfu.bg  не се отваря! А как се качват снимки в постовете,че нещо не мога да схвана?

Мака е клониран! Всичко друго се отваря,само vfu.bg  не се отваря! А как се качват снимки в постовете,че нещо не мога да схвана?

Направих няколко скрийншота,може да внесат яснота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А проверихте ли за добавена забрана в хост файла на съответния проблемен компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А проверихте ли за добавена забрана в хост файла на съответния проблемен компютър?

Проблемни са и трите устройства! Никое от тях не отваря точно този сайт vfu.bg ! Нета иначе си работи нормално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълнете следните инструкции:

Стъпка 1:

Свалете от тук: FarBar MiniToolBox

[*]Пуснете програмата MiniToolBox.exe (не изисква инсталация).

[*]След като пуснете програмата, задайте следните отметки:

[*]Flush DNS

[*]Report IE Proxy Settings

[*]Reset IE Proxy Settings

[*]Report FF Proxy Settings

[*]Reset FF Proxy Settings

[*]List content of Hosts

[*]List IP configuration

[*]List Winsock Entries

[*]List last 10 Event Viewer log

[*]List Installed Programs

[*]Натиснете OK

Ще ви се отвори текстови прозорец.

Копирайте цялото му съдържание и го поставете в следващия ви пост.

Стъпка 2:

[*]Свалете pinginfo и го запишете на вишия работен плот.

[*]Стартирайте файла.

Ще ви се отвори текстови прозорец.

Копирайте цялото му съдържание и го поставете в следващия ви пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...